04
04
09

Zarobki na blogach: marzec 2009

W tym miesiącu wpis z cyklu moje zarobki na blogach (to już szesnasty odcinek serii!) publikuję o kilka dni później niż zwykle. Po pierwsze ze względu na wyjazd w delegację. Po drugie z tego powodu, że na 01.04 trzeba było opublikować wpis primaaprilisowy, co też zrobiłem. 🙂

Marzec był miesiącem niespecjalnie produktywnym. Zaczął się od dwóch tygodni urlopu, który spędziłem praktycznie cały czas w domu, niemal bezustannie siedząc przy komputerze. Ale mając nadmiar wolnego czasu w internecie, wcale nie poświęcałem go na konstruktywną pracę — za to nagrałem się w przeróżne gry za wszystkie czasy. 😀 W marcu nie zakładałem żadnych nowych blogów i napisałem niewiele wpisów — ledwie 32.

To tylko artykuły napisane przeze mnie, bez uwzględnienia wpisów gościnnych, wpisów pobranych lub wygenerowanych automatycznie, ani innych źródeł treści.

Tradycyjnie już, na początku przypomnienie:

 • Podane poniżej zarobki pochodzą wyłącznie z blogów i ich części (np. forum dyskusyjne towarzyszące blogowi). Do tych statystyk nie wliczam tego, co zarabiam z innych internetowych źródeł.
 • Nie uwzględniam tu żadnych kosztów ponoszonych na blogowanie i podaję kwoty przychodów brutto.
 • Te przychody to zarobki naliczone na poczet moich kont w programach partnerskich i systemach reklamowych, a nie przelewy wysłane na moje konto.

Jeśli chodzi zaś o liczby, wyglądają następująco:

 • AdSense (reklama kontekstowa) – 205,24$. -9%. W dolarach nieco lepiej. Kurs USD/PLN wykorzystywany do przeliczenia zarobków z USD na PLN był gorszy, niż przy podsumowaniu zarobków za luty i dlatego spadek dochodów.
 • Płatne linki reklamowe (w tym wynagrodzenie z systemu LinkLift) – 241,80 PLN. +18%. Lepiej, niż ostatnio, ale wcale nie są to jakieś zachwycające pieniądze.
 • Złote Myśli (program partnerski wydawnictwa ebookowego) – 74,84. +11%. Ostatnio coraz bardziej mnie ten PP wkurza i chyba zrezygnuję z jego aktywnego promowania, ale to temat na osobny wpis…
 • Blogvertising.pl (dawniej Krytycy) (posty sponsorowane i innego rodzaju kampanie blogoreklamowe) – 85 PLN. Jedna reklama flashowa, jeden wpis sponsorowany. Tej pozycji od dawna nie było w zestawieniu.
 • TNX.net (system wymiany linków) – 27,099 $. +8%. Zebrałem troszkę więcej punktów.
 • Motoryzacyjna.pl (program partnerski) – 4,22 PLN. -66%. Tylko jedna jedyna prowizja.

Suma zarobków za luty wyniosła ok. 1 186 PLN. O kilkadziesiąt PLN więcej, niż poprzednio. Dane na wykresie odświeżyłem.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:
Wpisy powiązane tematycznie:

12 komentarzy do artykułu “Zarobki na blogach: marzec 2009”

 1. A ja się wciąż nie moge doczekać na odpowiedź na mojego maila 🙁

 2. @Mark – a nie prościej użyć google ?? google zna odpowiedź na każde pytanie, a jeśli nie zna to znaczy że jej nie ma 😉

  Krzysiu – pora ustawić autoresponder, żeby czytelnicy poczuli się lepiej 😉

  Od dawna śledzę cykl, i chociaż ogólnie jest ciekawy, to zaczyna robić się monotonnie, można by coś zmienić 😉 fajnie by było gdybyś podał listę tych zarabiających blogów. Ciekawostką byłyby np zmiany ecpm’u w adsense czy jakieś inne statystki, np liczby odwiedzających.

  Pozdrawiam

 3. A ja z chęcią przeczytam dlaczego jesteś niezadowolony ze współpracy ze Złotymi Myślami ;). Fakt, zdarza się trochę błędów, kilka dziwnych rzeczy – ale chętnie poznam Twoje zdanie dlaczego według Ciebie zrezygnujesz z promowania ZM.

  Pozdrawiam,
  Michał Czuba

 4. @Mark: i pewnie się doczekasz w najbliższym czasie.

  @Hubert: tu nie chodzi o autoresponder, tylko o opublikowanie wpisu z odpowiedzią na pytanie. 🙂

  O odwiedzających moje blogi już dwukrotnie pisałem. Nie chce mi się robić tego co miesiąc, więc pewnie te dane nie będą publikowane w ramach tego cyklu. Listę moich zarabiających blogów na pewno tu wreszcie opublikuję, choć nie wiem jeszcze, w jakiej formie.

 5. To ja zgłoszę kolejną inicjatywę usprawniającą 😉 Możesz do wykresu dodać linię pokazującą średni miesięczny zarobek w przeliczeniu na jednego posta. A tak w ogóle to oczywiście gratuluję wyników!

 6. @Krzysztof Lis Coś czuje, że się nie doczekam, zreszta już sam sobie poradziłem, ale przynajmniej masz temat na wpis.

  @Hubert jasne, że lepiej googla użyć (co też zrobiłem), ale chciałem zasięgnąć opni „znanego” bloggera. Jednak nie ma to jak przekonać się o czymś na własnej skórze…

 7. W punkcie TNX.net nie ma czasami błędu?

  – 27,099 $

 8. Krzysztofie, nie ograniczaj się jedynie do mojej czy innych użytkowników fantazji, nie sądzisz że u blogera pożądaną cechą jest inwencja twórcza ? Co do maila @Marka, a także innych userów, myślę że odpowiednio zredagowana wiadomość pozwoli uniknąć wielu frustracji. 😉

 9. @Michał Czuba: nie wpisuj adresu swojego bloga do treści komentarza, od tego jest osobne pole. Przez to Twój komentarz został zatrzymany przez filtr antyspamowy. O sprawie na pewno napiszę, w osobnym wpisie, gdy sprawa się wyklaruje.

  @Przemek: rzeczywiście, był błąd, dzięki za zwrócenie uwagi.

 10. […] W moim przypadku, do dziś, nie brałem reklam pod uwagę, ale w momencie zbliżania się do okresu opłaty za domenę i serwer zainteresowałem się tym tematem. Zarobić za kliknięcia można, ale nie za dużo, jeśli chodzi o mnie. Jeśli jednak posiadacie kilkanaście blogów to można zarobić, a jakże! Oto dowód: Zarabianie na blogu. […]

 11. gratulacje 🙂

 12. […] Na temat zarabiania na stronach pisze również Krzysztof Lis na swoim blogu, na którym w jednym z ostatnich wpisów podzielił się ze swoimi czytelnikami informacjami na temat tego, ile zarobił w marcu 2009. […]

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.