Nowe skierowania AdSense: Google Apps i Checkout

W Google AdSense do tej pory dostępne były trzy produkty do polecania: Google AdSense, Google AdWords i Firefox z paskiem Google Toolbar.

Dziś się to zmieniło. Dostępne są od dziś Google Checkout i Google Apps. Gdyby nie blog zyski.net, pewnie prędko bym się o tym nie dowiedział, bo rzadko korzystam ze skierowań AdSense.

Google Checkout z tego co zrozumiałem, to coś w stylu platformy pośredniczącej między klientem a sklepem internetowym. Ma ona zwiększać bezpieczeństwo transakcji, choćby z tego względu, że sprzedawca nie dostanie pełnego numeru karty kredytowej klienta. Za polecenie klienta dostaniesz 1$, o ile w ciągu 90 dni od rejestracji dokona on zakupów towarów o wartości nie mniejszej niż 10$.

Google Apps to połączenie usług GMail, Google Talk, kalendarza i edytora stron WWW. W założeniu ma stanowić platformę do komunikacji pomiędzy pracownikami jakiejś firmy. Na przykład osób pracujących nad jakąś stroną WWW, niekoniecznie mieszkających w jednym mieście. Za każdą osobę, która zarejestruje się w Google Apps i będzie z niego korzystać przez cztery kolejne tygodnie co najmniej z jednego konta mailowego założonego w tym pakiecie, dostaniesz 5$.

Jeszcze nie wyrobiłem sobie opinii na temat tych dwóch nowych produktów do polecania, więc nic więcej dziś nie napiszę. Zachęcam jednak do komentowania tychże produktów w komentarzach pod wpisem.

2 komentarze do “Nowe skierowania AdSense: Google Apps i Checkout”

  1. No, ale znając google niedługo to się pojawi. Dobra robota google!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.