01
09
11

Zarobki na blogach – sierpień 2011

Wakacje się skończyły, dzieci i młodzież ruszyły do szkół, a ja po raz kolejny uświadamiam sobie tempo upływającego czasu. Bo nadeszła pora by napisać kolejny wpis z cyklu raportów o zarobkach.

W sierpniu byłem znacznie bardziej produktywny, niż w lipcu. Choć nie udało mi się dobić do dotychczasowego poziomu 30-50 wpisów miesięcznie, napisałem ich 28, znacząco więcej, niż w lipcu. Może po części dlatego, że nie byłem na żadnym urlopie a tylko kilka dni za granicą w delegacji.

Za to we wrześniu szykuje mi się wyjazd za ocean. Byłem dziś rano w ambasadzie USA, dostałem wizę i jeśli tylko DHL zdąży mi przywieźć paszport z wbitą wizą, to 12.09 wylatuję do San Francisco. Jadę do Mountain View na zaproszenie Google, na Top Contributors Summit, czyli Szczyt Najlepszych Współtwórców forów pomocy Google. O tym, że jestem jednym z NW na forum pomocy AdSense już tu kiedyś pisałem… Postaram się nakręcić trochę ciekawego materiału wideo, porobić zdjęcia, no i opisać wycieczkę przynajmniej w jednym wpisie. Poza tym zamierzałem pojechać jeszcze na parę dni urlopu i spędzić go z dala od domu, ale czy to się uda, to jeszcze nie wiem…

Zarobki

Oprócz comiesięcznych zarobków z reklamy, pojawiły się tu też dwie niecodzienne pozycje. Mam nadzieję, że w przyszłości będą się pojawiać częściej. 😉 Podane niżej kwoty są najczęściej brutto (tj. trzeba od nich odprowadzić VAT i podatek dochodowy), choć też bywają kwoty nie podlegające oVATowaniu. Ogólnie ten temat jest dość zawiły, za to jasno przedstawiony w drugiej części raportu.

Wróciliśmy do spadków. Nie dość, że mniej niż w lipcu, to jeszcze ok. 10% mniej, niż rok temu w lipcu. Czy to kwestia pogody? Trudno ocenić…

 • Adkontekst (reklama kontekstowa) – 3,31 PLN. -36%.
 • AdTaily (reklama 125×125) – 2,35 PLN. -98%.

Tak nisko jeszcze nigdy nie było. W sierpniu zakończyła mi się tylko jedna kampania AdTaily, właśnie za 2,35 PLN. Nie bez przyczyny mówi się, że wakacje to martwy sezon dla branży reklamowej. 😉

 • Płatne linki reklamowe (w tym wynagrodzenie z systemów LinkLift i Prolink) – 915,78 PLN. +29%.

Znaczący wzrost zawdzięczam pojedynczej transakcji, w której za 100$ sprzedałem jeden link tekstowy z jednego z moich drugorzędnych serwisów, na okres jednego roku. Chodziło o link z treści wpisu, pieniądze dostałem z góry za cały rok po wstawieniu odnośnika. Niewidoczny jest za to wpływ spadku dochodów z LinkLiftu, spowodowany zamknięciem rejestracji nowych wydawców (miałem sporo prowizji za polecenia co miesiąc).

Wreszcie pamiętałem, by doliczyć prowizję z sieci TradeDoubler, w tym miesiącu było to ponad 40 PLN prowizji za jedną transakcję. 😉

 • Sprzedaż mojego e-booka – 74,22 PLN. -52%.

Książka o kolektorze słonecznym wydawała mi się być produktem wybitnie letnio-sezonowym, ale widzę, że jest dokładnie odwrotnie. 😉

 • Konsulting – 485,42 PLN.

Wliczyłem tu wynagrodzenie za moje szkolenie w Mieście Szkoleń oraz wynagrodzenie za jedną ekspertyzę, którą zrobiłem dla klienta pozyskanego dzięki blogowi.

 • Inne PP – 3,30 PLN (Amazon.com).
 • Wpisy sponsorowane – 100 PLN (w formie kuponu Sodexo).

Moje łączne zarobki wyniosły w sierpniu 3 030 PLN. Jest to poziom o 10% wyższy, niż w lipcu, oraz o 25% wyższy, niż rok temu w sierpniu.

Cel: 200k, czyli przychody i koszty blogowania

Celu 200k to cel osiągnięcia 200 000 PLN z blogowania, przy uwzględnieniu kosztów, jakie ponoszę w związku z blogowaniem. Czyli po odjęciu podatków, kosztów serwerów i domen, i tak dalej. Te zarobki podane tutaj to nic innego, jak wpływy i wypływy z mojego rachunku bankowego. Czyli są to wszystko przychody i wydatki w kwotach brutto. Wydatki stricte związane z blogowaniem, bo moja działalność gospodarcza ma kosztów więcej, niż tu podaję.

Po stronie kosztów w czerwcu pojawiły się:

 • 243,39 PLN składki ZUS,
 • 67,65 PLN za księgowość,
 • 33,20 PLN za opcję na jedną interesującą mnie domenę,
 • 126,71 PLN za ściągnięcie 12 zdjęć z serwisu ShutterStock (tak naprawdę potrzebowałem tylko jednego).

Po stronie przychodów:

 • 600 PLN wynagrodzenia z Prolink (dwie faktury),
 • 289,10 PLN za ten jeden pojedynczy link,
 • 485,42 PLN z dwóch faktur za konsulting,
 • 1 571,01 PLN z programu Google AdSense,
 • 100 PLN w kuponie Sodexo.

Czyli łącznie 2574,57 PLN. Ładnie to wygląda, zwłaszcza w stosunku do ubiegłego miesiąca.

A jak wygląda sprawa u Was?

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

20 komentarzy do artykułu “Zarobki na blogach – sierpień 2011”

 1. Ja sie dopiero rozwijam 😉
  Z ciekawosci – dali na bilet do USA? 😉

 2. I super 🙂

  AdTaily trzymałem w sumie kilka miesięcy, ale dziś zdjąłem, szkoda miejsca (w przypadku moich stron, ale i u Ciebie fortuny nie widzę ;).

  Czy zarabiając na Amazonie trzeba wypełniać jakieś formularze podatkowe? Jak wygląda rozliczanie się z Amazona? Clickbank też niby coś takiego wymaga, ale nie wiem jak sobie ludzie z tym radzą w PL. Wiesz coś może? 🙂

 3. A i jeszcze jedno, co to znaczy „33,20 PLN za opcję na jedną interesującą mnie domenę,”. Jeśli domena zostanie Tobie przypisana, to będzie Ciebie to kosztowało 33,20, a jeśli komu innemu, to i tak ten koszt poniesiesz czy jak?

 4. No u mnie tez zauważyłem wzrost wynagrodzenia za sierpień łącznie zarobiłem ponad 2200 zł ale jeszcze w sieciach afiliacyjnych trzeba poczekać na walidację itp to na pewno odpadnie parę stówek, jeśli chodzi o google adsense to tu zarobki niby poszły w górę ale strasznie mało na tym zarabiam zaledwie kilka dolarów na miesiąc. Z adtaily tez nie był to rewelacyjny dla mnie miesiąc zaledwie niecałe 10 zł mam nadzieje ze wrzesień będzie lepszym miesiącem pod względem zarobków niż sierpień.

 5. @Krzysztof: sponsorują przelot, hotel i wizę.

  @Przemek: na AdTaily nigdy kokosów u mnie nie było, może za wysoko wyceniam reklamę? 😉

  Odnośnie Amazona — rozliczam tak samo, jak AdSense.

  Odnośnie opcji — o ile ja rozumiem sens działania tej usługi, płacę za przejęcie domeny, jeśli nie zostanie opłacona w terminie.

  @Michał: czemu tak mało zarabiasz na AdSense? Jest jakiś powód, dla którego masz tak dużo z sieci afiliacyjnych a tak mało z AdSense?

 6. To się nazywa wycieczka…:-) Gratuluję pobytu w USA i współpracy z Googlem.

 7. @Krzysztof: wow, zaczynam pisanie 😛

 8. Gratuluje Ci Krzyśku. U mnie AdSense ładnie wystrzeliło 111 EUR za sierpień i wzrost o 26%.

  A co z celem 200k? Kiedy jest deadline i jaki procent zamierzonego celu już uzyskałeś?

  We wrześniu zakładam nowego bloga i rozwijam nowego „lipcowego” więc może i ja niedługo dobije z zarobkami z AdSense do Twoich.

  Pozdrawiam

 9. Czytając kolejny Twój miesięczny raport zysków z blogowania można dostać dobrego zastrzyku pozytywnej energii, motywuje!
  Jak porównywalnie do zarobków ma się liczba odwiedzin bloga? Czy w okresie wakacyjnym spadła/wzrosła?

 10. Krzysztofie – to Ty zaszczepiłeś we mnie myśl zarabiania na blogach/stronach. Gratuluje wyników a przede wszystkim stabilności i regularności!
  Mimo wszystko we wrześniu zamierzam Cię wyprzedzić 🙂 Taka motywacja.

 11. „Byłem dziś rano w ambasadzie USA, dostałem wizę”

  chyba raczej zapewnienie, że wizę dostaniesz na lotnisku w USA 😉

 12. Gratuluję świetnego wyniku!

  Koniecznie musisz zdać relację z wycieczki.

  Pozdrawiam

 13. Moja przygoda z blogowaniem i ogólnie zarabianiem z reklam również rozpoczęła się od tego bloga, za co jestem autorowi wdzięczny. U mnie zarobki w porównaniu z lipcem wzrosły ale na razie starcza na waciki i to te tańsze 🙂
  Mam cichą nadzieję, że wrzesień będzie lepszym miesiącem.

 14. @Łukasz, Bartłomiej, Kamil, Artur, Kamil, Art: dzięki! 🙂

  @Bartłomiej: muszę zajrzeć do moich zapisków, bo tak z głowy Ci nie powiem. Ale osiągnąć celu nie ma żadnych szans…

  @Kamil: w wakacje zawsze mi wizyty spadają, ale szczegółów nie znam, bo za cholerę nie chce mi się usiąść i podsumować statystyk. Dam znać, jak to zrobię.

  @matipl: i to też nie zawsze urzędnik na lotnisku wpuszcza człowieka do USA, nawet jak ma wizę… 🙁

  @Kamil: na pewno zdam relację z wycieczki.

 15. @Krzysztof Lis: mam nadzieję, że plan wycieczki poza Mountain View już masz 🙂
  Życzę w takim razie dobrych wspomnień

 16. Gratulacje jak zawsze. Mi brakuje motywacji i czasu by wybić powyżej pewnego poziomu zarobków, a do Twoich mi jeszcze brakuje bardzo, bardzo wiele. Ale gonię 🙂

 17. Gratuluję zaproszenia do USA !!!
  Motywują mnie twoje co miesięczne wpisy, co prawda w wakacje moja efektywność drastycznie spada ale myślę że już niedługo wrócę do odpowiedniego rytmu żeby Cie gonić 🙂

 18. Krzysztof,
  chyba powinieneś zakończyć boldowanie w swoim komentarzu:)

 19. 3000 w okresie wakacji to jest wyczyn. Teraz już do końca roku powinno być tylko lepiej. Choć patrząc na staty moich stron to początek września nie jest powalający, a raczej podobny do tygodni wakacyjnych. Sądzę jednak, że w przeciągu 2-3 tygodni wszystko wróci „do normy”.
  U mnie w tym miesiącu AdTaily 80 zł, AdSense po przeliczeniu 210 zł. Moim celem jest dojście do 500 zł do końca roku. Jak to będzie, zobaczymy 😀

 20. fajnie to wygląda, jestem pod wrażeniem 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.