01
05
08

Zarobki na blogach: kwiecień 2008

Jestem przekonany, że wielu z Was czeka na comiesięczny wpis z cyklu moje zarobki na blogach. Dziś odcinek piąty.

Podane poniżej zarobki dotyczą wszystkich moich blogów i podane są w kwotach brutto. W wielu przypadkach nie są to kwoty wystarczające do wypłaty, bo nie przekraczają progu ustalonego przez administrację programu partnerskiego. Zapraszam do czytania i komentowania.

 • AdSense (reklama kontekstowa) – 92,67$. +36%. Przyrost procentowy określony dla kwot w PLN. W dolarach jest jeszcze więcej, ale kurs tej waluty sobie powoli spada. Mój najlepszy blog ma CTR o 2,5% wyższy niż wcześniej, więc zarobił więcej. Inne też troszkę lepiej.
 • SmartContext (reklama kontekstowa) – 16,69 PLN. -45%. Mocny spadek. Nie wiem z czego wynika.
 • Motoryzacyjna.pl (program partnerski) – 42,46 PLN. -31%. Poprzedni miesiąc widocznie był wyjątkowo dobry dla tego PP. Odwiedzalność bloga w tym okresie wzrosła o ok. 17%. Trzeba poszukać przyczyny…
 • Krytycy (wpisy sponsorowane) – 0 PLN. Tym razem załapałem się na dwie kampanie, ale ten system ma to do siebie, że pieniądze wypłacane są po miesiącu emisji wpisu. Więc na wypłaty muszę poczekać. Pierwsza wypłata z tych kampanii: za 12 h. 😉
 • LinkLift (linki sponsorowane) – 21 PLN. -59%. Ten sam blog, co w zeszłym miesiącu. Dwa linki. Nowych partnerów nie było. Dodałem jeden nowy blog do systemu, na razie nie sprzedałem tam żadnego linka. Wciąż myślę o dodaniu kolejnych blogów…
 • Złote Myśli (Złoty Program Partnerski) – 0 PLN. Można uznać, że kampanie już funkcjonują. Z blogów nie było żadnych sprzedaży, choć polecenia – owszem…

Wyszło około 287 PLN, niewiele mniej, niż poprzednio.

Liczba blogów się nie zmieniła. Ilość mojej pracy też niespecjalnie. 😉Wpisy powiązane tematycznie:

8 komentarzy do artykułu “Zarobki na blogach: kwiecień 2008”

 1. Widać google nadrobiło ci zarobki 🙂 Zastanawiałeś się kiedyś nad tym aby porzucić najsłabszy blog/stronę lub zostawić go jako zaplecze i na podstawie doświadczeń zrobić nowyego bloga stronę?

 2. Trochę, ale nie do końca.
  Ustawiłem sobie priorytety na poszczególne blogi, aby na najlepsze pisać jak najczęściej. Nawet na te zapleczowe staram się pisać raz na jakiś czas, żeby w ogóle były „żywe”.
  Ale robić bloga od nowa? Zdarzyło mi się to raz, z racji konkursu…

 3. Co do zarobków na google adsense. Co ci się zwiększyło? CTR? ecpc? czy moze obydwa?

 4. Wzrosła mi liczba wyświetleń reklam i CTR a CPC niezauważalnie spadł.

 5. Hej, niedawno założyłem blog, i na razie oczywiście nie mam prawie wejść, natomiast chciałbym wiedzieć, co w chwili obecnej – gdy masz już działające blogi, zabiera ci najwięcej czasu i energii, w czym warto się wyszkolić prowadząc blog.

 6. W sumie to tylko pisuję nowe wpisy. Upierdliwe jest aktualizowanie WordPressa, gdy się ma ich kilka sztuk. 😉

 7. W moim przypadku 3 + pisanie na artelisa, myślę nad tym krytycy.pl – to też może być fajne, jednym zdaniem bloger objętościowo pisze często więcej niż pisarz, z tym że jego praca jest rozbita. Pytanie drugie: co najbardziej wpłynęło na twój PR – katalogi, artykuły, wymiana linków?

 8. Polecam założenie darmowego konta na google analitics- praktykuje je od niedawna i jestem więcej niż zadowolony. Statystyki wejść podzielone na kategorie (z odnośników, bezpośrednio), tendencje, wejścia krajami, wyszukiwarkami, px monitra, po prostu wszystko. Założenie to kwestia kwadransu, a uzyskane dane to całościowy ogląd popularności naszej witryny i generowanego ruchu. Polecam i pozdrawiam:)

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.