29
03
07

Praca w domu, internecie

Dziś post troszkę mniej konkretny a bardziej ogólny. Przemyślenia takie. Raz już o tym pisałem, ale nie zaszkodzi napisać ponownie. 😀

W zasadzie napiszę, dlaczego uważam pracę przez internet za coś niewartego uwagi a zarabianie w internecie przez tworzenie pasywnego dochodu za coś bardzo ciekawego. 😀

Pisałem jakiś czas temu artykuł “O przewadze pisania do internetu”. Wspomniałem w nim, że lepiej zarabia się na pisaniu do internetu niż na pisaniu do jakichkolwiek tradycyjnych mediów, przynajmniej biorąc pod uwagę stawkę jaką ja dostałem.

Dziś na stronie głównej Onetu trafiłem na artykuł “Becikowy eksperyment”. Traktuje on o tym, jak to kobiety wychowują dzieci jednocześnie pracując przez internet. Fajna sprawa, ułatwia kobietom dostęp do pracy, ale tak sobie myślę, że lepiej by robiły, inwestując czas nie w zwykłą pracę a tworzenie pasywnego dochodu.

Weźmy przykład, jeden z moich blogów. Powstał pod koniec stycznia, prawie równocześnie z tym blogiem, reklamy umieściłem 29.01. Przez ten czas zarobiłem 15$. Zawiera on 20 postów. Założenie bloga trwało może pół godziny, dajmy godzinę, sumując z umieszczeniem reklam. Trochę pozycjonowania, trochę zdobywania treści (sporo to artykuły z serwisu z darmowymi artykułami do wykorzystania), trochę linków. I teraz sam na siebie zarabia. Powiedzmy, że w sumie za ten czas, który poświęciłem na pracę, dostałem stawkę 2$ za godzinę. I to z dużą przesadą. Teraz blog sam na mnie zarabia, ja już nie pracuję. To fajne, prawda?

Aha, nie wykorzystałem jeszcze programów partnerskich, więc cały zarobek pochodzi wyłącznie z AdSense

OK, rozumiem chęć spieniężenia swojej własnej pracy jak najszybciej. Z tego biorą się na przykład zachęcania do klikania, o jakich mowa czasem na forum Pozycjonowania i Optymalizacji. I niestety, pasywny dochód nie oznacza szybkiego dochodu. Raczej dochód przesunięty w czasie. No cóż, takie życie…

I wcale mnie to nie zniechęca od budowania pasywnego dochodu, choć mam w planach w ciągu kilku najbliższych miesięcy kupić mieszkanie i wyprowadzić się od rodziców. 😀

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , , ,
Wpisy powiązane tematycznie:

6 komentarzy do artykułu “Praca w domu, internecie”

  1. a jak z takimi ofertami w anglii ??

  2. @praca…: następny komentarz spamowy wywalam. Ten tylko zmieniłem. 🙂

  3. Tak to jest. Ludzie chcą jak najszybszego dochodu, a takie coś nie istnieje. Praca, praca i jeszcze raz praca. To daje największe efekty. Im mniej czasu spędzam na czytaniu i „badaniu” rynku, tym więcej mogę zrobić ze swoimi stronami/blogami.

  4. Też zastanawiam się nad zarabianiem na własnych blogach. Słyszałem że aby na prawde zarabiać wystarczające pieniądze należy albo posiadać wielkiego, znanego bloga z dobrą treścią i codziennymi aktualizacjami, albo 100 małych blogów zakładanych w 15 minut i zarabiać 15$ miesięcznie na każdym z nich (15 * 100 = 1500$ to jest około 5tysięcy złotych z nic). Co prawda w tym drugim przypadku trzeba liczyć się z ewentualnymi kosztami moderingu, hostingu i domen ale w końcu trochę trzeba popracować żeby zarobić.

  5. Krzysztofie bardzo fajny artykuł. Nie można powiedzieć, że da się u nas tyle zarobić jak choćby w Stanach, ale może powoli będzie się zmieniać na lepsze.

  6. Żeby zarobić trzeba się napracować, nie ma nic za darmo. Jeśli chcemy oszczędzić np. na SEO i robimy to sami to kosztem będzie czas przeznaczony na naukę i testy. Wszystko trzeba robić z głową;)

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.