24
05
10

Warsztaty o zarabianiu na blogach (wideo)

We środę w ubiegłym tygodniu byłem gościem „Dni e-Biznesu” organizowanych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu przez Koło Naukowe Forum E-Biznesu. W ramach tej imprezy miałem poprowadzić niemal godzinne warsztaty o zarabianiu na blogach.

Do Torunia pojechałem dzień wcześniej, bo organizatorzy opłacili mi nocleg w hotelu. Dzięki temu nie musiałem się spieszyć i nie spóźniłem się później na te warsztaty. Nie byłem do końca zdrowy bo od soboty walczyłem z przeziębieniem, ale mimo to liczyłem, że jakoś przebrnę przez godzinę gadania. Mój warsztat zaplanowany był na godzinę 12., a na miejsce dotarłem przed 11:30, odebrany przez jedną z organizatorek z hotelu.

Na miejscu okazało się, że z powodu jakichś kłopotów technicznych, poprzednia prezentacja (mająca trwać 40 minut) zamiast o 11:20 zaczęła się o 11:45. Wszystko przez to, że miała być prowadzona zdalnie a były jakieś problemy z połączeniem z internetem. Ostatecznie skończyła się ok. 12:20.

Ja na zbyt duże opóźnienie nie mogłem sobie pozwolić, bo miałem kupiony bilet na pociąg powrotny na kilka minut po 14, po drugiej stronie Wisły (w Toruniu jest jeden, dość mocno korkujący się, most). Ostatecznie z prezentacji przewidzianej na 45 minut plus pytania wyszło 27 minut (bo pytań nie było).

Poniżej nagranie wideo z prezentacji.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , ,Wpisy powiązane tematycznie:

14 komentarzy do artykułu “Warsztaty o zarabianiu na blogach (wideo)”

 1. Świetny wykład. Teraz jak znowu ktoś mnie będzie przekonywał, że w internecie nie ma pieniędzy, to zamiast mu wszystko opowiadać, to podeślę linka do wypowiedzi eksperta. Dzięki.

 2. Dobry wykład !

 3. Dobry wykład. Chodź rzeczy tu omawiane nie są dla mnie żadną nowością to zawsze miło pooglądać jak ktoś ciekawie opowiada.

 4. Tak dla ścisłości to, to co zaprezentowałeś to był wykład a nie warsztaty. Warsztaty z tego co wiem wyglądają zupełnie inaczej 😉 Poza tym wykład mimo, że zawierał podstawy i oczywiste oczywistości poprowadzony całkiem ciekawie i z przyjemnością go wysłuchałem.

 5. @Darek: nazywało się to warsztatami ze względu na to, że była mała grupa słuchaczy i mieli oni zadawać pytania. Takie było założenie, bo z racji obsuwy czasowej z pytań nic nie wyszło. 🙁

 6. Mówisz o sprzedaży linków na blogach. Moje pytanie jest takie: czy jeśli robimy to bezpośrednio, nie przez LinkLift i inne takie, to nie musimy mieć działalności gospodarczej? Jeśli tak, to jak się z tego rozliczać?

 7. @ympl: myślę, że na ryczałt za wynajem — powierzchni reklamowej. Ale jeśli sprzedajesz linki firmom to DG się przyda do wystawiania faktur.

 8. Bez przesady z tym mostem 😉 Poza godzinami szczytu w 10 minut dojedziesz UMKDworzec Główny

  Teraz było wyjątkowo korkowe przez wielką wodę…

 9. […] Tradycyjnie zaczynamy od przeglądu ważnych wydarzeń maja. A tych nie było wiele. Po pierwsze, odwiedziłem Toruń i wygłosiłem wykład o zarabianiu na blogach, który wrzuciłem tu kilka dni temu w formie wideo. […]

 10. bardzo fajny wykład oby takich więcej było dzienks

 11. Ciekawy wykład. Zgodzę się z moimi poprzednikami większość rzeczy była mi znana jednak przekonałeś mnie do utworzenia newsletter na moich blogach. Myślę, że zabiorę się za to niedługo. Dobra robota! 😉

 12. Ciekawy wykład, chodź trochę krótki. Myślę, że zainspirowałeś wiele osób na temat blogowania i zarabiania pieniędzy przez internet.

 13. Nie ma już tego wykładu – usunięty. Szkoda. Zajrzę tu jeszcze. Potrzebna jest instytucja dla takich amatorów jak ja : „Promotoring bogerski” czy to w formie stowarzyszenia czy innej grupy, by przeprowadzić z miejsca amatorskiego blogowania tam gdzie jestem(są) w miejsce zawodowe np: zarabianie ; A czy zarobi się czy nie to już inna sprawa.
  Czytanie tych artykułów to jedno, a prowadzenie „od- do” – byłoby lżejsze dla nieprofesjonalistów jak ja.
  Poniższe moje blogi to tylko moje próby. Potrzebny jest ekspert dla nieprofesjonalistów, który rzuci okiem na bloga i nada kierunek , zaproponuje konkretne rozwiązania choćby dla samego rozwoju.
  http://kmeart.blogspot.com http://takinaptaki.blogspot.com
  http://takinaptaki.blogspot.com

 14. @Melita: pytanie tylko, kto z zaczynających blogerów byłby w stanie wydać kilkaset złotych na takie doradztwo. Ja dostaję sporo zapytań o tego typu pomoc, a rozmowy kończą się w momencie, w którym przedstawiam moje stawki.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.