01
04
11

Zarobki na blogach – marzec 2011

Niby dziś jest prima aprilis, ale nie spodziewajcie się tutaj żartów. Jak co miesiąc, publikuję dziś raport z moich zarobków na blogach, a w tym raporcie — tylko szczerą prawdę.

W marcu napisałem trochę więcej wpisów, niż w lutym, bo 43. Miałem na głowie przeprowadzkę, urządzenie się w nowym lokum (większość kartonów do dziś nie została rozpakowana), delegację zagraniczną, a także niemal tygodniowe zwolnienie. Liczę, że w kwietniu takich atrakcji będzie mniej i będę mógł bardziej poświęcić się na pisanie na blogi. Niestety, na nowej lokalizacji nie mam porządnego internetu pod postacią stałego łącza, tylko internet z Playa w prepaidzie. To mi trochę utrudnia pracę…

Zarobki w marcu niemal bez zmian w stosunku do lutego, patrząc na sumę. W poszczególnych źródłach bywają spore zmiany.

Zarobki

Zarobki podawane poniżej to kwoty brutto lub netto (zależnie od programu), naliczane w poszczególnych programach partnerskich i sieciach reklamowych. Nie uwzględniam tu podatków, kosztów też nie (o kosztach wspominam pod koniec wpisu).

 • AdSense (reklama kontekstowa) – 514,57 €. -2%.

Podobny spadek, jak w ubiegłym miesiącu.

 • Adkontekst (reklama kontekstowa) – 9,16 PLN. +8%.
 • AdTaily (reklama 125×125) – 125,73 PLN. +224%.

Duużo kampanii, dużo pieniędzy. No i wstawiłem AdTaily na jeszcze jednego mojego bloga, tam też trafiły się dwie kampanie.

 • Płatne linki reklamowe (w tym wynagrodzenie z systemu LinkLift) – 260,24 PLN. -4%.
 • Złote Myśli (program partnerski wydawnictwa ebookowego) – 184,70 PLN. -48%.

Tak jak nie potrafiłem wytłumaczyć wzrostu zarobków w lutym, tak nie potrafię wytłumaczyć tego znacznego spadku w marcu.

Do tej pory przygotowując te zestawienia zapominałem o Tradedoublerze. W tym miesiącu nie zapomniałem (a zarobiłem ponad 50 PLN) i dlatego wyszło mi troszkę więcej, niż w lutym.

W sumie ten wynik dotyczy programu partnerskiego eBaya (tym razem tylko kilka EUR), Propartnera i księgarni Selkar.

 • Bezpośrednia sprzedaż reklamy – 387,45 PLN.

Bez zmian.

 • Sprzedaż mojego e-booka – 322,15 PLN. +18%.

Nic nie zmieniłem, jeśli chodzi o promocję mojej książki, a pieniądze zarobiłem większe. Sympatycznie, prawda? 😉

Łącznie moje sumaryczne zarobki wyniosły w marcu 3 627 PLN, o 2% mniej, niż w lutym.

Cel: 200k

Jeśli chodzi o raport z drogi do celu 200k, prezentuję go poniżej.

Po stronie przychodów w lutym zanotowałem:

 • 253,30 PLN prowizji autorskiej za mojego ebooka,
 • 117,02 PLN od eBay Partner Network,
 • 2 126,35 PLN przelewu od AdSense.

Po stronie kosztów:

 • 243,39 PLN składki ZUS,
 • 67,65 PLN za prowadzenie księgowości,
 • 97 PLN za Generator Listy,
 • 127,77 PLN za hosting (neteasy.pl).

A zatem do celu 200k łącznie trafia w marcu 1 908,36 PLN i jest tam w sumie 18 413,83 PLN.

Autor:Krzysztof Lis |Wpisy powiązane tematycznie:

21 komentarzy do artykułu “Zarobki na blogach – marzec 2011”

 1. Miło widzieć, że z blogów ktoś zarabia pieniądze. Może i mnie kiedyś będzie to dane…
  Pozdrowienia!

 2. Drobna pomyłka w tekście (dwa razy „w lutym”):
  „Łącznie moje sumaryczne zarobki wyniosły w lutym 3 627 PLN, o 2% mniej, niż w lutym.”

  A tak na poważnie, to czy masz jakieś plany jak zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia celu 100k? Bo z tego co pamiętam to założenie było na koniec 2012, a z tego co widzę to zarobki nie wzrastają wystarczająco szybko. Nie chodzi mi o dokładną informację, tylko o to czy postawienie takiego celu zwiększyło Twoją motywację, czy może to tylko urozmaicenie wpisów na tym blogu?

 3. Gratuluje jak co miesiąc. Kurczę chciałbym napisać co najmniej połowę wpisów co Ty. Może w kwietniu uda mi się napisać z 15.

  @Leon: Myślę, że Krzysztof szykuje coś co znacznie przyśpieszy osiągnięcie celu 200K, coś czym zaskoczy nas wszystkich.

 4. Gratuluję! Bardzo dobry wynik 🙂 Leon, Ty też się pomyliłeś bo Krzysztof postawił sobie cel 200 K a nie 100 K 😛

 5. Krzysztof, szczerze gratuluję. Całkiem przyjemna kasa ci wpada. Wiele osób w Polsce tyle na etacie nie zarabia.

 6. @Leon: tak, mam takie plany. W pierwszej kolejności zacznę wypłacać pieniądze z tych programów, z których jeszcze nigdy ich nie wypłacałem i gdzie tylko leżą i się marnują. To oczywiście nie da mi takiego przyspieszenia, by cel osiągnąć w wyznaczonym czasie. Mam też pomysły na napisanie jednej czy dwóch książek, przygotowuję dwa własne produkty do sprzedaży, może uwzględniając te metody mi się uda?

  @Bartłomiej, Kamil, xxyy: dzięki! 🙂

 7. Krzysiek to jak już napisałeś w wydatkach o generatorze listy to powinieneś kwotę zmniejszyć o 50% – tyle dostałeś prowizji w ProPartnerze 🙂

 8. Gratuluję wyniku
  Czy możesz podzielić się informacją jaką liczbę odsłon stron zaliczyłeś w marcu?

 9. Dziwne, że zarobki z AdSense zmalały, skoro marzec był sporo dłuższy od lutego. Musisz się sprężyć, żeby cel 200k był realny 😉

 10. […] może kiedyś dojdę do poziomu zarobków Krzysztofa Lisa. Jeżeli interesuje Cię zarabianie, zobacz programy na których zarabiam. Zapraszam Cię też […]

 11. @Szymek

  Pieniądze są wypłacane dopiero w kolejnym miesiącu i podejrzewam, że przelew kwietniowy będzie niezły 🙂 (no trochę może euro zamieszać).

  @Krzysztof Lis

  Kiedyś zastanawiałem się chwilę nad Adkontekst (właściwie to oni mnie namawiali), ale zarobki z niego są absurdalnie niskie. Szkoda zachodu, moim zdaniem.

 12. @Marcin: ja tu wpisuję te rzeczywiste wydatki i rzeczywiste wpływy, czyli bilans mojego konta bankowego obsługującego zarabianie na blogach. Więc gdy w końcu wypłacę prowizję z Propartnera, wtedy pojawi się ta kwota — nie chciałem tego uwzględniać teraz, żeby później nie policzyć tego dwa razy.

  @Artur: zawsze podaję liczbę odwiedzających, a więc żeby było porównanie, to i teraz tę liczbę podam: ok. 152 000 UU. Niestety, ta liczba wzrosła nie tam, gdzie trzeba, bo na najlepiej zarabiających blogach akurat spadła. 🙁

  @Szymek: odpowiedzią jest sezonowość moich najlepszych serwisów.

  @ZP: ogólnie Adkontekst stosuję tylko na jednej witrynie, tylko w jednym miejscu. Miałem kawałek wolnej przestrzeni na stronie, nie mogłem tam wstawić już AdSense (bo przekroczyłbym limit jednostek), więc wstawiłem tam m.in. odpowiednio dopasowany wymiarami boks Adkontekstu. Zaletą tego systemu jest właśnie możliwość ustawienia dowolnych prawie wymiarów boksu, a nie tylko wybór z dość ograniczonej listy formatów…

 13. Lubie twoje comiesięczne zestawienia.
  To taka motywacja do dalszej pracy, bo jeśli tobie się udaje to dlaczego mi miało by się nie udać ??

 14. @ Zulu: To tak jak ja. Dla mnie Krzysiek jest mentorem – polskim autorytetem w dziedzinie zarabiania na blogu/blogach.

  Dodatkowo udowadnia, że można/należy dywersyfikować źródła przychodu – stworzyć produkty informacyjne.

 15. @Zulu, Bartłomiej: dzięki za miłe słowa. 🙂

 16. @Krzysztof

  Własnie dlatego chcę budować blogi, które są „niesezonowe” 🙂 Tylko znaleźć odpowiednie nisze jest naprawdę bardzo, bardzo trudno.

 17. Bardzo mnie ciekawi, czy ten „Generator Listy” jest czegoś warty. Może pokusisz się o napisanie kilku słów w tym temacie?

 18. @Oliusz: tak, z całą pewnością, gdy tylko go przejrzę w całości, bo póki co, nie mogę się do tego zabrać. 🙁

 19. Co do adsense to i tak mało Ci zmalało, z tego co ludzie piszą to mieli dużo gorsze spadki, u mnie jakoś -20% pomijając fakt, że marzec jest aż 3 dni dłuższy od lutego!!! Przejrzałem stare raporty, aż ponad rok wstecz i nigdy nie miałem tak niskiego CTR albo nie ma reklam w mojej branży albo ta cała optymalizacja konwersji przysyła mi reklamy nietematyczne.

 20. Hej, gratulacje! Krzysztof może spróbuj dodawać do wpisu wzrost(spadek) rok do roku (tzn. marzec 2011 do marzec 2010). Masz już takie dane, a np. w handlu to bardzo ważne porównanie, ważniejsze niż np marzec do lutego. Choć zgadzam się że w ebiznesie ma to mniejsze znaczenie, ale na pewno nie jest bez znaczenia.

 21. Ładny wynik, gratuluję.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.