27
04
09

Co usłyszałem na RadomIT#2?

Jak wspominałem jakiś czas temu, zostałem na zeszły piątek zaproszony do Radomia na drugi tamtejszy barcamp — RadomIT#2. Chyba pora na krótkie podsumowanie tej imprezy.

Barcamp miał zacząć się o 17:30, ja niestety spóźniłem się 10 minut, bo za późno wyjechałem z Żyrardowa. Nie pomogła szybka jazda na niedawno oddanym odcinku dwupasmówki za Białobrzegami. Gdy dotarłem na miejsce, impreza się jeszcze nie rozpoczęła. Zresztą i tak byłem dopiero trzeci w kolejce do prezentacji.

Zaczął Mariusz Gąsiewski, autor bloga o marketingu internetowym, a na co dzień również pracownik Google. Opowiedział o tym, jak z pomocą kampanii reklamowych budować wizerunek marki. Prezentacji nie widziałem, bo w tym czasie siedziałem w garderobie. 😉

Potem była moja kolej.

Po mnie występował Paweł Nowak, autor bloga o Apple. Przedstawił prezentację z listą 20 punktów koniecznych do przekształcenia bloga w źródło dochodu. Naturalnie, ta właśnie prezentacja przykuła moją uwagę najbardziej.

Ostatnią prezentację przedstawił Tomasz Wieliczko, aka Xann, właściciel m.in. systemu wymiany linków e-weblink. Jego prezentacja była odpowiedzią na pytanie, czy możliwe jest bezpieczne pozycjonowanie stron przy użyciu systemów wymiany linków.

Prezentacji streszczać Wam nie będę, bo niedługo powinny się one znaleźć do obejrzenia na stronie internetowej barcampu. Razem z nagraniami wideo.

Po części oficjalnej miało miejsce after party. I najróżniejsze dyskusje. A dzień zakończyłem ponadgodzinną rozmową z Mariuszem i Łukaszem Sobkiem (topblogger.pl), bo razem wracaliśmy samochodem z Radomia.

Ktoś był? Jakie spostrzeżenia?

Autor:Krzysztof Lis |
Wpisy powiązane tematycznie:

11 komentarzy do artykułu “Co usłyszałem na RadomIT#2?”

 1. Miałem być… niestety nie dotarłem ;(

 2. Czy takie imprezy będą częściej organizowane..? Sorka za pytanie ale jestem nowy w temacie:-)

 3. […] materiałów video to długo proces…więc tylko powiem, że fajnie zaprezentował się Krzysztof Lis, który opowiedział o tym jak budować wizerunek eksperta przez blog. Jak zwykle prezentacje […]

 4. […] Krzysziek i Maciek napisali u siebie na blogach swoje odczucia po barcampie. […]

 5. Mam nadzieję że jak już się pojawią te filmy ,dasz informacje na tym na blogu.

 6. @Adam: naturalnie. 🙂

 7. Miło było poznać :). Powodzenia w dalszym blogowaniu!

 8. @Mariusz: cała przyjemność po mojej stronie. 🙂

 9. […] więc teraz dla równowagi będzie materiał wideo. Oto nagranie mojego wykładu z RadomIT#2 sprzed niemal miesiąca. Udostępniam dzięki uprzejmości Maćka Budzicha z mediafun.pl. Maciek wideo udostępnił też u […]

 10. Byłem. Ostatnia prezentacja nieco rozczarowała. Pozostałe okej. W grudniu będzie kolejne spotkanie z cyklu RadomIT.

 11. Byłeś i pamiętasz, co było na konferencji dwa i pół roku temu? Nieźle, zazdroszczę Ci pamięci. 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.