03
05
15

Jak szybko i skutecznie zarobić na sklepie online?

Wpis gościnny

Coraz częściej pojawiającym się hasłem związanym z biznesem online jest dropshipping. Jest to system, który przedstawia się szczególnie kusząco dla początkujących i właścicieli małych sklepów internetowych oraz tych przedsiębiorców, którzy szukają dodatkowego źródła dochodu. Jest to też interesująca propozycja dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem. Na czym polega dropshipping i jak wziąć w nim udział?

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się dynamicznie, co sprzyja stosowaniu coraz bardziej elastycznych metod logistycznych. Model dropshippigowy określa formę współpracy między sklepem internetowym i hurtownią (lub producentem), w której magazynowanie i wysyłka towaru leży po stronie hurtownika. Dla właściciela sklepu www oznacza to przede wszystkim oszczędności finansowe, ponieważ nie ma potrzeby zamrażania kapitału w towarze. Rozwiązanie takie eliminuje koszty związane z prowadzeniem magazynu (najem powierzchni, ubezpieczenie, ochrona itp.) oraz organizowanie wysyłki towaru. Przedsiębiorca natomiast może skupić się promocji sklepu w internecie, tworzeniu własnej marki i relacjach z klientami.

Od czego zależy sukces?

Jeśli firma decyduje się na skorzystanie z systemu dropshippigowego powinna ustalić szczegółowe zasady współpracy z hurtownią czy producentem. Opłacalność współpracy dla obu partnerów handlowych zależy od kilku czynników. Bardzo duże znaczenie ma wielkość zniżek, które oferuje hurtownia. Niektóre oferują atrakcyjne programy rabatowe, które są dostępne wyłącznie dla uczestników w systemie dropshippingowym. Mogą to być pakiety zróżnicowane w zależności od wielkości dokonanych transakcji. W ten sposób można uzyskać rabat aż do 37%. Czasami partner dropshippinowy otrzymuje 14% zniżki już na start, która nie jest dostępna dla zwykłej hurtowni.

Zintegrowanie systemów i automatyzacja

O sukcesie systemu dropshippingowego decyduje w dużej mierze stopień automatyzacji całej współpracy, która zaoszczędzi czas i usprawni proces realizacji zamówienia. Należy zadbać o prawidłowe zintegrowanie systemu sklepu www z hurtownią i mieć cały czas dostęp do aktualizacji, które występują w ofercie hurtowni. Szczegóły zależą od oprogramowania, na którym oparty jest sklep. Niektóre zawierają utomatyczną integrację z hurtowniami. W pozostałych przypadkach nie ma problemu, żeby zrobić to manualnie. Integracja umożliwia automatyczne wystawianie oferty hurtowni w sklepie dropshippingowca (opisy produktów, zdjęcia itp.) oraz np. automatyczne wysyłanie zamówień.

Obsługa posprzedażowa

W przypadku żadnej sprzedaży nie unikniemy zwrotów, reklamacji czy gwarancji. Dlatego warto zwrócić uwagę, jakie obowiązki leżą po stronie, którego z partnerów.

Przykładowy model współpracy dropshippingowej wg Bagexpress.pl

Bagexpress.pl-model-wspolpracy

W Stanach Zjednoczonych model dropshippingowy jest bardzo rozwinięty i w zasadzie stanowi dominujące rozwiązanie logistyczne dla sklepów internetowych. W Polsce staje się on coraz bardziej popularny. Coraz częściej także zasady współpracy są opracowane w taki sposób, że są one korzystne dla obydwu partnerów handlowych.

Współpracę dropshippingową założysz w firmie: http://bagexpress.pl/p/4/modele-sprzedazy/drop-shipping – testuj za darmo!

Autorem artykułu jest Tomasz Lisowiec — współwłaściciel Bagexpress.pl.

innowacyjna gospodarka

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Tytuł projektu: Stworzenie i wdrożenie systemu B2B usprawniającego współpracę Nidea sp. z o.o. z partnerami w zakresie zamówień, obsługi należności i wymiany dokumentów.

Autor:Krzysztof Lis |
Wpisy powiązane tematycznie:

22 komentarze do artykułu “Jak szybko i skutecznie zarobić na sklepie online?”

  1. Witam serdecznie wszystkich. Bardzo dobry artykuł muszę przyznać. Dawniej sam próbowałem swoich sił w biznesie internetowym, a dokładniej próbowałem zarobić, na sklepie internetowym. Jednak mi to nie wyszło, ponieważ na początku nie wiedziałem od czego zacząć. Teraz stosując się do tych wskazówek chyba bym już miał mniej problemów pozdrawiam.

  2. Model dropshippingowowy pozwala skupić się tylko i wyłącznie na reklamowaniu sklepu internetowego, dzięki czemu proces jego rozwoju może być znacznie krótszy niż tradycyjnie, poza tym nie potrzeba inwestować w towar.

  3. Sam inwestuję w sklepy internetowe i faktycznie model dropshippingowy daje nam bardzo wiele możliwości – szczególnie, że nie potrzebujemy inwestować w towar.

  4. Ciekawa sprawa, nie wiedziałam wcześniej o takim systemie. Będę się na pewno przyglądać jak to się rozwija w Polsce.

  5. Zastanawiałam się już kilka razy nad założeniem sklepu internetowego, sklepu online. Ale boję się jednego – że zginie on w czeluściach internetu i że będę nie zarabiać a jedynie dokładać do tego interesu. Musiałabym mieć jakiś naprawde dobry asortyment. No ale ciężko mi będzie znaleźć, wymyślić coś takiego. Może powinnam poczekać na jakiś spektakularny pomysł.

  6. Taki model współpracy sklepu internetowego z hurtownią wydaje się bardzo kuszący. Możesz w oddzielnym wpisie lub w komentarzu przedstawić jakieś studium przypadku? Warto by było zobaczyć na prawdziwym przykładzie ile zarabia przykładowy sklep.

  7. @Mija – do systemu mogą dołączyć już istniejące sklepy, które chcą poszerzyć asortyment.
    @Monika – prawie każdy produkt nadaje się do handlu 😉 kwestia dobrego planu i strategii

  8. Witam no ja muszę powiedzieć, że żeby zarobić, na sklepie internetowym to potrzebne są tylko, a dla niektórych aż trzy kroki. Po pierwsze należy rozpromować taki sklep, żeby znaleźć klientów. Po drugie trzeba mieć dobry asortyment, a po trzecie przede wszystkim należy włożyć w to bardzo dużo czasu.

  9. Nie słyszałem dotąd o takim modelu, za to podoba mi się od pierwszego wejrzenia – przede wszystkim dlatego, że nie trzeba zamrażać kasy w towarze i ryzykować, że jego część nigdy się nie sprzeda.

  10. Ciekawy model zarabiania. Poszukam jakiejś niszy i pomyślę nad zarabianiem 🙂

  11. Świetny artykuł i przydatna wiedza! Nic, tylko wprowadzać w życie!

  12. Bardzo cenne wskazówki 🙂

  13. Zapoznałem się z metodą zaprezentowaną na polecanej stronie. Chyba się skuszę 😉

  14. Niezwykle trudno w dzisiejszych czasach znaleźć niszę. Na rynku jest już praktycznie wszystko i wszystko się sprzedaje. Także dobry marketing również się tu przyda.

  15. Przedstawiony model biznesowy też niestety nie jest pozbawiony ryzyka, ale takie jest już życie. Najprostszym rozwiązaniem byłoby moim zdanie uruchomienie sklepy online posiadając już sklep stacjonarny. Opcja dla osób, które go już posadają.

  16. Fajny pomysł dla małych firm które się zaczynają rozwijać w sieci poprzez sklep internetowy.

  17. Bardzo trudno jest obecnie zarabiać na sklepie a w szczególności na produktach ogólnie dostępnych. Coraz więcej sklepów stacjonarnych otwiera sklepy online i niestety będzie bardzo trudno utrzymać się na rynku.

  18. Sklep internetowy to dobry pomysł kiedy mamy wizję na jakąś specjalną branże np. militaria czy jakieś gadźety bo w przypadku np. części samochodowych czy w celu zakupu latopa czy komputera raczej większość będzie szukała tego typu rzeczy poprzez Allegro.

  19. Ja uważam, że sklep internetowy będzie dobrze funkcjonować jeśli osoba, która go prowadzi dobrze zna się na SEO. Dzięki temu można wypromować sklep na tyle dobrze, że po prostu będzie rentowny. Oczywiście propozycja opisana powyżej jest ciekawa, ale przydałby się jakiś case 🙂

  20. Hmmm, sytuacja z takim modelem sprzedaży wygląda ciekawie szczególnie dla podmiotu który chce sprzedawać detalicznie. Znikają koszta magazynowania itp itd. Jak zaś wygląda sprawa od drugiej strony (hurtownika)? Tutaj już wg. mnie nie jest aż tak kolorowo. Wiele zależy od rodzaju produktu który ma być sprzedawany. Jeśli są to drobne rzeczy jak np. pokazane w tym artykule torebki to sprawa jest prosta. Inaczej gdy produkt jest droższy i dopiero wchodzi na rynek. Wtedy największym problemem jest skłonić handlarzy na wrzucenie produktu do oferty. Same zniżki hurtowe to może być czasem za mało kiedy produkt jest mało znany. Ktoś może stwierdzić, że szkoda zachodu i pracy na produkt który nie jest popularny i nie sposób określić wielkości sprzedaży. Czyli chyba najpierw promocja produktu później zaś reselling wchodzi w rachubę.
    Takie tam luźne przemyślenia.. 😉

  21. W przypadku sklepów internetowy trzeba się głównie nastawić na promocję w wyszukiwarkach a więc pozycjonowanie i stworzenie sklepowego profilu na FB. jeśli mam dobre i atrakcyjne ceny na pewno pomocne będzie dołączenie oferty do porównywarek cenowych takich jak Ceneo. Poza tym jakieś najlepsze oferty można od czasu do czasu wystawiać na Allegro gdzie w każdej z aukcji warto wstawić adres do strony sklepu.

  22. Ogólnie trwa rzeźnia… 3/4 biznesów upada… Tylko duża wiedza i pomysł może uratować nieszczęśnika marzącemu o fortunie ze sklepu internetowego…

    ale cóż…Powodzenia!

    Ps.mam naszą domenkę TwojaWoda i tak myślę, nad sklepem pod tą nazwą….Droppsing z miejskimi wodociągami ?! 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.