AdSense wyłącza reklamy dla kanałów RSS

AdSense z dniem 3. grudnia przestanie emitować reklamy w kanałach RSS (produkt AdSense for feeds / AdSense dla kanałów RSS/Atom).

Strasznie się tym przejąłem, bo w czasie całej mojej współpracy z AdSense od 2005 r. zarobiłem tam 15,21€. Przy CTR najniższym ze wszystkich produktów AdSense, z których korzystam (poniżej 1 promila). 😉

Niespecjalnie mi nawet zależy na szukaniu jakiejś alternatywy. Z Feedburnera nie zrezygnuję (korzystanie z niego jest warunkiem niezbędnym do emisji reklam w RSS), bo ma parę innych przydatnych funkcji (jak choćby licznik subskrybentów).

Nie ma się co okłamywać, na przestrzeni najbliższych lat RSS straci na przydatności. Dziś łatwiej śledzić ulubionego bloga na Facebooku, niż na RSS, zwłaszcza gdy do obsługi kanału RSS potrzebna jest jakaś zewnętrzna usługa lub wtyczka do przeglądarki.

Jeśli koniecznie chcesz jakoś zagospodarować tę przestrzeń, wstaw tam jakiś bannerek z sieci afiliacyjnej.

9 komentarzy do “AdSense wyłącza reklamy dla kanałów RSS”

 1. te reklamy w kanałach to niezła lipa była, fakt … jak widać przynaja sie sami do błędu 😉 kto tak korzysta z rss w ogóle 😐 rss się nie sprawdził — tylko facebook rządzi, nawet newslettery zaczynaja tracic na znaczeniu, pozdro

 2. @Włoch: RSS się sprawdza świetnie, ma jedną wielką zaletę, której FB mi nie zapewni — daje mi gwarancję, że informacja o nowym wpisie do mnie dotrze. A nie tak, jak z FB, gdzie ona się przewinie przez wall i zniknie, a ja mogę akurat wtedy być z dala od komputera.

 3. @Wloch
  Ja korzystam z RSS.

  @Krzysztof Lis

  Do obsługi kanałów RSS używam dynamicznych zakładek w FF, więc nie korzystam z żadnych zewnętrznych programów.

 4. Jeżeli chodzi o FB to panuje tam pewien rodzaj bałaganu. Mam na myśli, że jeżeli przez kilka dni nie loguje się tam to potem ciężko ustalić co kiedy się pojawiło, co było przed czym itd.
  W RSS jest taka zaleta, że przeczytane nowości po prostu się więcej nie pojawiają jako nowości i po kilku dniach nie odwiedzania zawsze łatwo można sprawdzić co nowego pojawiło się na interesujących mnie stronach

 5. I Krzysztofie dodaj, że same wartości klików tez nie były zbyt wielkie na rrsowskim kanale.

  Zgadzam się dokładnie z Tobą, RSS wkrótce zostanie wyparty..

 6. Jak dla mnie bez znaczenia jest ta zmiana. Niestety moich witryn nikt nie dodawał do RSSów, ale jak widać skoro wyłączyli to musiało coś być nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *