24
04
07

Blogger: link do kanałów RSS w blogu

Kanały RSS służą do powiadamiania czytelników o nowych artykułach na blogu. Do ich czytania potrzebny jest specjalny program (np. wtyczka do przeglądarki) albo usługa Google Reader lub inna tego typu.

Celem zarabiającego bloga jest ściąganie możliwie dużej liczby czytelników. Łatwiej zachęcić kogoś do ponownej wizyty niż zdobyć nowego czytelnika. Z tego względu warto zaproponować mu subskrypcję kanałów RSS naszej witryny.

Na dole każdego domyślnego szablonu w Bloggerze znajduje się link do subskrypcji postów (Atom). Ale wiadomo, na dół prawie nikt nie zagląda. Z tego względu warto ten link przenieść wyżej i jakoś go wyeksponować.

Na początek zorganizowałem tę piękną biało-pomarańczową ikonkę. Znalazłem ją w serwisie Feed Icons.com. Przeskalowałem, zrobiłem z niej obrazek i wrzuciłem go na serwer (własny, zewnętrzny, ale można też wrzucić na bloggera).

W drugiej kolejności należy wrzucić obrazek i link do szablonu. Dokonujemy tego z pomocą poleceń Template -> Page elements -> Add a page element -> HTML/Java Script. W to okienko wpisujemy kod linka i obrazka, dodajemy w odpowiednim miejscu i tyle. 🙂

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,Wpisy powiązane tematycznie:

Jest jeden komentarz do artykułu “Blogger: link do kanałów RSS w blogu”

  1. Nie oszukujmy się- kanały RSS są mało popularne i przy niewielkiej popularności bloga nam nie pomogą.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.