16
10
07

Pomoc w optymalizacji AdSense

Sporo osób prosi mnie o pomoc w optymalizacji ich reklam AdSense na blogach i zwykłych stronach internetowych. Nauczony, że zdrowi na umyśle unikają pracy, przedstawię tu swoją ofertę. Nie chce mi się potem tego wszystkiego wklejać w odpowiedziach na maile czy wiadomości na forum PiO.

Jeśli więc i Ty chcesz, aby pomóc Ci w optymalizacji reklam, przeczytaj poniższe warunki.

 1. Z każdej takiej optymalizacji chętnie zrobię studium przypadku, o ile rzecz jasna będzie ona pasować do tego bloga. W tym celu potrzebuję:
  • zrzut ekranu sytuacji na stronie przed optymalizacją (robię sam),
  • informacji o CTR strony (*),
  • zrzutu ekranu po optymalizacji (też robię sam),
  • informacji o CTR stron po optymalizacji.
 2. Jeśli nie chcesz, aby Twoja strona została opisana na blogu, też możemy się dogadać.
 3. Moja typowa stawka za optymalizację strony to 75% wzrostu zarobków w ciągu 3 miesięcy od zakończenia optymalizacji. Podlega negocjacji z uwzględnieniem rodzaju strony, jej wielkości, liczby czytelników, itd.
 4. Nie podejmuję się optymalizacji stron naruszających regulamin AdSense. Szkoda mojego czasu — wynagrodzenie liczone jako prowizja od zarobków to kiepski pomysł w sytuacji, gdy strona może lada chwila zostać wyrzucona z AdSense. W takich sytuacjach możemy się umówić na inną formę zapłaty.

(*) Google w regulaminie napisało, że nie wolno podawać innym takich wskaźników jak CTR czy eCPM. I choć one mnie będą interesować (czysta zawodowa ciekawość), nie musisz mi ich podawać. Bardziej zależy mi na tym, żeby dostać od Ciebie informację, o ile CTR się poprawił. Przykładowo, jeśli masz na początku CTR 0,2% a po mojej pomocy będziesz mieć 1%, to wzrośnie Ci on pięciokrotnie i tylko taka informacja jest mi potrzebna do studium przypadku.

To w kwestii optymalizacji CTR. Można też próbować poprawiać eCPM albo CPC, wtedy będziemy porównywać te parametry.

Jeśli więc jesteś zainteresowany, napisz do mnie maila albo zadzwoń. Dane kontaktowe znajdziesz pod wpisem „o autorze”.

2 komentarze Autor:Krzysztof Lis |

2 komentarze do artykułu “Pomoc w optymalizacji AdSense”

 1. […] czasu do czasu otrzymuję na maila prośbę o pomoc w optymalizacji AdSense. Jeśli zgłaszający się do mnie od razu stwierdza, że ma odpowiednie ustawienie reklam w […]

 2. […] zarabiającego bloga, które skończyłem niedawno. Czasem też przychodzą do mnie prośby o pomoc w optymalizacji AdSense. Większości prób odmawiam, bo nie widzę sensu zabierania się za robotę, która zarobi mi […]

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.