19
05
07

Google eliminuje niektóre konta AdSense

Dziś na blogu Jennifer Slegg przeczytałem notkę Google AdSense disabling arbitrage publisher accounts as of June 1st o tym, że Google eliminuje niektóre konta AdSense.

Czy Twoje konto też może zostać zamknięte?

No cóż, jeśli masz na nim strony Made For AdSense (MFA), jest to prawdopodobne. Przynajmniej o serii listów do takich wydawców wspomniała Jennifer.

Może więc spróbuję zdefiniować czym są MFA. Spróbuję, bo trudno znaleźć dobrą, jednoznaczną definicję tego pojęcia. Są więc to strony, których jedynym celem jest emitowanie reklam AdSense a ich zawartość jest generowana losowo albo pochodzi z innych serwisów (np. wiadomości z kanałów RSS albo kopia Wikipedii). Z punktu widzenia gościa strony nie stanowi ona sobą większej wartości, najczęściej nie ma linków wychodzących, zatem gość może ją zamknąć albo kliknąć w reklamę.

Niektórzy wydawcy AdSense promują takie strony w AdWords. Jeśli masz wysoki CTR i dobre stawki za kliknięcie (CPC) oraz uda Ci się znaleźć hasła z niskimi kosztami w AdWords, możesz na różnicy tych stawek coś zarobić. O takich wydawcach pisze również Jennifer (w anglojęzycznym internecie mówi się na to AdSense arbitrage).

Jeśli masz więc takie witryny na swoim koncie, możesz zaczynać się bać. Z drugiej strony w przypadku tej akcji Google daje trochę czasu — zamyka konta od 01.06, dodatkowo wypłacając zarobione pieniądze.

Jeśli emitujesz reklamy na swoim blogu, który jest czymś więcej, niż tylko bazą darmowych artykułów, pewnie Cię to nie dotknie.

Po co ta akcja w ogóle? Zapewne dlatego, że wielu reklamodawców w AdWords unika umieszczania reklam w sieci AdSense, bo nie jest to dla nich opłacalne. To wynika stąd, że kliknięcia na stronach MFA nie są dla nich warte tyle, co kliknięcia z wyników wyszukiwania. To powoduje, że traci na tym Google (reklamodawca płaci za mniej kliknięć, bo tylko za te z wyszukiwarki) i wydawcy AdSense (mniejsza konkurencja w sieci oznacza niższe stawki CPC). Zatem na wyczyszczeniu AdSense ze stron MFA powinno autorom witryn z unikalnymi treściami przynieść korzyści. Jak zwykle, trzeba poczekać na efekty.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

6 komentarzy do artykułu “Google eliminuje niektóre konta AdSense”

  1. witaj, czy według ciebie ta strona klasyfikuje sie do bana?

  2. Według mnie nie, zwłaszcza, że reklamy nie są najlepiej dopasowane do wyglądu strony. ;]

  3. Skoro pozostali reklamodawcy na tym zarobią to wydaję mi się, że akcja google jest pozytywne. Spam do koszta pójdzie 😉
    Rozumiem z treści, że google e-maile będą wysyłać do osób które mają MFA?

  4. Tak wnioskuję z podanego przeze mnie źródła.

  5. ta strona to typowy MFA

  6. […] mianem arbitrażu. I jako takie jest legalne, choć ryzykowne. W przeszłości bywały przypadki blokowania kont wydawcom AdSense zarabiających w ten sposób. Konta blokowano tym wydawcom, którzy mieli na swoich kontach strony MFA, czyli Made For AdSense. […]

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.