07
01
11

AdSense i inne reklamy na Blogspot.com

To pytanie zostało zadane w komentarzu pod jednym z ostatnich wpisów, ale ponieważ zależy mi na utrzymaniu tam porządków, tego typu pytania stamtąd kasuję. Ponieważ pytanie warte jest choć krótkiej odpowiedzi, zdecydowałem się opublikować je tutaj.

Myślę o założeniu pewnego tematycznego bloga i stanąłem przed wyborem, umieścić go na bloggerze czy może kupić własną domenę + hosting.

Nie ukrywam, że chciałbym zarabiać na tym blogu, ale nie tylko za pomocą AdSense, lecz również np. AdTaily.

Moje pytanie jest związane z tym postem, bo chcę spytać na temat umieszczania reklam na blogerze. Chodzi mi o zapis w regulaminie:

“7. Usługa nie podlega sprzedaży. Przetwarzanie, powielanie, kopiowanie, sprzedawanie i wykorzystywanie w celach komercyjnych (a) jakiejkolwiek części Usługi, (b) zastosowania Usługi lub (c) dostępu do Usługi jest zabronione, o ile nie zostanie na to uzyskana pisemna zgoda firmy Google.”

IMHO wg tego zapisu nie można umieszczać reklam od innych sieci reklamowych niż Google, gdyż to by była tak jakby sprzedaż części powierzchni strony pod reklamę i wykorzystanie części usługi komercyjnie. Obserwując jednak inne blogi widzę, że ludzie masowo dają reklamy AdTaily na blogach opartych o blogspot.com.

Proszę oświećcie mnie jak to w końcu jest. Nie chcę bowiem pisać bloga, a potem Google go usunie w najmniej oczekiwanym momencie, ze względu na złamanie regulaminu.

Z tego, co się dowiedziałem, sprawa nie jest oczywista. Bo rzeczywiście ten zapis można interpretować tak, że nie wolno wykorzystywać Bloggera do celów komercyjnych, o ile nie uzyskamy najpierw pisemnej zgody Google’a.

Pytanie o możliwość umieszczania innych reklam na blogach w Bloggerze pojawiało się wielokrotnie, m.in. na polskim forum supportu. I odpowiedzi wprost od pracownika Google póki co nigdzie nie znalazłem.

Ryzyko, że Google zablokuje konto na Bloggerze za umieszczanie na nim reklam, jest moim zdaniem niewielkie. Nie słyszałem o tego typu przypadkach. Więc uważam, że na początek warto założyć bloga właśnie tam. A potem, jeśli się okaże, że pisanie tego bloga ma sens, można zawsze go przenieść na własną domenę i hosting.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , , ,
Wpisy powiązane tematycznie:

19 komentarzy do artykułu “AdSense i inne reklamy na Blogspot.com”

 1. Jeszcze jedna sensowna rada w przypadku takiej nierozstrzygniętej kwestii. Rób regularne backupy bazy danych wpisów. W przypadku nieszczęśliwego otrzeźwienia przez google i dojścia do wniosku, że zagrywki typu umieszczanie pluginów od innych reklamodawców jest bardzo bee, a co za tym idzie skasowania bloga. Będziesz miał zawsze zabezpieczony content, który będzie można wrzucić np. na wordpressa.

 2. Dzięki za kolejny wpis o niczym:)

 3. Słuszna uwaga. A po przeniesieniu z bloggera na wordpressa co robić ze starą wersją bloga? Jak google podeszło do tego w Waszych przypadku?

 4. @Paweł: nic nie robić. Zostawić tak, jak jest, dołożyć tylko odnośnik do nowego bloga. Z czasem Google zakuma, że to nowy adres jest tym właściwym.

 5. @Paweł: przekierowanie

 6. Oczywiście Blogger ma swoje plusy i minusy.

  Osobiście jednak jestem zadowolony z tej platformy, na której prowadzę swojego bloga już od kilku dobrych lat.

  Pozdrawiam.

 7. Ja mam AdSense + AdTaily i nie sądzę, żeby Google się czepiało. No sorry, ale nie sądzę, żeby ktoś zdobył tak dużą popularność, że jakiś moderator jedynej słusznej wyszukiwarki się nim zainteresuje 😉

 8. moim zdaniem punkt 7 w regulaminie mówi o „Usłudze” bloggera, czyli, nie możemy nikomu odsprzedać swojego bloga na blogspocie, nie możemy od nikogo brać pieniędzy za korzystanie z bloggera, używać bloggera jako odpłatną część swoich serwisów. Chodzi o usługę Bloggera.
  natomiast reklamy które zamieszczamy na blogu odnoszą się do zarabiania na TREŚCI bloga a nie na USŁUDZE bloggera. możemy odsprzedać treść bloga, używać treści w sposób na jaki my, jako autorzy mamy ochotę (prawa autorskie co do treści należą się autorowi).
  Blogger ma tą przewagę nad niektórymi innymi platformami, że nie zarabia na treści bloggerów tylko oddaje zarobki w ręce autorów.
  tyle moim zdaniem. pozdrawiam!

 9. @Joakim

  W pewnym stopniu się mylisz, ponieważ Google nie zrobiło bloggera ot tak, żeby udostępnić dobrą platformę blogową. Zastanów się na czym ten gigant zarabia najwięcej… no oczywiście na AdSense, bo z tego idzie im bodajże 98% przychodów (nie zabijajcie mnie, to mogą być stare dane, ale tak wyczytałem bodajże na forum PiO). Czyli oddając nam dobrą platformę do robienia stron, jednocześnie dając możliwość wyświetlania reklam AdSense, pośrednio zarabiają na tym.

 10. witam, trochę inny mam problem, ale w tym wątku jakoś najbardziej mi pasuje zapytać:
  wstawiam reklamy w blogger.com za pomocą gadżetu adsense
  gdzie znaleźć informacje o statystykach tych reklam na stronach google.com/adsense – zupełnie nie mogę tego znaleźć

 11. Fajny, przydatny blog!

 12. Myślę, że ryzyko faktycznie jest niewielkie, bo jakby nie patrząc ludzie tylko produkują się i motywują do pisania mając na celu jakiś zarobek. Przecież internet już ma swoje zasoby i zaczęły być potrzebne treści bardziej obszerne i zaawansowane.

 13. Ciekawy blog i dobrze, że został poruszony ten temat 🙂

 14. Naprawdę wiele różnych opinii udało mi się poznać, jeśli chodzi o zarabianie na blogu, ale trzeba przyznać, że większość takich komentarzy jest bardzo pozytywna. Nie ma się co dziwić, ponieważ wiele osób szuka teraz sposobów na zarobek w sieci.

 15. Skoro już mowa o reklamach, to co sądzisz na temat reklam typu display? Z tego co zauważyłam, to coraz więcej osób decyduje się właśnie na tego typu reklamy. Na stronie http://adnext.pl/onas/baza-wiedzy/reklama-display/ jest ciekawy i wyczerpujący artykuł właśnie na ten temat.

 16. adsense z jednej strony daje zarobić, z drugiej jedynie w wybranych branżach, a jeżeli to identyczna branża jak te najlepiej płatne, to mamy problem:)

 17. A co z reklamą lokalną? Tutaj też przywiązujecie wagę? Zastanawiam się właśnie nad zakupem kilku gadżetów, między innymi interesuje mnie namiot reklamowy Vitabri Czytałam w sieci, ze ta firma ma świetne opinie.

 18. Bardzo pomocne wskazówki.

 19. Myślę, że po tym artykule zacznę ja też swoją przygodę z adsense!

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.