04
05
08

Bardzo dziękuję i oddaję, co dostałem

Jak już pisałem, blog dorobił się PR=5. Wiem doskonale, że to wszystko dzięki Wam, czyli czytelnikom.

Postanowiłem się więc w jakiś sposób odwdzięczyć. 🙂

Zainstalowałem wtyczkę, która skasuje atrybut rel=nofollow z linków zawartych w komentarzach. Dzięki temu trochę tej „mocy” czy „energii” linków przepłynie i na Wasze blogi.

Będę wdzięczny za przetestowanie działania tej funkcji. Nofollowa powinny dostać tylko pingbacki, trackbacki i zwykłe komentarze powinny go już nie mieć.

Aha, przypominam o polityce komentarzy… 😉

Autor:Krzysztof Lis |
Wpisy powiązane tematycznie:

15 komentarzy do artykułu “Bardzo dziękuję i oddaję, co dostałem”

 1. Tylko, żeby nie komentowały osoby (a nawet rzeczy) podpisując się „meble kute” czy takie tam jak u mnie na blogu 😉

 2. Twój blog jest wartościowy, w rssach mam go już bardzo długo, i nie żałuje. Dowiedziałem się tu wielu ciekawych rzeczy, i z pewnością będę czytał go dalej.
  Pozdrawiam!

 3. No coz, to spory sukces, ja od 2 lat non stop mam PR 4 i nic wiecej nie che byc…

 4. Dobrze wiedzieć 🙂
  Napisz jaka to wtyczka z tym nofallow była i jaką obecnie używasz, która dokleja w RSS, że „Na blogu blalala” 🙂

 5. no to kiedys pokomentuje wiecej
  podpisano
  wampir PR ;]

 6. a czemu ‚trackbacki’ nadal bedę miały nofollowa? 😉 chyba, że ich nie mozna usunąć jak spam komentarz to ok

 7. @shpyo – tego będę musiał już ręcznie pilnować…
  @BlueMan – do tej pory wtyczki odpowiedzialnej za nofollow w komentarzach nie było (to WP umie sam z siebie), teraz jest DoFollow. Zaś info w RSSach zrobiłem ręcznie.
  @sagittariuspl – nofollowa będą miały tylko pingbacki. Według artykułu na Wiki pingback jest mniej wartościowy niż trackback, bo niesie mniej informacji. I z tego względu to ustawienie.
  Zresztą ja tych dwóch nigdy zbyt dobrze nie rozróżniałem. Jeśli okaże się, że to ustawienie jest złe, to je szybko zmienię. 🙂

 8. Nieee! utracę pozycję lidera komentarzy 😉

  Ciekawę jest jak to wpłynie na liczbę komentarzy na blogu. Profilaktycznie polecam kurs szybkiego pisania na klawiaturze – bez linka 😛 – bo może się zdarzyć, że komentarze zaczną rozmnażać sie przez pączkowanie …

  Kup Pan ryby, świeże ryby, ryyyyyyybyy, sprzedaję ryyyyybyyyyyy …..

 9. Świetna metoda żeby przyciągnąc komentatorów 😀 Myślę że liczba komentarzy wzrośnie na 100% (a może i o 100%).

 10. @Łukasz, Szelo – mam nadzieję, że spowoduje to wzrost liczby wartościowych komentarzy ale może i liczby komentatorów. Część czytelników w ogóle się tu nie odzywa i chciałbym to zmienić. Na to najbardziej liczę…
  Ale poczekajcie jeszcze ze 2 miesiące, mam niecny plan by naprawdę mocno zwiększyć atrakcyjność komentowania tu na blogu. Raczej na krótko, ale chyba intensywnie. Zobaczymy. 😉

  Zresztą… to nie blog na Onecie, tu nie liczą się komcie!

  Tu liczy się liczba subskrybentów RSS. 😉

 11. idea dofollow jest super, a twój blog zasługuje na wartościowe komentarze- bo treść jest unikalna – i z sensem. Chyba dodam do rss-a.
  Co do komentarzy.. dopóki są onetowskie- to nie ma co się nimi przejmować. Ale prawdziwe komentarze stanowiące dobre feedback to b. cenne źródło informacji.

 12. Ciekawe na jak długo 🙂
  Zobaczcie na przykład na to: http://systemy.cq.hk/
  a konkretnie na ten wpis: http://systemy.cq.hk/systemycqhk/2008/05/nofollow-w-komentarzach/
  Mysle, że większość wymięknie 😉

 13. @Magic: od czego tu wymiękać? Od spamu? Spam dostaję tylko od ludzi, od robotów broni mnie Akismet. Codziennie średnio jeden komentarz poprawiam za niezgodność z polityką komentarzy.

 14. Ciekawy blog tym bardziej, że myślę nad nie do końca w temacie pozycjonowania lecz raczej „optymalizacji konwersji”.

 15. Nie widać jakiegoś nadmiaru nachalnych komentarzy więc chyba operacja udała się pełnym sukcesem, miło że można trochę „uszknąć” z PR i oby rósł dzielnie dalej 😉

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.