12
06
07

Flogi, czyli fałszywe blogi

W portalu gazeta.pl pokazał się dziś artykuł “Reklamowe faule na blogach”. Ciekawy, warto przeczytać.

Artykuł opisuje fałszywe blogi, zakładane po to, by promować usługi czy produkty. I, rzecz jasna, udające obiektywne, nieszkodliwe.

Ciekawy punkt widzenia.

Artykuł sprowadza się do wniosku, że blogi reklamowe, nie mają szans powodzenia. Że blogi, które zawierają kryptoreklamę, są nieetyczne i nie będą skuteczne. I tak się zastanawiam, w jakim stopniu może to dotknąć takich ludzi jak ja czy Ty, którzy chcą zarabiać na swoim blogu.

W końcu jedną z metod zarabiania są programy partnerskie. Służą one do tego, by promować produkty / usługi firm i zarabiać na tym pieniądze. Aby to dobrze działało, autor bloga musi być wiarygodny i nie może promować produktów w sposób nachalny. Stoję na stanowisku, że należy publikować RZETELNE recenzje, zgodne z prawdą. Podawać korzyści, które klient osiągnie i wady produktu, o których musi wiedzieć przed zakupem. Ale z drugiej strony czy powinniśmy informować odwiedzających naszego bloga, że dostajemy wynagrodzenie za każdy zakup?

Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć i dlatego proszę o komentarze. Mam wątpliwości, czy podanie informacji „na tym blogu zarabiam pieniądze dzięki Twoim zakupom” jest dobrym pomysłem. Logicznie rozumując ktoś, kto przeczyta takie słowa po lekturze recenzji danego produktu, może przestać traktować ją poważnie. Wszystko zależeć będzie od jej treści. Jeśli sprowadzi się do samych superlatyw, będzie wiadomo, że to tylko reklama. I dochodzimy do bzdury, gdy będzie trzeba na siłę szukać wad produktu, żeby tylko zyskać na wiarygodności.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

6 komentarzy do artykułu “Flogi, czyli fałszywe blogi”

  1. Swego czasu natknąłem się na podobne rozważania na jednym z zagranicznych blogów. Pamiętam, że padały tam propozycje aby obok linków do programów partnerskich umieszczać w nawiasie obok (ref). Dla tych niezorientowanych to i tak bez znaczenia a Ci świadomi tego, że autor zarabia dzięki ich kliknięciom nie będą mieli poczucia jakby ktoś chciałby ich 'wykorzystać’. Imo ciekawe rozwiązanie.

  2. Muszę kiedyś zrobić eksperyment. Doskonale do tego celu nadaje się optymalizator witryn AdWords. :]

  3. Uważam, że żadna dyrektywa nie jest w stanie powstrzymać tych, którzy będą chcieli łamać dobre obyczaje i netykietę. Jakieś kretyńskie przepisy w tym zakresie popsują najwyżej nieco krwi uczciwym ludziom, mniej doświadczonym w ukrywaniu swojej wirtualnej tożsamości.

    Jeśli na blogu znajduje się rzetelna informacja to zarabianie na niej jest moim zdaniem jak najbardziej etyczne i powinno być wszędzie zgodne z prawem.

    To jest cytat z postu Blogowe oszustwa – flogi (ang. false blog) na moim blogu http://www.zyski.net.

  4. właśnie robię takie blogi pod programy partnerskie – trochę treści, troche o danym produkcie/usłudze i link. adsense sobie podaruję, choć kilka złotych z tego by mogło być – porobimy testy. zobaczę jak się mają Twoje słowa do prawdy, bo czymże się rózni robienie strony pod pp, a bloga?

  5. Założenie bloga jest łatwiejsze. 😀

  6. więcej, oprę wszystko na skrypcie multibloga wordpressa 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.