15
07
07

Piszemy, gdy nie ma nas w domu

Dziś o tym, co zrobić, by publikować na swoim blogu wpisy nie będąc przy komputerze. Metody znam dwie. Wygodną i droższą i tańszą, wymagającą większych przygotowań.

1. Publikowanie zdalne.

Na bloga w serwisie Blogger.com/Blogspot.com można pisać wpisy nie mając fizycznie dostępu do platformy blogowej. Wystarczy dostęp do jakiegoś konta emailowego. Można bowiem w bloggerze skonfigurować specjalny adres e-mail, który będzie służyć do publikowania wpisów. Każdy tekst wysłany na ten adres ukaże się na blogu.

Jak z tego korzystać? Czy będzie potrzebny dostęp do internetu? No, oczywiście, przydałby się. Ale niekoniecznie.

Wystarczy telefon komórkowy. I to wcale nie taki, który ma dostęp do internetu. Wystarczy funkcja MMS.

W mojej sieci (ERA) możliwe jest wysłanie wiadomości MMS na adres emailowy zamiast na numer telefonu. Korzystając z tej funkcji można dość tanio wysłać dość dużą ilość tekstu, bo nawet kilkadziesiąt kB.

WordPress też umożliwia ustawienie takiego adresu. Odbywa się to jednak nieco inaczej niż w przypadku Bloggera. WP wymaga, by stworzyć osobną skrzynkę pocztową. I on będzie sam zaglądać na tę skrzynkę. Gdy znajdzie tam nowego maila, opublikuje go sam na blogu. Blogger nie wymaga tworzenia żadnej skrzynki.

Ta funkcja generalnie jest bardzo fajna, ale trzeba uważać, co się na ten adres wysyła. Jeśli podasz gdzieś taki adres i łykną go roboty spamujące, będziesz mieć dużo darmowej treści o reklamach leku na V, replik zegarków i powiększania pewnej części ciała.

W USA Blogger umożliwa blogowanie z poziomu telefonu komórkowego, włącznie z publikowaniem obrazków (załączony do maila obrazek nie ukaże się na blogu!). Niestety u nas ta funkcja nie działa.

2. Publikowanie z opóźnieniem

Tu z kolei przewaga Blogger przegrywa z WordPressem.

Pisząc w WordPressie wpis można ustawić przyszłą datę jego publikacji. Gdy data minie, wpis pokaże się na blogu. Można więc przed wyjazdem przygotować kilka wpisów, które automatycznie się opublikują. Wymaga to więc jednorazowego większego wysiłku.

Blogger, z tego co mi wiadomo, nie ma takiej możliwości. Mam jednak nadzieję, że się mylę i tylko nie odkryłem tej funkcji. ;]

[uzupełnienie]

Blogger też ma tę funkcję, korzysta się z niej dokładnie tak samo, jak z tej w WordPressie. 🙂

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,



Wpisy powiązane tematycznie:

Jest jeden komentarz do artykułu “Piszemy, gdy nie ma nas w domu”

  1. Dzień dobry,

    Poszukuję w internecie informacji na temat zasad sprzedaży artykułów do portali internetowych. Chciałabym sprzedawać swoje specjalistyczne ( tematyka medyczna) artykuły do portali internetowych jednak nie orientuję się w jaki sposób należy rozwiązać sprawę sprzedaży praw autorskich .
    Wiem że zrzeczenie się majątkowych praw autorskich powoduje możliwość tylko jednokrotnego zarobku.
    W jak sposób natomiast zagwarantować sobie stały dochód ze sprzedanego artykułu? W jaki sposób zastrzec prawo do tego by artykuł był publikowany tylko przez jeden portal i nie był dalej przez niego sprzedawany?
    Czy wystarczy stworzenie regulaminu i uzyskanie jego akceptacji?
    Czy można sprzedać licencję na artkuły?
    Dziękuję za odpowiedź/

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.