06
04
08

Wrażenia po konferencji Właśnie Tak!

Wczoraj odbyła się w Radomiu pierwsza konferencja Właśnie Tak!, na której miałem przyjemność powymądrzać się o skutecznym zarabianiu w Google AdSense. Chyba najwyższy czas spisać wrażenia z tej konferencji…

Konferencja miała rozpocząć się o 16. a ja na miejscu byłem znacznie wcześniej, bo w okolicach 14:30. Nie wiedziałem, jak długo przyjdzie mi jechać z Żyrardowa i czy uda mi się od razu trafić na miejsce. Całość rozpoczęła się kilka minut po 16., bo sporo ludzi dało znać, że się pospóźnia. W ogóle na 60 zarejestrowanych osób przyjechało niewiele powyżej połowy, co pewnie jest efektem tego, że wstęp był darmowy. 😉

Moja prezentacja była pierwsza w kolejce, dzięki temu nie denerwowałem się długo oczekując na moją kolej. Prezentacja poszła mi lepiej, niż się spodziewałem, nie jąkałem się, nie zawieszałem i nie zapominałem za bardzo co miałbym powiedzieć. Spodziewałem się, że będzie znacznie gorzej. 😉 . Mam wrażenie, że powinienem mówić wolniej, nad tym jeszcze będę musiał popracować… Czekam na nagranie z prezentacji, które powinno się pokazać za jakiś czas na stronie WłaśnieTak.pl, żebyście sobie mogli mnie obejrzeć i posłuchać… Prezentację też powinna się tam znaleźć.

Po moim występie o programie YoYoPartner i sposobie zarabiania w internecie na finansowych programach partnerskich opowiedział Marcin Olczykowski. Do tego programu zapisałem się jakiś czas temu, ale nie miałem okazji go jeszcze przetestować w praktyce. Teraz mam już do tego motywację, choćby do sprawdzenia go na moim blogu konkursowym.

Potem była krótka przerwa i prezentacja Kamila Cebulskiego na temat tego, jak sprawić, by uczestnictwo w PP było tylko wstępem do prawdziwego e-biznesu. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że wielu gości przyjechało na konferencję po hosting (to głównie moja wina, bo ja się podczas rozmowy z Kamilem wygadałem, że potrzebny jest mi ten darmowy hosting, który był prezentem dla uczestników 😉 ) i że hobbystyczne podejście do zarabiania w internecie daje hobbystyczne zarobki. To akurat całkiem logiczne. Łatwiej jest zarabiać na własnym sklepie internetowym przy marży rzędu 40% niż na promocji czyjegoś sklepu przy prowizji rzędu 5…7%, nieprawdaż?

Po tym wszystkim część oficjalna się zakończyła a większość uczestników przeniosła się do drugiej sali, w której pewnie do późna w nocy trwały debaty i dyskusje. Piszę „pewnie”, bo my z narzeczoną zabraliśmy się stamtąd w okolicy 22., żeby spokojnie dojechać do domu. I w sumie ta część nieoficjalna była dla mnie najciekawsza, bo dowiedziałem się między innymi: co powinno znaleźć się w mojej prezentacji, jak wyjść poza ograniczenia wynikające z moich umiejętności zdobywania ruchu i od kogo mogę dostać darmowy hosting. 😉 Za wszystkie uwagi serdecznie dziękuję!

Byliście? Jakie są Wasze spostrzeżenia? Jeśli nie, to co było tego przyczyną?

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,
Wpisy powiązane tematycznie:

15 komentarzy do artykułu “Wrażenia po konferencji Właśnie Tak!”

 1. Podzielisz się informacją o tym darmowym hostingu? Jaki serwer? Miejsce, transfer, szybkosc; ogólna specyfikacja…

 2. Grrrrrr … jestem zły, ktoś wynajdzie procedurę bilokacji.

 3. Witaj Krzysztof.

  Przed wszystkim dziękuje Ci za przedstawienie Google AdSense na mojej konferencji. Zapraszając Cię nie spodziewałem się, że tam profesjonalnie przedstawić te zagadnienie publiczności.

  Jednak mam zastrzeżenie co do Twojego wpisu. Ponieważ było ponad 45 osób, a nie jak twierdzisz niewiele ponad połowę.

  Do dzisiaj nie wiem co się stało z osobami, które były „30 klinometrów do Radomia” i jednak nie dojechały.

  Konferencja (a raczej after party) była dość specyficzna ponieważ łączyła 3 grupy osób, pozycjonerów (seo), osoby z pp i webmasterów adult. Ta ostatnia grupa zapewne przyjechała by spotkać sie z Olczykiem :).

  Konferencja moim zdaniem udała się całkiem dobrze.

  Pozdrawiam,
  Jakub Cyran

 4. @Jakub: Jedną osobę masz z głowy, bo mi oczywiście akurat w TĘ sobotę musiało coś wypaść … nadal grrrrrrr.

 5. W Radumiu 😉 Byle by to nie bylo kolko wzajemnej adoracji.

 6. @Rockstyle – 3 GB, 30 GB transferu miesięcznie, inne dane znajdziesz tutaj.
  @Łukasz – następnym razem znajdź sobowtóra. 😉
  @Jakub – możesz mieć rację, ja liczyłem ludzi gdy Ty ogłaszałeś start konferencji a nie wszyscy byli od samego początku.

 7. Nieeee… Taki hosting. No szkoda ze mnie tam nie bylo. Mowi sie trudno…

 8. A czy możesz wrzucić prezentację ze SlideShare? Chętnie obejrzymy 🙂

 9. Gdzieś ją wrzucić mogę, ale za parę dni powinna być razem z nagraniem video dostępna na stronie konferencji. Sama prezentacja zawiera naprawdę mało tekstu i niewiele z niej wynika. 🙂

 10. Na slajdach było dużo słów kluczowych. Dużo mówił, bardzo dużo 😉

 11. No właśnie, były tam tylko słowa kluczowe. 🙂

 12. I dobrze, kto będzie czytał zdania podwójnie złozone na slajdzie. Litości 🙂

 13. @Rockstyle – spokojnie, jak masz ciekawą stronę możesz skorzystać z tego hostingu – jest darmowy, bez reklam a parametry są negocjowane indywidualnie 🙂

 14. Swoja droga przydał by się jakiś taki zbiór darmowych hostingów na swoje strony, blogi itp. dla początkujacych.

 15. @Jakus takich zestawień jest masa w internecie.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.