22
10
11

eMentor – kursy i szkolenia w internecie

Jeden z moich czytelników i znajomych podesłał mi informacje o programie partnerskim, którego tu na blogu jeszcze nie opisywałem. Chodzi o program partnerski serwisu eMentor.pl, w którym sprzedawane są internetowe kursy i szkolenia na różne tematy. Zapisałem się z jego linka partnerskiego, żeby zobaczyć, czy w katalogu dostępnych tam szkoleń znajdę coś, co zaciekawi moich czytelników.

Jak pewnie zdążyliście tu nie raz przeczytać, mam spory problem z programami partnerskimi dla moich najlepszych serwisów. Moje ulubione blogi są o budownictwie a w tej niszy nie ma ani programów partnerskich, ani nawet kampanii w sieciach afiliacyjnych. Dlatego jedyne, co mi zazwyczaj pozostaje, to promowanie księgarni z książkami na odpowiednie tematy. Albo tworzenie własnych produktów i ich sprzedaż, co też staram się robić. 😉

W każdym razie z nadzieją zabrałem się za przeglądanie katalogu szkoleń, dostępnych w tym serwisie.

Według panelu programu partnerskiego, pojedynczych kursów / szkoleń jest w serwisie ponad 300. I przyznam, że te szkolenia pozytywnie mnie zaskoczyły. Choć oczywiście zdarzają się screencasty pokazujące, jak można coś zrobić na komputerze, są też szkolenia nagrane na wideo, po których spodziewam się wysokiej wartości merytorycznej.

Promować można zarówno pojedyncze produkty, serwisy, jak i większe kampanie. Teraz na przykład można polecać bezpłatny kurs efektywnej i szybkiej nauki. A produkty są różnorodne:

Do niektórych produktów przygotowano zarówno miniatury obrazków, jak i filmy wideo z zaszytym linkiem partnerskim. Może to wyglądać tak:

Sporej części produktów dostarczonej przez Grupę Mateusz Grzesiak nie można promować zaraz po zapisaniu się do programu. Trzeba najpierw uzyskać akceptację GMG. Nie próbowałem jej uzyskać (bo są to produkty głównie dotyczące rozwoju osobistego i psychologii), więc nie wiem, czy jest to trudne.

Wysokość prowizji w eMentorze

To rzecz najważniejsza, prawda? 🙂 Mieści się ona w zakresie 10-40%, w zależności od produktów. Większość produktów ma prowizje w zakresie 20-30%. Niektóre mają również prowizję wieczną oraz prowizję z II i III poziomu.

Mam wrażenie, że ta prowizja mogłaby być wyższa — uważam, że w przypadku produktów cyfrowych, których koszt powielania jest zerowy, prowizja powinna zaczynać się od 30% ceny produktu…

Ciekawe funkcje panelu PP

Jak wspomniałem, dobry program partnerski będzie mieć kilka przydatnych funkcji, które ułatwiają jego promowanie.

Po pierwsze, łatwe generowanie linków partnerskich do promocji pojedynczych produktów. Najbardziej lubię promować PP za pomocą zwykłych linków, wstawianych w tekst artykułów, więc bez takiego narzędzia nawet się nie zabieram za promowanie… Tu narzędzie działa przyzwoicie — wybieramy kategorię, a później konkretny produkt, który chcemy promować. Albo wybieramy link partnerski z opisu danego produktu.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że linki partnerskie nie są zbyt piękne, bo wyglądają tak:

http://www.ementor.pl/?a=$$$$$

gdzie na końcu odnośnika znajduje się identyfikator partnera. Można go oczywiście ustawić dowolnie przy rejestracji. Mimo to, wolałbym, by te linki miały bardziej przyjazny format, co by zmniejszać szansę wystąpienia syndromu psa ogrodnika.

Z panelu PP eMentor można również eksportować dane do dalszej obróbki, np. w formacie XML. Przydaje się to przy tworzeniu własnych pełnych kopii oferty danego programu partnerskiego. Nie wiem, kto w dzisiejszych czasach miałby chcieć jeszcze z tego skorzystać. Taka kopia oferty miała sens dawno temu, gdy Google nie umiało jeszcze tak dobrze filtrować internetu z powielanych treści. Dziś nie ma wielkiej szansy na to, że wklejając treść z innej strony na własny serwis będziemy mieć wiele odwiedzin, a przez to i prowizji. Chyba, że ktoś wyda mnóstwo pieniędzy na pozycjonowanie

Bardzo rozbudowane są statystyki, pozwalające na wyświetlenie danych m.in. odnośnie wyświetleń, kliknięć, prowizji, źródeł ruchu, a także transakcji.

Czy warto się zapisać?

Jeśli masz bloga o tematyce, do której produkty z tego PP będą pasować, to moim zdaniem — tak.

Nie jest to jedyny program partnerski serwisu sprzedającego wiedzę, ale nie widzę powodu, by ograniczać się tylko do jednego.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , ,
Wpisy powiązane tematycznie:

6 komentarzy do artykułu “eMentor – kursy i szkolenia w internecie”

  1. Warto spróbować

  2. No w sumie czemu nie spróbować czegoś co może przynieść zyski. Denerwuje mnie tylko już ta ilość kursów o pozycjonowaniu. Non stop wałkuje się to samo, a tak naprawdę są to same ogólniki.

  3. Witam, jestem tu nowy. Chciałem się dowiedzieć czy mieliście już jakieś doświadczenia z
    programem księgowym intuica? jest do pobrania za darmo do połowy listopada

  4. Denis,
    bo tylko ogólniki ludzie chcą zdradzać!
    Nikt nie ujawni Ci czegoś, do czego dochodził kilka miesięcy…
    Mogę Tobie polecić PiO. ,,Między wierszami” można wyczytać kilka istotnych wskazówek, raz na jakiś czas ktoś ,,za dużo” napiszę i zdradzi co nie co!

  5. Jeżeli chodzi o prowizje, to przewidziane mamy nawet do 90%, ale to oczywiście przy jakichś kampaniach promocyjnych itp. W najbliższym czasie postaram się dogadać z kilkoma autorami, by zwiększyli niektóre prowizje np. do 50 czy 60%.

    Jeżeli chodzi o produkty M. Grzesiaka, to nietrudno jest uzyskać do nich dostęp. Wystarczy mieć jakiś pomysł i zaplecze do reklamowania. Firma po prostu chce mieć kontrolę nad tym, co partnerzy mogą robić z ich produktami. Dbają o swoją markę. Jest to korzystne zarówno dla nich, jak i dla partnerów.

    Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem 🙂

    Zapraszam do przystąpienia do Programu Partnerskiego eMentor.pl!

  6. Fajna alternatywa dla innych stron z kursami. Generalnie nie jestem jakoś przeciwny nauce przez internet (mam na koncie kilka kursów) ale wszelkie „poważniejsze” sprawy typu programowanie, pozycjonowanie itd. raczej wymagają stałego kontaktu z mentorem. Pozdrowienia!

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.