05
06
08

Nie mam już statycznych witryn…

Od dziś nie mam już statycznych witryn. Moja najlepsza, największa, ostatnia, a w zasadzie jedyna statyczna witryna, od dziś jest już blogiem. Od dziś obsługuje ją WordPress.

Dlaczego? Pisałem już, że publikowanie nowych wpisów na blogu jest łatwiejsze, niż w statycznym serwisie. To główna przyczyna. Druga ważna kwestia, to dostępność funkcji komentowania wpisów w standardowej instalacji WordPressa. Żeby to wbudować w zwykłą witrynę, potrzebowałbym przecież jakiegoś specjalnego skryptu. WP umie robić to sam.

Przenoszenie witryny do bloga trwało trzy tygodnie. Tyle czasu zajęło mi:

 • zainstalowanie bloga jako podkatalogu głównego serwisu,
 • przepisanie wszystkich artykułów jako wpisy na bloga,
 • przerobienie wystroju bloga, żeby choć trochę przypominał starą wersję serwisu, np. wklejenie starego menu,
 • wyedytowanie wszystkich plików artykułów, by zrobić przekierowanie 301 pod nowe adresy,
 • przestawienie WP, by działał z głównego katalogu na witrynie.

Uważam, że warto. Chcecie zobaczyć efekt? Oto stara i nowa wersja serwisu.

Aha, jedna istotna sprawa. Tego bloga nie będę wliczać przy postach w cyklu zarobki na blogach. On by go po prostu zdecydowanie zafałszował. Uważam, że to uzasadnione, bo serwis nie powstał jako blog a w sieci istnieje już od kilku lat.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

13 komentarzy do artykułu “Nie mam już statycznych witryn…”

 1. Widziałem tę stronę już wcześniej, nie wiedząc że jest twoja. Efekt całkiem, całkiem… 🙂

 2. I bardzo dobrze, wordpress jest najwygodniejszym skryptem i można go tak przerobić, że nawet się nie skapnie nikt że serwis jest postawiony na skrypcie bloga.

 3. w sumie całkiem niezłe podejście 😉 WordPress rzeeczywiście jest wygodny, łatwy i miły w obsłudze 🙂 aczkolwiek jeśli strona ma być informacyjna, komentarze są niepotrzebne a treść tylko dodajemy, ew. czasem aktualizujemy to jednak wydajniej dla serwera będą działać statyczne strony… przy małym ruchu to nie ma znaczenia, ale u siebie jednak staram się wstawiać statyczne strony gdzie tylko się da 🙂 co prawda jakimś rozwiązaniem tego jest tworzenie cache, ale przecież samo wykonanie i odświeżenie takiej kopi też troche zasobów pochłania 😉

 4. dobry pomysł- skrypty blogowe rulez. Zdecydowanie popieram inicjatywę. Jeśli ktoś chce rozwijać poważnie stronkę(a static pages powoli idą do lamusa). To chyba tylko blog lub cms pozostaje. Lub bawić się z kodem 😛

 5. Przeglądając artykuły na tamtym blogu trafiłem na http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/ogrzewanie-podlogowe.php więc nie do końca jest on przeniesiony na wordpress’a

 6. Tak, cała część na poddomenie ogrzewanie. pozostała na starym wyglądzie. Waham się, czy ją też przenieść do bloga… Nie wiem za bardzo, jak tę sprawę z poddomeną załatwić, chciałbym żeby ona dalej działała a artykuły były tam wyświetlane.

 7. nie dziwię ci się
  o wiele lepiej jest prowadzić bloga niż stronę

 8. oszczędność czasu – gratuluję ! zamiast dodać 1 artykuł poprzez tworzenie nowego pliku i dodawanie w nim tekstu + html możemy dodać 3-4 posty poprzez przyjazny interfejs wordpressa

 9. Ale czemu nie chcesz wliczać zarobków. Nie ważna jest historia danych treści. Jesli coś jest teraz na blogu i będzie zarabiać tak samo lub lepiej, to znaczy, że istniejąc od początku na blogu też by zarabiała tyle. Ew. mógłbyś moze to jakoś wydzielić, żeby zachować sensowność porównań do poprzednich miesięcy.

 10. @JAK: może i masz rację, może zacznę publikować te dane w tym cyklu, ale osobno…
  Na pewno natomiast zrobię porównanie zarobków przed i po przejściu na tę metodę publikacji treści…

 11. Też chciałem zrobić podobny zabieg na jednej moje stronie, ale się od prawie roku nie mogę zebrać, dużo pracy. No i obawiam się też trochę zmiany zw na Google, bo jest nieprzewidywalne tym bardziej ostatnio.

 12. a jak myślisz? lepszy jest system typu bloog.pl czy raczej wgrać skrypt bloga na własny serwer?

 13. @konri: jeśli serwis blogowy, to blogger.com — inaczej tylko WordPress na własnej domenie i serwerze.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.