03
07
12

WPBooster.pl padł?

Prawie 3 lata temu pisałem o pomyśle linkowania z tematycznie pasujących blogów za pomocą systemu WPBooster. Dziś gdy przeglądałem na jednym z moich zapleczowych blogów listę aktywnych wtyczek, w oczy rzuciła mi się ta właśnie z WPB.

Okazuje się, że domena WPBooster.pl chyba wygasła, w tej chwili chyba czeka na zarejestrowanie przez kogoś, kto założył opcję na domenę.

Jak dla mnie oznacza to ni mniej ni więcej jak fakt, że serwis padł i trzeba usunąć z naszych blogów te linki. Z tego powodu proponuję (na razie) wyłączyć wtyczki WPB. Jeśli rzeczywiście za kilka dni sytuacja nie wróci do normy, można je będzie z powodzeniem wyrzucić.

I wrócić do innych sposobów zdobywania linków. Zresztą ten chyba nie był i tak wyjątkowo skuteczny…

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,
Wpisy powiązane tematycznie:

10 komentarzy do artykułu “WPBooster.pl padł?”

 1. Skuteczność tego była mizerna, dlatego nie dziwię się, że projekt upadł. Na pewno miały na to wpływ kwestie finansowe 😉

 2. … skuteczność była mizerna, ale pomysł przedni. Są jakieś inne, alternatywne systemy tego typu?

 3. niestety Piotrze ja nie znalazłem niczego innego, swoją drogą szkoda, ja już skasowałem od siebie..

 4. „Okazuje się, że domena WPBooster.pl chyba wygasła, w tej chwili chyba czeka na zarejestrowanie przez kogoś, kto założył opcję na domenę”

  Sądząc po registrarze, którym jest firma, zajmująca się m.in. przechwytywaniem domen wygasłych, raczej nie. Stawiałbym na to, że jest to tylko rezerwacja w nadziei na to, że dawny posiadacz się ocknie i zgłosi albo że ktoś będzie tą domeną bardzo zainteresowany.

 5. khem… jakby Ci to Piotrze powiedzieć… wpbooster padł i to dobrze ponad rok, a jeśli się nie mylę to półtora roku temu (jak dobrze pamiętam to jakieś DOBRE pół roku przed tym jak się zapisałem do prolinka, jeśli nie na jesieni 2010 roku) bo jak właśnie mówisz, ktoś domeny nie opłacił. Zorientowałem się że padł bo jedna ze stronek zaczęła mi wyrzucać błędy. Po nitce do kłębka doszedłem że to był wpbooster

  Co do skuteczności to bym się spierał, bo niektóre strony kopnięte wpboosterem potrafiły być dość wysoko. Nawet podejrzanie bardzo wysoko i po padnięciu wpboostera trochę strony poszły w dół.
  Swoją drogą chętnie bym przejął taką inicjatywę, nawet jeśli bym musiał do tego dokładać (hosting, domena itp). Czasem potrzebuję podbić linkami świeże stronki, a takie coś było wręcz idealne.

 6. Jak już pisałem, gratuluję refleksu Piotrze i nie żebym szydził, ale ciut rzadko zaglądasz na niektóre swoje strony/blogi (tym bardziej że wtyczka mi zepsuła jedną ze stron i to konkretnie psujac wygląd przez wyrzucone na stronę główną błędy)…

  dwa ostatnie posty – http://forum.optymalizacja.com/topic/80522-wpboosterpl-system-wymiany-linkow-stalych/page__st__45
  ostatni komentarz – http://zarabianie-na-blogu.pl/dopakuj-wordpressa-tematycznymi-linkami/

  Tak, to są daty z listopada 2010… system istniał około roku…

 7. Interesująca domena 😉

 8. @Patryk: no właśnie u mnie nic się nie zepsuło. Na nowych wpisach nie pojawiała się wklejka WPB, na starych się pojawiała, ale do starych nie zaglądam za często. I w sumie dopiero teraz dotarło do mnie, że ten system nie działa.

 9. A może sieć przestała się opłacać, kiedy Google zajęło się SWL-ami? Ten system pod ładną przykrywką praktycznie nie różnił się od SWL-i.

  Wiadomo, że w tego typu systemach właściciel rezerwuje pewną część mocy dla siebie i widocznie przestało to działać.

 10. Krzysztofie, sprawdź proszę swojego feedburnera bo po wejściu na Twoją stronę lub sprawdzaniu RSS Kaspersky wykrywa „szkodliwy adres url; strona wyłudzająca dane”.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.