03
05
10

Zarobki na blogach: kwiecień 2010

Dopiero dziś publikuję ten wpis z cyklu raportu o zarobkach. W piątek wyjechałem sobie na majowy weekend w miejsce, w którym rok temu z powodzeniem udawało mi się łapać zasięg na modemie Orange. W tym roku nie udawało mi się to, więc pozbawiony byłem w miarę normalnego dostępu do internetu aż do dzisiejszego popołudnia.

W moim blogowym życiu w kwietniu nie działo się nic specjalnego, choć postawiłem jednego bloga na zaplecze i do promocji jednego z zagranicznych programów partnerskich. Poza tym zmontowałem drugą część filmu z Czarnobyla i Prypeci i w pięciu kawałkach wrzuciłem ją na YouTube.

W kwietniu napisałem na blogi znacznie więcej tekstu, bo aż 28 wpisów.

Przypomnienie zasad cyklu

Na wypadek, gdyby ktoś nie pamiętał, co oznaczają poniższe liczby, przypominam, że

:

 • w tym cyklu piszę wyłącznie o moich internetowych zarobkach na blogach, a nie o moich internetowych zarobkach w ogóle,
 • podaję wyłącznie kwoty faktycznie naliczone mi na kontach w programach partnerskich i sieciach reklamowych, a nie kwoty faktycznie trafiające na moje konta bankowe,
 • nie uwzględniam płaconych przez siebie za każde z tych źródeł dochodu podatków,
 • i nie uwzględniam też kosztów, jakie ponoszę na blogowanie.

Podsumowanie zarobków

 • AdSense (reklama kontekstowa) – 378,19 €. -9%.
 • Adkontekst (reklama kontekstowa) – 0,80 PLN. Pojawia się tu po długiej nieobecności, bo wstawiłem na DZB spory boks w miejsce AdTaily.
 • AdTaily (reklama 125×125) – 95,18 PLN. +97%. Pobiłem rekord moich zarobków w AdTaily. Chyba pora wypłacić stamtąd pieniądze. 😀
 • Płatne linki reklamowe (w tym wynagrodzenie z systemu LinkLift) – 354,20 PLN. -18%.
 • Złote Myśli (program partnerski wydawnictwa ebookowego) – 77,48 PLN. +21%. Mają w ZPP spore problemy z powiadomieniami e-mailowymi, ale szczęśliwie w panelu wszystko jest wyświetlane i mogłem sobie ręcznie zliczyć prowizję.
 • TNX.net (system wymiany linków) – 13,41 $. -13%.
 • Sieci afiliacyjne (Novem, Afilo) – 81,05 PLN. -25%. Z jednej z sieci afiliacyjnych dostałem już nawet wypłatę. 🙂
 • eBay Partner Network – 5,42 €. -13%.
 • inne programy partnerskie – 7,97 PLN. Tu konkretnie zarobek z PP Ententy.

W sumie w kwietniu zarobiłem na blogach o 7% mniej, niż w marcu, to jest ok. 2 150 PLN.

Adkontekst pojawił się w tym zestawieniu, bo początkowo chciałem zrobić test zarobków z tego systemu reklamy kontekstowej. Poprzedni test równoległy AdSense i Adkontekstu robiłem na przełomie 2007 i 2008 roku, więc bardzo dawno temu i sporo mogło się tu pozmieniać. Niestety, nie dałem rady wstawić reklam Adkontekstu za pomocą wtyczki Advertising Manager w WordPressie, który obsługuje DZB. Odpuściłem więc test, za to wstawiłem na stałe boksik reklamowy w miejsce, które poprzednio zajmował boks AdTaily. Dzięki możliwości niemal dowolnego konfigurowania wymiarów i wyglądu boksu reklamowego, mogłem go ładnie dopasować. Oczywiście, zadbałem o to, żeby nie naruszać regulaminu AdSense, tj. żeby reklamy z obydwu systemów reklamowych odróżniały się wizualnie.

Martwi mnie trochę to, co dzieje się ze Złotym Programem Partnerskim, czyli PP Złotych Myśli. Forum nie działa chyba od ponad miesiąca, powiadomienia e-mailowe szwankują, rachunku opłaconego nie dostałem.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:
Wpisy powiązane tematycznie:

17 komentarzy do artykułu “Zarobki na blogach: kwiecień 2010”

 1. U mnie w kwietniu nastąpił wzrost zarobków o prawie 30% z AdSense… Co ciekawe – praktycznie przy minimalnym wzroście odwiedzin. Wydaje mi się, że jest to spowodowane nowym algorytmem jednostek linków. Zobaczymy, co będzie w maju.
  Natomiast co mnie dziwi u Ciebie, Krzysztofie, to obecność właśnie Adkontekstu z kosmicznym zarobkiem 80 groszy. Czy w ogóle jest sens zajmować się tym systemem, skoro generuje on takie drobne?

 2. @Michał: a ile miał mi zarobić, jeśli wstawiłem go na DZB 29.04? 😉 Dam mu szansę, póki co zastąpiłem Adkontekstem boks AdTaily, który praktycznie nic mi nie zarabiał, więc w razie czego, niewiele tracę.

 3. Problemy ZM są dosyć dziwne – taki popularny i profesjonalny program, a tyle czasu nie jest w pełni funkcjonalny. W końcu uzbierałem tam te minimalne 200 zł prowizji i nie mogę jej otrzymać, bo nie działa link „pobierz rachunek”. Za to bardzo cenię sobie wypłaty na AdTaily – jeden klik i wypłata zlecona, a po weryfikacji (zazwyczaj nst. dnia) kasa jest już na PayPalu. Konkurencja powinna brać z nich przykład hehe.

 4. Czekam na to jak informacje przedstawiające porównianie zarobków w Adkontekst 🙂 Mimo tych 7% mniej to całkiem niezła kaska 🙂

 5. Bardzo fajny poziom zarobków. Czy zauważyłeś, Krzysztof, jakiś wpływ Facebook’a na poziom odwiedzin na blogu i w konsekwencji na zarobki?

 6. ^Dobre pytanie, ile masz dodatkowego ruchu tutaj po zainstalowaniu FB? U mnie po założeniu Twittera doszło w ciągu niecałych 3 tygodni 57 odwiedzin, więc nie powala, ale zawsze jakiś dodatkowy ruch. Jestem ciekaw jak to wygląda z FB.

 7. @Marcin: też to niebawem wypróbuję, choć mnie po drodze czeka jeszcze faktura. 🙂

  @Kuba: jeśli tylko uda mi się uruchomić ten test, na pewno podzielę się jego wynikami!

  @ynwestor, Marcin: 10 wizyt w ciągu ostatnich 30 dni. Nie dziwi mnie to, bo przecież na fanpage nie promuję wpisów z tego bloga. I raczej tak zostanie…

 8. Też miałem problemy techniczne z ZM, ale w końcu z lekkim poślizgiem wszystko mi wypłacili. Nawet nie zauważyłem, że nie dochodziły maile z prowizjami, hehe 😉 Nie ukrywam jednak, że „surowy” stan panelu partnerskiego ZM mnie coraz bardziej denerwuje i świadczy o coraz mniej profesjonalnym podejściu do ludzi, którzy przecież im zarabiają pieniądze.

  Co do forum ZPP, to Czy czasami nie przenieśli na swojego FaceBooka?

 9. Całkiem nieźle.
  7% spadek to nic.
  Po pierwsze: kwiecień jest krótszy od marca o 3%
  Po drugie: mieliśmy dość długą żałobę narodową i na kilkanaście dni sprzedaż i zarobki w różnych PP odczuwalnie spadły

 10. @Paweł: niestety nie zapisałem sobie, kiedy wysłałem rachunek, ale było to chyba ponad tydzień temu a w panelu wciąż „czekamy na nadesłanie rachunku”. Na FaceBooku nie sprawdzałem odnośnie forum, za to pytałem kilka razy na Blipie i nie doczekałem się odpowiedzi.

  Aha, nie mogę się tam dostać do panelu autorskiego i właśnie w tej sprawie pisałem do nich.

  @Damian: rzeczywiście, żałoby nie wziąłem pod uwagę, choć w soboty 10.04 i 24.04 widziałem znaczny spadek liczby odwiedzin.

 11. Jak zwykle przedstawiają się te liczby bardzo ciekawie 🙂 zawsze na początku miesiąca z chęcią szukam Twojego nowego raportu z zarobków:)

  Oby tak dalej – jeszcze lepiej 🙂

  Pozdrawiam 🙂

 12. ładny wynik, szczególnie, że nie poświęcasz chyba zbyt wiele czasu dziennie na blogowanie ??

 13. @Przemysław: dzięki! 🙂

  @maciek: widać mniej więcej po liczbie opublikowanych wpisów, ile czasu poświęcam na blogowanie. Rzeczywiście, niewiele.

 14. bardzoe dobre wyniki 🙂 naprawdę gratuluję takich osiągnięć 🙂

 15. Gratulacje !
  A Można wiedzieć z ilu blogów ten wykaz zarobków jest ?

 16. @Michał: jakby to powiedzieć… Blogów mam ze 20, z czego dobrze zarabia jeden, kilka kolejnych zarabia słabo, kilka kolejnych zarabia bardzo kiepsko, a reszta nic albo niemal nic. Czy to dobra odpowiedź na Twoje pytanie?

 17. ok,dzięki za info

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.