13
01
09

Dostałem przelew z Aukcji Kredytowych

Pamiętacie, jak pisałem tu o serwisie, w którym można zarabiać prowizje za kredyty? W listopadzie przyznano mi w tym serwisie pierwszą prowizję. Wczoraj dostałem przelew na konto.

aukcje-kredytowe-wyplata

Nie wiem w sumie, jak z 2 000 brutto zrobiło się 1 671 netto. Jak bym nie liczył, nie zgadza mi się. Nie dostałem też 310 PLN naliczonych wcześniej premii za aktywne reklamowanie serwisu, więc sprawę zacząłem wyjaśniać.

Co ciekawe, do wypłaty wcale nie musiałem przesyłać wypełnionego rachunku, jak to ma miejsce w innych programach partnerskich. Przelew ma automatycznie wychodzić 14 dni po naliczeniu prowizji. Teraz było inaczej, bo wcześniej nie przesłałem kompletu dokumentów (umowa itd.).

Pieniądze za tą prowizję dawno już wydałem, więc teraz muszę je sobie oddać na konto. 😉

Uzupełnienie z 15.01.2009 r.

Ta wspomniana premia nie trafiła do mnie, bo została przeoczona w systemie. A dostałem 1 671 PLN z tego powodu, że odjęto mi 180 PLN składki zdrowotnej i 149 zaliczki na podatek dochodowy. Nieścisłości zostaną skorygowane przy najbliższej wypłacie.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:
Wpisy powiązane tematycznie:

25 komentarzy do artykułu “Dostałem przelew z Aukcji Kredytowych”

 1. No no ładna prowizja 😉 Ale życzę wyjaśnienia sprawy bo 600 zł piechotą nie chodzi….

 2. No właśnie, a może zastosowali wobec ciebie spread 😀

 3. hmmm, a nie powinieneś dostać 1640zł. Po potrąceniu 18% dochodowego od 2000zl tyle wychodzi. Chyba, że źle licze, bo sam nigdy nie wiem jak to jest – czarna magia :/

 4. @Mimic, Łukasz, Paweł: sprawa się wyjaśnia. O wynagrodzeniu za aktywną promocję zapomniano, na wyjaśnienia w sprawie brutto → netto czekam. Pytanie moje zostało przekazane do księgowości. 🙂

 5. No to gratulacje raz jeszcze ;). Oby więcej takich przelewów ;>

 6. Właśnie dostałem powiadomienie, że została mi naliczona kolejna prowizja — 0,4% za kredyt udzielony w grudniu na kwotę 151 000 → 604 PLN. 😀

 7. No nieźle 🙂 To kiedy impreza?

 8. Krzysztof – warto walczyć o swoje, ja tylko w zeszłym roku na różnego rodzaju reklamacjach(doładowania komórkowe, bilety z PZPN, za małe prowizje od sprzedaży, nienaliczone prowizje) odzyskałem około 2000 złotych. W tym roku już czekam na ponowne rozpatrzenie sprawy przez mojego ubezpieczyciela(skręcenie stawu skokowego ~1000zł).

  Pozdr.

 9. Ładnie. Ogólnie ten program partnerski Aukcji Kredytowych prezentuje się całkiem ciekawie, podobnie jak i cały serwis.

  A co chodzi z tym aktywnym reklamowaniem serwisu? Za co i kiedy dostaje się zapłatę?

  Teraz ruszają z Aukcjami Lokat, wysłałem im maila z pytaniem czy też wprowadzą program partnerski.

 10. A może ZUS Ci odliczyli?

  @Marcin: wątpię żeby prowizje od lokat były tak atrakcyjne jak prowizje od kredytów 😉

 11. Łukasz J.:

  Wiadomo, że nie byłyby tak atrakcyjne, ale też można by więcej osób do tego zachęcić.

 12. @Paweł: na razie takich planów nie ma, choć nie wiem jeszcze, na co kasa pójdzie. 🙂

  @Cheed: zdecydowanie się z Tobą zgadzam.

  @Marcin: chodziło o to, że pozyskałem dla serwisu kilkudziesięciu klientów, a nie miałem naliczonej jeszcze żadnej prowizji za kredyty. Pisałem o tym tutaj.

  @Łukasz: nie powinni — składki ZUS opłaca za mnie mój pracodawca.

 13. Aha, w ten sposób, jako bonus. Czytałem ten wpis, ale wtedy jeszcze nie brałem udziału w tym PP i zapomniałem.

 14. Co do tych składek ZUS to wydaje mi się, że są odprowadzane od każdej umowy zlecenie jeśli nie jesteś studentem (gdzieś kiedyś miałem na zajęciach wszystkie warunki co się kiedy odprowadza i nawet jakiś kalkulator był na zaliczenie chyba więc jak znajdę to dam znać)… jednym słowem ten ZUS bardzo prawdopodobny jest…

 15. Przyznaje że mnie korciło i poszukałem i … znalazłem jakieś materiały z tych zajęć i tam jest tak: (cytuję)
  „Dla umowy zlecenie składki płacone są:
  – na ubezp. społeczne i zdrowotne gdy:
  * umowa zlecenie jest zawarta u pracodawcy u którego osoba jest zatrudniona w oparciu o umowę o pracę,
  * osoba nigdzie nie pracuje, jest studentem powyżej 26 roku życia, emerytem lub rencistą
  – na ubezp. zdrowotne gdy:
  * osoba jest zatrudniona na umowę o pracę w innym miejscu
  – studenci do 26 roku życia nie płacą składek na ub. społeczne i zdrowotne”

  To było dwa lata temu, ale jeśli się coś zmieniło to raczej na gorsze.

  A jak widać wiedziałem że dzwoni, ale nie wiedziałem w którym kościele… 😉 W każdym bądź razie z tego wynika, że naliczyli Ci ubezpieczenie zdrowotne, czyli wsparłeś kasę chorych.

  I teraz szybkie rozliczenie podatkowe:
  Płacisz oczywiście podatek (19% dla umowy zlecenie) od kwoty przychodu pomniejszonej o koszty uzyskania przychodu (KUP 20%):
  2000*20% = 400 zł (KUP)
  Podatek:
  (2000-400)*19% = 304

  No i teraz wsparcie na Kasę Chorych, czyli składka zdrowotna. Wynosi ona 9% ale 7,75% można odliczyć od podatku dochodowego czyli jest tam zawarte, a więc dodatkowo dopłacasz 1,25% ale od pełnego przychodu bez potrąceń, czyli:
  1,25%*2000 = 25

  Stąd potrącenia wynoszą: 329 zł, a więc na konto dostajesz: 2000 – 329 = 1671

  I teraz mały disclaimer: nie jestem doradcą podatkowym, a moja wiedza z tego zakresu nabywana była w 2007 roku, więc może być nie aktualna i jak najbardziej reklamuj płatność. W podatkach zmienia się teraz wszystko tak często że może i ich księgowa nie jest na bieżąco. Wydaje mi się jednak, że te 18% to jest najniższa skala ale dla umowy o pracę. Ale mogę się mylić i tego Ci życzę 🙂

 16. @areqw: to dziwne, bo inne PP (np. Złote Myśli) nie potrącają takiej składki przy wypłacaniu wynagrodzenia za umowę-zlecenie… No i jeszcze jedno pytanie: czemu 19% podatku a nie 18%?

 17. Hmmm… to ja nie wiem, ale z moich notatek wynika że powinny 🙂
  No więc właśnie tu się zastanawiam, ale mam w notatkach, że dla umowy zlecenie i o dzieło jest zryczałtowany podatek 19%. Ale trzeba pamiętać, że to stan na 2007 r. więc faktycznie mogło się coś zmienić. Dzisiaj poszukam w internecie o tym, może będzie coś nowego. Jeszcze tak myślę, że może naliczenie wypłaty zrobili Ci w 2008 wg tamtych zasad (bo raczej były zgodne z 2007).
  Ale oczywiście życzę Ci żebym się mylił 🙂
  Jak wyjaśnią Ci co i jak to daj znać.

 18. @areqw: Wyjaśnienie kwestii brutto/netto opisałem w aktualizacji wpisu. 🙂 Podatku policzyli rzeczywiście źle, więc skorygują przy najbliższej wypłacie…

 19. Ale to oznacza, że moje wyliczenia są poprawne. 9% składka zdrowotna i potem od przychodu pomniejszonego o KUP 20% liczysz podatek 19% (od podatku możesz odliczyć sobie 7,75% składki zdrowotnej).

  Odnalezienia zaległej prowizji oczywiście gratuluję 🙂

 20. Co więcej, już wiem, czemu ZM nie płacą tych składek — bo z nimi podpisuje się umowę o dzieło, a nie umowę-zlecenie.

 21. No to by sporo tłumaczyło 🙂

 22. […] rejestrację w programie Aukcje Kredytowe. Krzysztof Lis już zarabia w programie Aukcje Kredytowe. Zobacz jak mu to […]

 23. Dziwne,mam ponad 100 kliento,sporo osob z drugiego poziomu i 0 zl zarobkow,nie chce mi sie wierzyc,ze nikt z tej setki nie dostal kredytu,jak to wyjasnic?

 24. Wlasnie,ja rowniez mam ponad sto osob,niektore zarejstrowane ponad pol roku,nikt z nich nie otrzymal kredytu?

 25. Ja posiadam w sumie dwa blogi związane z kredytami i jeśli chodzi o programy partnerskie to wolę postawić na adsense. Stawki w branży kredytowej są naprawdę spore, natomiast zdecydowanych ludzi jest mało i prognozuje że jeśli tyle osób co kliknęłoby w baner aukcji kredytowych i w końcu wzięła jakaś jedna na 10 tyś 😉 to i tak zarobki z adsense. 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.