05
04
07

Blogger.com i zakładki tematyczne

Dziś kolejny artykulik z serii „na życzenie”. 😉 Tym razem B3nek w komentarzu pod ostatnim wpisem “Wskazówki dla webmasterów z naszego obszaru” prosił, bym wyjaśnił jak zrobiłem kategorie tematyczne wpisów na blogu.

Nie bardzo wiedziałem o czym dziś napisać, teraz już wiem. 🙂

Na początek warto zaznaczyć, że korzystam z wersji Bloggera z layoutami.

Aby móc wyświetlać listę kategorii, najpierw posty należy pooznaczać odpowiednimi znacznikami, zwanymi labels. Wpisuje się je w okienko pod treścią posta. Aby stworzyć nowy znacznik, trzeba po prostu go wpisać. Tak, jak widać na poniższej ilustracji (nota bene zaczerpniętej z helpa („How do I label posts”)).


Dzięki temu pod każdym postem będzie napisane, do jakiej kategorii należy. Wyświetlona zostanie lista znaczników, po kliknięciu na link gość trafi do listy wszystkich artykułów oznaczonych tymże znacznikiem.

Aby zrobić wyświetlanie listy kategorii, przechodzimy na stronę edycji elementów szablonu (Template -> Page elements), tam wybieramy w odpowiednim miejscu Add a Page Element i w nowym okienku dodajemy element Labels. Edytując ten element można mu nadać bardziej strawną (np. polskojęzyczną) nazwę i ustalić, czy mają one być sortowane alfabetycznie czy względem liczby artykułów w kategorii.

To tyle. Zachęcam do zgłaszania propozycji artykułów w komentarzach. 🙂

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,
Wpisy powiązane tematycznie:

2 komentarze do artykułu “Blogger.com i zakładki tematyczne”

  1. Wielkie dzięki, niby nic wielkiego a jak cieszy :]

  2. Autora bloga cieszy, mam nadzieję, że cieszy również jego czytelników. 😀

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.