13
01
07

Dlaczego blog jest lepszy od zwykłej www?

Być może zadajesz sobie pytanie, dlaczego blog może być lepszy od zwykłej strony www?

Czy lepszy pewnie można długo i namiętnie dyskutować, ale tu nie o to chodzi. Do niektórych konkretnych celów się po prostu lepiej nadaje, niż do innych.

Trudno wyobrazić sobie duży portal napisany jako blog, prawda? Ale małą, tematyczną witrynę, skierowaną na konkretną niszę? Pisałem w artykule „Dlaczego nie wolno pisać o wszystkim?„, że treściwe witryny tematyczne, nawet niszowe, są lepsze niż porywanie się z motyką na portal. Portal, który w końcu jest o niczym.

Do tworzenia witryny tematycznej blog już się nadaje. W niektórych sytuacjach może być to trudniejsze niż zbudowanie od podstaw zwykłej witryny, ale i tak blog ma w porównaniu do zwykłej www kilka zalet:

  • koncepcja bloga zakłada regularne publikowanie materiałów, czego nie ma na zwykłym www – to motywuje autora do zdobywania / tworzenia treści a gości do częstych odwiedzin lub przynajmniej dodania strony do zakładek,
  • bloga łatwo założyć i można to zrobić za darmo,
  • blog jest niejako bliższy czytelnikowi niż zwykła strona, bo pisany jest w formie przemyśleń, spostrzeżeń, etc. – to moim zdaniem ułatwia zdobywanie zaufania czytelników,
  • bloga umieszczonego na jednym z serwisów blogowych możesz edytować i uaktualniać z każdego miejsca na świecie, o ile jest tam dostęp do internetu.

I dlatego uważam, że przyszłość leży w niszowych, treściwych blogach. Przyszłość…i pieniądze…

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:
Wpisy powiązane tematycznie:

Jest jeden komentarz do artykułu “Dlaczego blog jest lepszy od zwykłej www?”

  1. to prawda blog jest o wiele wiele lepszy od zwyklej strony

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.