17
04
07

Integracja Google Analytics z Blogger.com

Przed weekendem w poście “Google Analytics – darmowe statystyki” pisałem o tym, czym jest Analytics i jakie ciekawe wiadomości można z niego wyciągnąć.

Dziś instrukcja podłączania konta Google Analytics do bloga (czy odwrotnie), ze szczególnym uwzględnieniem blogów w Bloggerze. Zakładam, że masz już konto w serwisie Analytics…

Po otwarciu strony głownej GA klikamy na link + Add Website Profile, pozostawiamy zaznaczone Add a Profile for a new domain, poniżej wpisujemy adres bloga i klikamy Finish >>. Otrzymujemy kod do wklejenia do bloga i w tym momencie udajemy się na serwis blogowy lub do plików z szablonem naszego bloga.

Kod wklejamy w odpowiednim miejscu szablonu, zaraz przed końcem sekcji <body>. Jeśli korzystasz z Bloggera, wejdź w zakładkę Template -> Edit HTML i tam dodaj kod.

Wracamy do GA i klikamy Done. Blog może pojawić się na liście z adnotacją tracking not installed, ale po kliknięciu na informacje szczegółowe widać już, że kod jest dodany poprawnie.

Życzę miłej zabawy z GA. 😀

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , ,Wpisy powiązane tematycznie:

5 komentarzy do artykułu “Integracja Google Analytics z Blogger.com”

 1. witam, zrobiłem tak jak piszesz, na GA mam komunikat: Receiving Data (wraz z zielonym 'ptaszkiem’) oraz niżej wiadomość z Goals’ami, ale nie wiem co mam zrobić, bo statystki się nie wyświetlają. Doidałem nawet dwa Goals’y jeden z linkiem do strony głównej a drugi do jednego z artykułów ale nadal nie mam żadnych danych. Z mojej strony korzysta sporo osób a nie wiem w czym problem, pomożesz? Prosze pisz na maila:

  gmail123@o2.pl

  Z góry dziękuje.

 2. Statystyki zaczną się wyświetlać następnego dnia po zainstalowaniu. No chyba, że wybierzesz sobie inny zakres dat do wyświetlenia. Domyślny kończy się na wczoraj.

 3. Witam, robilem dokladnie tak jak piszesz ale po wklejeniu kodu na bloga wszystkie cudzyslowy zamieniaja mi sie na inne znaki i analitics nie widzi mojej strony. Czytalem gdzies ze to przez kodowanie, ale nie wiem jak to zmienic. Jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o html. Mozesz mi moze z tym pomoc? Dzieki

 4. Hej,
  poprawnie zainstalowałam kody w 2 blogach na blogspocie, dane są zbierane i wyświetlane na stronie głownej, jednak gdy kliknę na raport szczegółowy, wyskakuje błąd:
  „Wykryto błąd. Spróbuj ponownie. Dziękujemy za wyrozumiałość.”
  Jak to rozwiązać? Nie jest to problem tymczasowy, bo wyskakuje od początku istnienia blogów czyli od ponad tygodnia. Nie jest to też problem z kodem bo dane są gromadzone, a kod wklejałam też na wielu innych witrynach, na których raporty są poprawnie wyświetlane.

 5. Czy można jakoś zainstalować Google Analytics na wordpress.COM ?

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.