10
10
12

AdSense wyłącza reklamy dla kanałów RSS

AdSense z dniem 3. grudnia przestanie emitować reklamy w kanałach RSS (produkt AdSense for feeds / AdSense dla kanałów RSS/Atom).

Strasznie się tym przejąłem, bo w czasie całej mojej współpracy z AdSense od 2005 r. zarobiłem tam 15,21€. Przy CTR najniższym ze wszystkich produktów AdSense, z których korzystam (poniżej 1 promila). 😉

Niespecjalnie mi nawet zależy na szukaniu jakiejś alternatywy. Z Feedburnera nie zrezygnuję (korzystanie z niego jest warunkiem niezbędnym do emisji reklam w RSS), bo ma parę innych przydatnych funkcji (jak choćby licznik subskrybentów).

Nie ma się co okłamywać, na przestrzeni najbliższych lat RSS straci na przydatności. Dziś łatwiej śledzić ulubionego bloga na Facebooku, niż na RSS, zwłaszcza gdy do obsługi kanału RSS potrzebna jest jakaś zewnętrzna usługa lub wtyczka do przeglądarki.

Jeśli koniecznie chcesz jakoś zagospodarować tę przestrzeń, wstaw tam jakiś bannerek z sieci afiliacyjnej.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

9 komentarzy do artykułu “AdSense wyłącza reklamy dla kanałów RSS”

 1. ja bez RSS nie wyobrażam sobie życia, mam w czytniku ponad 20 blogów i stron, więc obłęd 😛

 2. te reklamy w kanałach to niezła lipa była, fakt … jak widać przynaja sie sami do błędu 😉 kto tak korzysta z rss w ogóle 😐 rss się nie sprawdził — tylko facebook rządzi, nawet newslettery zaczynaja tracic na znaczeniu, pozdro

 3. @Włoch: RSS się sprawdza świetnie, ma jedną wielką zaletę, której FB mi nie zapewni — daje mi gwarancję, że informacja o nowym wpisie do mnie dotrze. A nie tak, jak z FB, gdzie ona się przewinie przez wall i zniknie, a ja mogę akurat wtedy być z dala od komputera.

 4. @Wloch
  Ja korzystam z RSS.

  @Krzysztof Lis

  Do obsługi kanałów RSS używam dynamicznych zakładek w FF, więc nie korzystam z żadnych zewnętrznych programów.

 5. Jeżeli chodzi o FB to panuje tam pewien rodzaj bałaganu. Mam na myśli, że jeżeli przez kilka dni nie loguje się tam to potem ciężko ustalić co kiedy się pojawiło, co było przed czym itd.
  W RSS jest taka zaleta, że przeczytane nowości po prostu się więcej nie pojawiają jako nowości i po kilku dniach nie odwiedzania zawsze łatwo można sprawdzić co nowego pojawiło się na interesujących mnie stronach

 6. I Krzysztofie dodaj, że same wartości klików tez nie były zbyt wielkie na rrsowskim kanale.

  Zgadzam się dokładnie z Tobą, RSS wkrótce zostanie wyparty..

 7. @Waldek: akurat u mnie CPC w AdSense dla RSSów było znacznie wyższe od zwykłych reklam dla treści.

 8. Dla mnie to bez znaczenia bo i tak z kanałów rss zyski miałam marne… 🙂

 9. Jak dla mnie bez znaczenia jest ta zmiana. Niestety moich witryn nikt nie dodawał do RSSów, ale jak widać skoro wyłączyli to musiało coś być nie tak.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.