06
09
07

Dlaczego Twój blog nie zarabia?

Dziś post-pytanie, z wielką prośbą o odpowiedzi. Dlaczego Twój blog nie zarabia?

Przyglądam się wynikom ankiety umieszczonej jakiś czas temu w bocznym pasku bloga. Wyniki wskazują, że 1/3 z czytelników ma już swojego bloga, który jeszcze nie zarabia dla nich pieniędzy. Rozumiem, że grupa ta szuka na moim blogu informacji, co zrobić, by zacząć zarabiać. I ja chętnie tych informacji dostarczę. 🙂 Chciałbym jednak wiedzieć dokładniej, dlaczego Twój blog nie zarabia?

Mógłbym wrzucić tu kolejną ankietę, ale to się lepiej nadaje na pytanie otwarte. Zresztą nie wiedziałbym nawet jakie opcje odpowiedzi miałbym wpisać. Stąd prośba o odpowiedzi w komentarzach. Dlaczego Twój blog nie zarabia? Co Cię powstrzymuje przed zarabianiem? Nie wiesz jak umieścić reklamy kontekstowe? Nie wiesz który program partnerski wybrać? Odpowiedzi na te pytania pozwolą mi pisać ciekawsze artykuły. 🙂

Jeśli nie chcesz pisać otwarcie w komentarzu, po prawej stronie znajdziesz mój adres mailowy.

A może chcesz, abym Ci pomógł przekształcić blog w narzędzie do zarabiania pieniędzy i opisał go w studium przypadku?

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,Wpisy powiązane tematycznie:

17 komentarzy do artykułu “Dlaczego Twój blog nie zarabia?”

 1. Pierwszą (zapewne najmniejszą) przeszkodą jest tematyka bloga: głównie polityka.
  Drugą: blog stoi na wordpress.com, gdzie reklam umieszczać nie można. Przeniósłbym się na bloggera, ale WP jest jednak nieco fajniejszy.

 2. Hmm, w moim przypadku blog luktom.net nie zarabia w sensie bezpośrednim, tj . np poprzez umieszczenie reklam m.in. dlatego, że:
  1. Z założenia był to projekt, który nie miał na celu zarabianie, a jedynie zdobycie dużej grupy czytelników, co myślę, że się coraz lepiej udaje, bo blog liczy sobie ponad 500 odsłon dziennie a ma dopiero 6 miesięcy (w obecnej wersji, kilka artów jest przeniesionych ze wcześniejszego bloga).
  2. Kiedyś testowałem AdSense, jednak nie sprawdził się m.in. dlatego, że wyświetlał reklamy po angielsku co w konsekwencji powodowało mało klików.
  3. Blog sam nie zarabia, ale jest dla mnie swego rodzaju wizytówką, pomagającą mi kreować swoje PR jako freelancera.

  Natomiast jeśli chodzi o luktom.biz to jest tam jedna nienachalna reklama AdSense, ale zarabia grosze…

  W sumie chętnie poznałbym Twoje propozycje poprawy rentowności bloga, szczególnie w przypadku luktom.biz.

  Na dzień dzisiejszy, jeśli chodzi o zarobki na blogu to planuję umieścić kilka recenzji książek z linkami do księgarni z programem partnerskim.

 3. U mnie na razie przeszkodą w zarabianiu jest mała ilość wejść. Ale blog nie powstał aby zarabiał sam na siebie, ale raczej jako wsparcie strony głównej http://www.e-biznes24.eu.
  Strona wraz z blogiem i forum mają tworzyć pewną całość, która ma tak naprawdę zarabiać na siebie.

 4. Z polskiego naliczyłem 5:

  1. Ruch na stronie
  2. Rozmieszczenie reklam
  3. Programy parnerstkie (a raczej ich brak ;])
  4. Grupa docelowa
  5. Język

 5. I jakoś nikt nie napisał , że ich blogi nie zarabiają , bo są po prostu słabe. To jest główny powód.

 6. Słabe, tzn. jakie? Mają słabą grafikę czy słabą treść? Co oznacza słaba treść? Nieciekawa? Nie unikalna? Pewnie wszystko po trochu…

 7. W większości są to oklepane tematy , wszyscy chcą nauczać biznesu czy też e-biznesu , chociaż nic w tym temacie większego nie osiągnęli. Teksty to przeważnie powielanie czegoś co już zostało przez kogoś napisane , chociaż niektórzy próbują napisać to po swojemu ,ale to wyjątki . Brak inwencji twórczej , kreatywności , po prostu zaśmiecanie Internetu. Blogi takie jak Twój Krzysztofie to prawdziwa rzadkość więc szczerze gratuluje.

 8. 🙂

 9. „W większości są to oklepane tematy , wszyscy chcą nauczać biznesu czy też e-biznesu , chociaż nic w tym temacie większego nie osiągnęli. Teksty to przeważnie powielanie czegoś co już zostało przez kogoś napisane , chociaż niektórzy próbują napisać to po swojemu ,ale to wyjątki . Brak inwencji twórczej , kreatywności , po prostu zaśmiecanie Internetu.”

  Wyjąłeś mi to z ust. Blogi tego typu to mankament dzisiejszych czasów. Wszędzie tylko motywacja, motywujące cytaty i Kiyosaki… A wszystko okraszone listami mailingowymi, adsensem i stertą ebooków. W stopce takich blogów powinien być wpis „Drodzy czytelnicy! Mamy was za skończonych debili, którzy nie domyślą się, że te blogi są tylko i wyłącznie MFA”

 10. Nie zarabiają z prostego powodu – ludzie zaczęli używać Adblocka 😀

 11. U mnie głównym powodem słabych zarobków jest prawdopodobnie mała ilość odwiedzin. Spowodowana chyba kiepską promocją, bo uważam, że to co piszę jest naprawdę dobre 🙂 Ale może swoją drogą niektóre blogi nigdy nie będą zarabiać, bo mają „niekomercyjną” treść…?

 12. Ile ludzi używa FF z AdBlock Plus? Ile Opery z wzudowanym filtrem reklam? Ile razy kliknąłęs(as) w reklamę? Bo ja ani razu od wielu lat. Cieszysz się, ze ktoś Ci zlecil reklame na pol strony? Internauta szuka krzyzka do zamknięcia. Ja tez szukam krzyzyka… zamykającego stronę. Nie bawię się w wyscigi z banerami. Co to jest AdSense? Bo moj FF nie wyswietla tego wcale, Ile ludzi na 1000 odwiedzin klinie w reklamę? Czyli za ile czasu uzbierasz ze wszystkich stron 100euro. Czy ludzie szukający konkretnych informacji polegaja na tym, co jest pisane na nieskonczonej liczbie blogów i jest to dla nich wiążące i zadowalające? Skoro ty nie klikasz, dlaczego maja klikac u ciebie?

 13. @Mis: na moim najlepszym blogu 100€ to ok. 10 000 unikalnych odwiedzających.

  To, że niektórzy internauci blokują reklamy, wcale mnie nie dziwi i tak naprawdę jest mi to obojętne. Jeśli ludzie przestaną klikać w reklamy i przestanę na tym zarabiać, będę spieniężać ruch inaczej.

  Ja też mam Adblocka ale od kiedy jestem po drugiej stronie barykady blokuję nim tylko reklamy z dźwiękiem.

 14. @Mis: Mówisz – masz: http://bit.ly/avKSmo Wg tych statystyk w Polsce jest ok. 600.000 aktywnych użytkowników. A tutaj statystyki Google Insights: http://bit.ly/bw8vCW

  A co do blokowania, to korzystam z Flashblock i mam z tym spokój. Żadna reklama flashowa nie włączy się bez mojej wiedzy.

 15. Miś chciał przedstawić, że wkład w prowadzenie bloga w stosunku do klasycznych zysków z reklam jest mało opłacalny. Jego wpis przedstawia chyba podejście przeważającej części internautów. Oczywiście można założyć bloga z własnym hobby i cieszyć się z samego jego istnienia i z tego, iż jest jako tako odwiedzany. Tylko czy jego tematyka znajdzie reklamodawców? Czy w najbardziej popularnym Google AdSense będą reklamy związane z tematem? Właśnie z tego powodu zakładane są blogi pod tematykę reklam, jeśli brakuje reklam na dany temat. Czy nie dopasowany but do nogi, a noga za na siłę do buta.

 16. Blogi zarabiają, ale mało. Aktualnie są to dwa blogi które generują łącznie około 25000 UU miesięcznie, co przekłada się na około 300 zł miesięcznie z samych reklam. Cały czas dążę do zwiększenia ruchu na stronie.

 17. Zaczałem jakies 2 lata temu kupowac artykuly od roznych autorow i umoeszczac na stronie. Zarabiać glownoe na adsence. Narazie po 5 zł moesoecznie z adsence. Ruch okolo 30 osob dziennie stabilnie. Ani w dol ani w gore. Dodaje jakis 1 artykuł tygodniowo. Aktualnie mam baze okolo 500-600 artykulow. Srednio kazdy artkul kosztował mnie 30-40 zl. Nie jestem z tego zadowolony. Nie wiem co zrobić by bylo lepiej 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.