05
12
14

25 najlepszych wtyczek do WordPressa, które każdy bloger powinien znać

Wpis gościnny

Przeszkadza Ci coś w Twoim blogu lub brakuje mu funkcjonalności, której potrzebujesz? Mam dobrą nowinę, prawdopodobnie społeczność WordPress’a wypuściła już wtyczkę, która rozwiązuje Twój problem. Pozostaje tylko kwestia odnalezienia tej właściwej w masie dostępnych pluginów.

Oczywiście wtyczka musi być prosta w użyciu i przede wszystkim skutecznie realizować postawione przed nią zadanie.

Nawet gdy nie szukasz żadnego dodatku do swojego bloga zdarza się, że trafiasz na jakiś przydatkiem np. z czyjegoś polecenia i od teraz już nie wyobrażasz sobie swojego bloga bez niego.

Mi się to osobiście nie raz przytrafiło, dlatego też postanowiłem przygotować dla Ciebie listę takich popularnych wtyczek, które znacznie ułatwią Ci życie. Mam nadzieję, że przynajmniej klika z nich odmieni Twojego bloga.

WordPress SEO by Yoast  – jeśli chcesz zoptymalizować swoją stronę pod wyszukiwarki, to ta wtyczka powie Ci jak to zrobić.

Posiada wbudowany analizator, badający które elementy Twojego wpisu wymagają poprawy, by poprawić jego widoczność w wyszukiwarkach. I tym właśnie elementem SEO by Yoast góruje nad innymi, też dobrymi wtyczkami tego typu. Posiada język polski.

Contact Form 7  – jedną z najważniejszych rzeczy jest kontakt z czytelnikami. 21,5 miliona pobrań plasuje tą wtyczkę jako nr 1 wśród formularzy kontaktowych.

Wtyczka jest rozwijana od dłuższego czasu, więc znajdziesz do niej sporo dodatków. Jej mankamentem jest natomiast to, że nie grzeszy prostotą użytkowania. Posiada język polski.

Jetpack – to w sumie nie jeden, a kilkanaście pluginów zebranych razem. Oto kilka wybranych funkcji jakie oferują:

  • automatyczne publikowanie nowych wpisów w mediach społecznościowych
  • statystyki
  • rozszerzanie standardowych komentarzy WordPress’a o możliwość logowania się za pomocą kont w serwisach Facebook, Twitter, Google+ i WordPress.com
  • automatyczne dodanie przycisków udostępniania pod każdym wpisem
  • informowanie subskrybentów o nowych wpisach
  • integracja z serwisem skracania linków WP.me

Aby korzystać z Jetpack’a, konieczna jest rejestracja na WordPress.com. Posiada częściowo język polski.

Wp Super Cache – wtyczka stworzona przez firmę Automattic czyli twórców WordPress’a po to, aby Twój blog ładował się szybciej oraz zużywał mniej transferu z Twojego konta hostingowego.

Szybsze działanie Twojej strony docenią nie tylko użytkownicy, ale również wyszukiwarka Google, która zwraca na ten parametr szczególną uwagę. Wtyczka posiada język angielski.

Google Analytics for WordPress – pozwala na integrację Twojego bloga z Google Analytics w kilku kliknięciach.

Niektóre szablony graficzne dla WordPress’a również umożliwiają wklejenie kodu śledzenia Google Analytics, jednak skorzystanie z tej wtyczki jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ przy zmianie szablonu nie musimy pamiętać o ponownym wklejeniu kodu. Posiada język angielski.

TinyMCE Advanced – niema co ukrywać, podstawowy panel edytowania wpisów WP jest dość prosty i chwała mu za to. Jeżeli zechcesz mieć większą kontrolę nad formatowaniem treści,  przykładowo chcesz móc zmienić rozmiar czcionki, to TinyMCE Advanced przyjdzie Ci z pomocą.

Gdyby z jakiś powodów to rozszerzenie nie przypadłoby Ci do gustu, to przetestuj Ultimate TinyMCE.  Wtyczki posiadają częściowo język polski.

Broken Link Checker– bardzo prosta wtyczka, która pokaże Ci, które linki na Twoim blogu nie działają.  Posiada język polski.

Scroll Triggered Box – popup z gatunku tych mniej nachalnych.

Przykładowo, gdy Twój czytelnik będzie czytał wpis, to w miarę jak będzie przesuwał się w dół strony, może pojawić mu się w prawym dolnym rogu niczego nie zasłaniające okienko promujące zapis na Twój newsletter. Posiada język angielski.

Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) – jeżeli chcesz zatrzymać przypadkowego użytkownika na dłużej na swoim blogu, plus chcesz żeby przeczytał więcej wpisów, to ta wtyczka Ci w tym pomoże.

Wyświetla ona pod artykułem odnośniki do powiązanych tematycznie wpisów, które mogą zainteresować Twojego czytelnika. Posiada język polski.

Digg Digg –  pływający box (podąża za przewijającą się stroną) z przyciskami Social Media.

Dzięki niemu dasz swoim czytelnikom możliwość łatwego podzielenia się Twoim wpisem, niezależnie od tego w którym miejscu strony się znajdują.

Posiada możliwość integracji z serwisami do skracania linków oraz otagowania autora podczas dzielenia się wpisem na Twitterze. Dzięki temu wiesz dokładnie kto udostępnił Twój wpis.  Posiada język angielski.

Disqus comments – jeżeli z jakiś powodów nie odpowiada Ci standardowy system komentarzy WordPress’a, to bardzo popularną alternatywą jest system Disqus.

Na plus Disqusowi można zaliczyć korzystanie z wcięć w celu poprawienia widoczności dyskusji oraz możliwość dodawania komentarzy wideo.  Posiada częściowo język polski.

jQuery Pin It Button For Images – automatycznie doda do wszystkich Twoich grafik przycisk “Pin It”. Posiada język angielski.

Hello Bar – wtyczka wyświetla pasek na samej górze strony, który to może zachęcać do zapisania się na newsletter lub namawiać do podjęcia innej akcji.  Efekty działania wtyczki możecie zobaczyć na tym blogu, który również z niej korzysta.  Posiada język angielski.

Editorial Calendar – prosta wtyczka która pomoże Ci zaplanować wpisy na najbliższy miesiąc albo i dłużej. Posiada język polski.

Google XML Sitemaps – jeżeli Twój plugin SEO nie tworzy Ci sitemapy Twojego bloga dla Google, to skorzystaj z tej wtyczki.

Mapa Twojego bloga pozwala wyszukiwarce Google na szybsze i dokładniejsze zindeksowanie Twoich wpisów. Posiada język polski.

BackWPup Free – Wtyczka ta umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych oraz ich przywracanie.

Wystarczy wybrać dzień, godzinę i częstotliwość z jaką chcesz wykonywać kopie zapasowe, a wtyczka zrobi to automatycznie za Ciebie i wyśle w skazane miejsce, może to być folder,  email, Dropbox czy FTP. Posiada język angielski.

AntiSpam Bee – podczas blogowania, jednego możesz być pewien. Spamu.

Antispam Bee! świetnie pokazuje spamowi gdzie jego miejsce, czyli kosz.  Wtyczka będzie Cię informować mailowo o komentarzach które oznaczyła jako spam, dzięki temu możesz sprawdzić jej skuteczność. W każdej chwili możesz wyłączyć powiadomienia. Posiada język angielski.

iThemes Security – została stworzona w jednym celu, aby zwiększyć bezpieczeństwo Twojego bloga.

Wychwytuje boty próbujące włamać się na bloga, pozwala zmienić domyślny adres logowania, wzmacnia zabezpieczenia oraz wiele więcej. Posiada język angielski.

NextScripts: Social Networks Auto-Poster – automatycznie publikuje ostatnie wpisy na portalach społecznościowych m.in. obsługuje Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Tumblr itp. Posiada język angielski.

Welcome Gate – wtyczka która pomoże Ci zbudować listę subskrybentów.

Dla przykładu przypuśćmy że Twój nowy czytelnik który trafił do Ciebie z Google i przeczytał interesujący go post, chce wejść na Twoja stronę główną, aby sprawdzić co jeszcze masz do zaoferowania. W tym momencie ten jeden jedyny raz zostanie przekierowany do specjalnej podstony zachęcającej go do subskrypcji Twojego bloga.  Posiada język angielski.

MailPoet Newsletters  – darmowa do 2000 subskrybentów wtyczka newslettera posiadająca również autoresponder, co pozwoli Ci na automatyczne wysyłanie newslettera z nowymi wpisami.

Kreator jest prosty i czytelny a szablony maili są estetyczne, wszystko jest również w języku polskim.

Pamiętaj jednak, że przy wysyłce maili z własnego serwera, ważna jest jego reputacja, przy niskiej reputacji maile trafią do spamu. Gmail często wrzuca maile od nieznanych serwerów do folderu spam, dlatego przed wysyłką newslettera sprawdź czy wszystko jest ok.

Blubrry PowerPress Podcasting Plugin – jeżeli myślisz o stworzeniu własnego podcastu, to ten plugin jest dla Ciebie. Umożliwia łatwą publikacje podcastów na blogu, jest również zintegrowany z iTunes. Posiada język angielski.

WordPress Calls to Action pozwala na tworzenie banerów oraz przycisków wzywających do akcji, przykładowo może to być baner umieszczony na bocznym pasku, zachęcający do zapisania się na newsletter lub pobrania darmowego ebooka.

Dodatkowym atutem jest możliwość przeprowadzenia testów A/B, natomiast mankamentem jest to, że plugin bywa czasami kapryśny i ma problemy z stabilnym działaniem. Po jednej z aktualizacji musiałem tworzyć wszystkie banery od początku, bo po prostu znikły. Posiada język angielski.

OnePress Social Locker – blokuje wybraną cześć wpisu, dopóki użytkownik nie podzieli się nim w mediach społecznościowych. Posiada język angielski.

WP Smush.it – optymalizuje pliki graficzne i zmniejsza ich rozmiar bez utraty jakości, przez co zyska na tym Twój blog bo będzie szybciej się ładował.

Wtyczkę wystarczy zainstalować, nie wymaga od nas konfiguracji.

WordPress jest wspaniałą platformą blogową, ale to dodatki stanowią o jego sile. Powyższa lista pluginów ułatwi Ci blogowanie, znacząco pomoże w promocji bloga, a nawet zadba o jego bezpieczeństwo.

Jeżeli lubisz szczególnie któryś plugin z listy lub uważasz, że jakiegoś brakuje, a bardzo go sobie cenisz, to daj proszę o tym znać w komentarzu.

O autorze: Tomasz Adamiec dzieli się łatwymi strategiami oraz darmowymi narzędziami na zdobywanie wartościowego ruchu. Więcej informacji znajdziesz na jego stronie domowej TomaszAdamiec.com

 

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,



Wpisy powiązane tematycznie:

70 komentarzy do artykułu “25 najlepszych wtyczek do WordPressa, które każdy bloger powinien znać”

  1. Dobry zestaw jednak brakuje mi tu jeszcze sławnej wtyczki co ciasteczek 🙂 i drugiej sławnej i najpopularniejszej Akismet do spamu.

  2. Czy te wszystkie wtyczki działają razem?
    Czy tylko tak zostały wymienione?

  3. @Kamila Dzięki 🙂 Masz racje wtyczka do ciasteczek powinna się znaleźć. Osobiście korzystam i mogę polecić wtyczkę Pronamic Cookies. Zamiast dodatku Akismet na liście znajduje się AntiSpam Bee, jest równie skuteczny a w odróżnieniu od Akismeta darmowy dla rozwiązań komercyjnych.

    @Dominik Bardzo dobre pytanie. Jeżeli pytasz o to czy któreś z wymienionych wtyczek gryzą się wzajemnie i nie działają razem prawidłowo po zainstalowaniu, to takich konfliktów nie zauważyłem.

  4. Fajne zestawienie, sporo opcji mi przybędzie na blogu 🙂

  5. @Tomek ciesz się, że mogłem pomóc 🙂

  6. Od dawna czekałem na takie zestawienie, genialne! I to akurat wtedy, kiedy mocno tego potrzebuję, dzięki za świetną robotę 🙂 Na pewno z wielu skorzystam.

  7. @Grzegorz cieszę się, że mogłem pomóc i dzięki za miłe słowa 🙂

  8. Dodałbym; CommentLuv, WP External Links i Subscribe2

  9. @Jacek dzięki! Bardzo ciekawe wtyczki, z miłą chęcią je przetestuje.

  10. Swego czasu googlałem tego typu zestawień z ciekawymi wtyczkami, a mimo to z powyższych wybrałem kilka nieznanych mi, a potencjalnie przydatnych. Dobra robota.

  11. @Lech bardzo się cieszę, że mogłem pomóc 🙂 Dziękuje również za miłe słowa.

  12. Ostatnio na mojej stronie bazującej na WP zauważyłem coraz częstsze ataki spam bootów, wirusów etc. Czy możesz polecić jakąś wtyczkę działającą jak skaner antywirusowy pozwalający wykryć wstrzyknięte linijki kodu lub zagnieżdżone na serwerze wirusy?

  13. @Daniel cieszę się, że zadałeś to pytanie. Sam ostatnio padłem ofiarą takiego ataku, gdzie do plików został wstrzyknięty złośliwy kod. Dlatego głębiej zbadałem problem.

    Złośliwy kod dostaje się zazwyczaj przez lukę w któreś z zainstalowanych wtyczek. Najlepiej się przed tym bronić aktualizując wszystkie wtyczki na czas.

    Niestety czasem zanim autor wtyczki załata lukę, mija trochę czasu i jest duże prawdopodobieństwo, że złapiemy wirusa zanim aktualizacja zostanie wypuszczona.

    Wtedy możesz skorzystać z skanera sucuri.net (jest płatny), ale niestety nic nie mogę na jego temat powiedzieć, ponieważ z niego nie korzystałem.

    Drugim sposobem na pozbycie się złośliwego kodu, jest usunięcie z hostingu wszystkich plików oprócz wp-config.php oraz folderu uploads. Następnie usuwasz złośliwe linijki kodu w wp-config.php, wgrywasz czystego WordPress, pluginy oraz szablon.

    Jeżeli chodzi o ataki spam bootów, to polecam AntiSpam Bee oraz iThemes Security, dają sobie z nimi rade 🙂

  14. Adamie
    Czemu zestawiasz JetPack z CF 7? Jeśli ktoś nie potrzebuje fikuśnych formularzy to sam jetpack wystarczy. Zamiast Hello Bar polecam Foobar, co prawda wtyczka jest płatna, ale coś za coś 😉

    Welcome Gate wygląda ciekawie, pod warunkiem, że można wklepać własny kod newslettera.

    Jak dla mnie wtyczka informująca o ciasteczkach jest zbędna, można to zrobić na 100 innych sposobów nie obciążając sobie niepotrzebnie bazy danych kolejną wtyczką 🙂

    P.S.
    A pro po oczyszczania wp z niechcianego kodu, czemu mam zostawić wp-config? Przecież wystarczy na czystej instalacji w tym pliku wklepać pasy do bazy danych, co zaoszczędzi nam poszukiwań złośliwego kodu linijka po linijce, co dla początkujących jest barierą nie do przeskoczenia.

  15. @Krzysztofie, dziękuję za komentarz.

    Jest tak jak piszesz, za pomocą Jetpacka umieścimy prosty formularz, ale gdy chcemy mieć nad nim większą kontrolę, to wtedy polecam użyć Contact Form 7 🙂

    Foobar wygląda ciekawie, dzięki.

    Welcome Gate pozwala na własny kod.

    Co do wp-config, to złośliwy kod jest zwykle na początku pliku i ma postać zakodowaną, czyli jest ciągiem jakby przypadkowych cyfr i literek, dlatego łatwo go zlokalizować. Usunięcie go, jest po protu szybsze, ale metoda zaproponowana przez Ciebie, też jest jak najbardziej w porządku i również i ja ją mogę polecić 🙂

  16. Bardzo ciekawy i przydatny zestawik. Brakuje mi tylko wtyczki radzącej sobie ze spamem. Poza tym kilka propozycji, których nie znam, ale w niedalekiej przyszłości nie zawaham się ich użyć.

  17. @Chiny, dziękuje za miłe słowa. Cieszę się, że mogłem pomóc. Co do wtyczki radzącej sobie z spamem, to jest w zestawieniu AntiSpam Bee 😉

  18. Lista bardzo dobra, dzięki czemu uaktualniłam trochę swoje stronki, bo o niektórych po prostu zapomniałam.

  19. @Blog Parentingowy miło mi, że mogłem pomóc 🙂

  20. Oprócz kilku wtyczek z powyższej listy, z których już korzystamy, wdrożyliśmy ostatnio na paru blogach wtyczkę BackWPup i faktycznie działa w porządku. Zawsze to dodatkowa kłódka bezpieczeństwa 🙂

  21. dokładnie 🙂 Miło mi, że mogłem pomóc 🙂

  22. Super wtyczki podobają mi się zaoszczędziłeś mi jakieś 12 godzin szukania.

  23. @Kuba miło słyszeć, że pomogłem 🙂

  24. Moim zdecydowanym faworytem jest WordPress SEO by Yoast – wtyczka nie zastąpiona jak dotąd 🙂

  25. Krzyśku,
    pytanie jest krótkie:
    All in One SEO czy WordPress SEO by Yoast ?

    Mam rozumieć, że poprzez to, że w artykule pominąłeś tą pierwszą wtyczkę to preferujesz tę drugą w zmian?

  26. @Kamil: ja preferuję tę drugą, ale to nie jest mój artykuł. 😉

  27. @Kamil: ja również a preferuję tę drugą, względu na wbudowany analizator, który podpowiada jak zoptymalizować wpis 🙂

  28. Hello Bar – tego mi brakowało – dzięki ! 🙂

  29. @Tomasz: dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ja ze swojej strony mogę polecić wtyczkę Wordfence Security którą znalazłem niedawno. Podczas skanowania wtyczka sprawdza wiele parametrów strony (wszelkie modyfikacje kodu i niebezpieczne linki). Również u mnie wykryła i usunęła wstrzyknięty kod. Obecnie regularnie (co dwa-trzy dni) skanuję nią stronę.

    Dodatkowo usunąłem wszystkie nieużywane wtyczki i szablony. Martwi mnie jedynie to, że szablon którego obecnie używam i który zmodyfikowałem własnoręcznie nie jest już od dłuższego czasu rozwijany przez autora. Zapewne dlatego wiele w nim luk które mogą wykorzystać hakerzy.

  30. Dodałbym GoCodes do wstawiania wszelkiego typu programów partnerskich, nie dość że ukrywa brzydkie linki, to jeszcze możemy włączyć tracking kliknięć w dany link.

  31. Dobrze, że powstał taki artykuł bo w jednym miejscu można znaleźć wiele wtyczek do wordpressa. I powiem szczerze że jako programista stron nie znałem połowy tych wtyczek

  32. Odnośnie WP Smush.it , ja bardziej polecam wtyczkę konkurencyjną, ale w dalszym ciągu bezpłatną Prizm Image. Najpierw miałem tą pierwszą, ale kompresję miałem średnio na poziomie 10-15%. Gdy uruchomiłem tą drugą redukcja rozmiarów grafik zwiększyła się do 70-80%! Przy czym jakość grafik zostawiłem na najwyższym poziomie.

    Podobno w tej kwestii najlepsza jest EWWW Image Optimizer, ale w instalacji nie jest już tak prosta jak te 2 poprzednie.

  33. @Daniel ciesze się, ze mogłem pomóc. Dzięki za info o Wordfence Security! Co do szablonu, to masz rację, nieaktualizowany szablon to też zaproszenie dla hakerów.

    @MateuszW dzięki za info o wtyczce 🙂

    @Marek całą przyjemność po mojej stronie, cieszę się, że mogłem pomóc!

    @Kamil dzięki za info o wtyczce, z miłą chęcią ją przetestuję 🙂

  34. Jak dla mnie porcja obowiązkowych linków które powinien znać każdy bloger 🙂 muszę się przyznać że sam z niektórych wtyczek jeszcze nie korzystałem 🙂

  35. Dzięki za podzielenie się wiedzą

  36. Może ktoś zna wtyczkę do archiwum?
    Miałem podstronę z archiwum na poprzednim szablonie ale w nowym tego nie ma. Chodzi o stronę z archiwum, a nie widget.

  37. To już o nazwę wtyczki nie można zapytać bo Lisie kasujesz. Ech tylko kasa interesuje tych blogerów i wszystko co niewygodne to usuwają.

  38. @Igor: gdy ktoś na swoim blogu nie opublikuje mojego komentarza, to najpierw piszę do niego e-mail z pytaniem, czemu to się stało, a nie zarzucam mu publicznie, że „usuwa niewygodne komentarze”, bo „interesuje go tylko kasa”.

    Jakbyś to zrobił, to bym zajrzał do spamu i wyciągnął stamtąd Twój komentarz. Co też właśnie zrobiłem.

    Nie wiem, dlaczego uważasz, że ten komentarz miałby być dla kogokolwiek „niewygodny”.

  39. Bardzo przydatne informacje, wpadnij może do mnie na http://www.szukajnauczyciela.pl/

  40. Z większości wtyczek korzystam, ale z niektórych samemu zrezygnowałem, bo nie każda jest potrzebna 😉

  41. Oprócz iThemes Security polecam równie dobrą, jeżeli nie lepszą – Secure WordPress.

  42. Bardzo przydatna niewielka wtyczka zabezpieczająca bloga to Limit Login Attempts. Nazwa mówi chyba już za siebie za co odpowiada. Warto ją mieć zainstalowaną na wszelki wypadek gdyby ktoś zapuścił automat do odgadywania haseł.

    U niektórych firm hostingowych instalowana jest z automatu, podczas instalacji poprzez DirectAdmin.

  43. Czy można łączyć te wtyczki, czy są jakieś ograniczenia co do ich ilości ?

  44. Noo, tego było mi trzeba! Dzięki 😉

  45. @Karolina tak, można łączyć te wtyczki i nie ma tutaj ograniczeń. Pamiętaj jednak że im więcej zainstalowanych wtyczek, tym wolniej Twoja strona będzie działać oraz będzie mniej bezpieczna, o czym możesz przeczytać w wcześniejszych komentarzach. Pozdrawiam 🙂

  46. Ciekawe zestawienie. Dodałabym jeszcze jakiś plugin który zoptymalizowałby wszystkie CSS i JS – coś w stylu Better WordPress Minify

  47. Świetny artykuł dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z własnym blogiem. Pięknie dziękuję i zabieram się do testowania. Pozdrawiam

  48. Zachęcona artykułem zainstalowałam sobie WordPress Calls to Action . Możliwości świetne, ale niesamowicie spowalniała mi bloga, więc niestety, nie zaprzyjaźniłyśmy się. 🙂

  49. Super artykuł. Prowadzę bloga od niedawna i mam kilka wtyczek ale teraz uzupełnienie go o proponowane przez Ciebie. Wybrałem kilka, które na pewno spełnią swoje rolę. OD razu biorę się do pracy.
    Dzięki.

  50. Ciekawe zastawienie wtyczek, części już od dawna używam, jednak na moich blogach zainstaluję kilka nowych 😉
    Ze wszystkich wtyczek najmniej przydatny jest według mnie Hello Bar – kiedyś była tam opcja, ze po wstawieniu wtyczki internauta mógł kliknąć w strzałkę i pasek się chował. Natomiast jak ostatnio chciałem jej użyć, to nie widziałem takiej opcji – przez to wtyczka wydała mi się zbyt nachalna i zrezygnowałem z niej.

  51. […] Gdybyś był zaintersowany jego przeczytaniem to znajdziesz go tutaj: 25 najlepszych wtyczek do WordPressa, które każdy bloger powinien znać. […]

  52. Bardzo polecam iThemes Security, już wiele razy mnie ocaliła przed próbą przejęcia mojego bloga. Najbardziej brutalny atak był z Rosji :). Kiedyś jak zaczynałem przygodę z blogowaniem i nie miałem wtyczki zabezpieczającej do WordPress to musiałem oddać zwój serwer programiście, gdyż był tak zainfekowany przez złośliwe oprogramowanie.

  53. Bardzo dziękuję za spis 🙂 Będę testować 🙂

  54. Ja od siebie polecam Shareaholic! Świetna wtyczka łącząca rozmaite pluginy społecznościowe i YARP. Dopiero używam jej od 2 tygodni ale jestem mega zadowolona 🙂

  55. dobry artykuł

  56. Bardzo dobre zestawienie. Osobiście często wykorzystuję wiele z wylistowanych tu wtyczek.
    Niektóre z nich wymagają dopisania dodatkowych wtyczek, a inne uwagi podczas eksploatacji.
    Na przykład z wymienioną tu wtyczką Contact Form 7 trzeba uważać kiedy np. przestaje działać funkcja mail na serwerze.

  57. Świetne zestawienie wtyczek czyli to co w WordPressie jest najlepsze i darmowe. A z doświadczenia z iloma wtyczkami zainstalowanymi jednocześnie WordPress działa poprawnie?

  58. brakuje mi w tym zestawieniu wtyczki all in one seo pack…

  59. Mam bloga na wordpressie – większość wtyczek z pewnością mi się przyda 🙂

  60. Właśnie szukam wtyczek bezpieczeństwa i natrafiłem na genialne zestawienie..

    Bardzo dziękuję, będę to częściej zaglądać, Pozdrawiam

  61. Dobry zestaw na ulepszenie pracy na WordPressie polecam tez plugin Limit Login Attempts który skutecznie odstraszy włamywacza na bloga oraz plugin NewStatPress który dobrze zbiera informacje o odwiedzaniu strony

  62. Witam serdecznie. Jestem początkującą blogerką. Założyłam blog kulinarno podróżniczy na wlasnej domenie i hostingu na wordpressie. Mam zainstalowaną darmową wtyczkę Akismet,z ktorej jestem jak narazie zadowolona Zauważyłam jednak,że na moim koncie wordpress przychodzi dośc dużo subsrypcji na mój blog których nie widzę na moim blogu (tzn nie widzę informacjii o subs na blogu). Zastanawiam się czy to może być spam? Jak rozpoznać prawdziwą subsrypcję od spamu? czy taki spa może pojawić się na koncie wordpress i czy powinnam zainstalować drugą wtyczkę jako uzupełnienie akismeta? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

  63. Witam, bardzo przydatny wpis – dzieki. A jaka wtyczke zainstalowac do tego aby uzaleznic pobranie darmowych wzorow pism od polubienia strony na FB? Dzieki z gory za odpowiedź pozdrawiam

  64. stary posta ale jakże zacny :),
    zawiera wszystko co praktycznie potrzeba 🙂 nie wiele bym dodał w chwili obecnej – może cresta social plugin który też sam u siebie stosuje, choć wyznaję zasadę że im mniej wtyczek tym lepiej to te kilka podstawowych zainstalować trzeba 🙂

  65. mam taki problem a mianowicie wordpress stracil dowiazania z niestandartowym modulem logowania poniewaz „bawilem” sie szablonem ktory niepotrzebnie zapisalem jako domyslny wiec jak wrocic do tego niestandartowego skoro wszystkie pliki sa cala zawartosc strony, zrobiona jest kopia bazy danych czy ta kopia moze w pewnym sensie przywrocic niestandartowy modul logowania, prosze o szybkie w miare info….

  66. […] http://zarabianie-na-blogu.pl/wtyczki-do-wordpressa/ […]

  67. […] Instalacja wtyczek. Blog może mieć jeszcze wiele dodatkowych funkcjonalności ale potrzebujesz zainstalować sobie dodatkowe wtyczki. Wszystko zależy od Ciebie. Przykładową listę wtyczek znajdziesz TU. […]

  68. W ostatnim czasie często korzystam z wtyczki Wp Super Cache

  69. Tomku,
    dziękuję za artykuł.
    Nie jestem specjalistą i bardzo skorzystałem.
    Gratuluję tekstu i pozdrawiam, af

  70. Bardzo przydatne rady dla wszystkich, którzy startują z wordpressem, Dzięki!

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.