21
09
08

Zarabianie na blogach za pomocą PP

Poniższy wykład zaprezentowałem 20.09.2008 r. w Warszawie w ramach drugiego Sympozjum Uczestników Programów Partnerskich. Z racji tego, że na wystąpienie miałem ledwie pół godziny, mogłem poruszyć to zagadnienie na dużym poziomie ogólności, bez zagłębiania się w szczegóły. Szczegóły można doczytać na tym blogu.

Za nagranie, zmontowanie z prezentacją i udostępnienie, dziękuję Maciejowi Budzichowi z mediafun.pl.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
[ te kropki są niezbędne, żeby film nie był zasłonięty przez reklamy ]


.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
[ te chyba też… ]

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , ,



Wpisy powiązane tematycznie:

44 komentarze do artykułu “Zarabianie na blogach za pomocą PP”

  1. Ciekawy wykład – pomaga poukładać sobie to co już się wie. Zastanawiałeś się może nad prowadzeniem videobloga? Z chęcią bym coś jeszcze pooglądał.

    A tak przy okazji, polecam program RSSOwl jako czytnik RSS – dzięki niemu mogę zaoszczędzić trochę czasu, bo wchodzę tylko na te blogi gdzie coś się nowego pojawiło (no i oczywiście mnie zainteresowało).

  2. Nad zrobieniem paru wideowykładów myślałem, i to wcale nie na potrzeby tego bloga. 😉 Nawet robiłem jakieś próby, przy użyciu dwóch aparatów cyfrowych i webcama, ale wyszło średnio. Albo za cicho (to cyfrówką), albo się rozjeżdżał obraz z dźwiękiem (to webcam w laptopie). 😐

  3. hehe, widzę, że bródkę zapuściłeś ;). Wideo fajne, było trochę podobnie jak w Radomiu ;). Zabrakło mi większej ilości przykładów, szczególnie tych, których Tobie nie wypaliły ;>

  4. […] poukładany i warto było go posłuchać. Co ciekawe Krzysztof udostępnił na swoim blogu swój wykład. Zobacz też recenzję. Szkoda, że wszystkie wykłady nie były nagrywane, tym bardziej że […]

  5. @shpyo: owszem, zacząłem po moich 25-tych urodzinach na początku sierpnia. 🙂 Przykłady, które nie wypaliły, jest ciężko pokazać, bo jak już się dowiaduję, że coś na pewno nie działa, to wywalam. 🙂

  6. Z jednej strony wykład przygotowałeś bardzo ciekawy, a z drugiej jednak myślę, że powinieneś się zastanowić bardziej nad tym do kogo go adresujesz. Informacje, jakie przedstawiłeś były na tak wysokim stopniu ogólności, że mało kto czegoś nowego się z niego dowiedział. Na SUPP raczej nie idą ludzie z ulicy, lecz osoby, które w jakiś sposób związane są z zarabianiem w sieci. Nie powinieneś ich zatem traktować jak szarego człowieka, któremu trzeba wytłumaczyć pojęcia niemalże oczywiste. Doskonale wiesz jaka jest moja wiedza z zakresu zarabiania w sieci, nie jest ona duża. Mimo tego Twój wykład nie dostarczył mi nowych informacji, brakowało mi szczegółów.

  7. @Janusz: rzeczywiście, na SUPP nie idą ludzie z ulicy, ale było tam jednak sporo ludzi, którzy bloga nigdy nie mieli i do tej pory nie myśleli o założeniu. Szczegółów nie było, bo i czasu nie było dość, abym mógł cokolwiek więcej powiedzieć. Starałem się możliwie dobrze (biorąc pod uwagę ramy czasowe) odpowiedzieć na postawione w tytule wykładu pytanie: jak na blogach zarabiać z pomocą PP.

    Tak, czy siak, następnym razem będę wdzięczny za informacje, o czym powinienem powiedzieć. Tylko postaraj się przekazać mi je PRZED prezentacją. ;p

  8. Zawsze będzie ktoś niezadowolony. Ja rozmawiałem na przykład z osobami, które pytały mnie jak założyć bloga. Gdyby wykład był bardziej szczegółowy te osoby mogłyby nie zrozumieć. Trzeba tak wypośrodkować przekazywaną wiedzę tak, aby możliwie każdy na sali wyciągnął z niego coś pożytecznego.

  9. @Janusz – Odnośnie dużego stopnia ogólności wykładów to dodam od siebie 3 grosze. Byłem rok temu na SUPPie, więc wiem jak to wygląda 🙂 Po pierwsze rok temu wykłady trwały 45 minut a teraz tylko 30 minut. Cieżko jest cokolwiek powiedzieć w 30 minut. Ledwo człowiek się rozkręci a już musi kończyć (sam rok temu uważałem, że 45 minut to trochę mało czasu, aby powiedzieć o wszystkim co się chciało mówić). Po drugie: na SUPPie są zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące. Np. rok temu ktoś mi zadał pytanie: co to jest subdomena. I teraz proszę sobie wyobraźić wykładowcę, który zaczyna nawijać o zaawansowanych technikach pozycjonowania, albo o wykorzystaniu skryptów parsujących pliki XML’owe. Połowa sali go nie zrozumie. Z kolei jeśli wykładowca zacznie mówić o rzeczach banalnych (typu, co to jest PP, jak wygląda link partnerski) to część osób zacznie psioczyć, że nic się nie nauczyli. Ciężko jest to wszystko pogodzić.

  10. Przepraszam, ale to był bełkot.
    Dlaczego bełkot?
    – prawdy oczywiste – wypowiadane tonem experta 🙂 – To jest raczej zabawne.
    – próba sprzedaży systemów PP – w słabej rzeczywistości rynkowej i przy bardzo ZŁYCH prowizjach dla blogerów
    – całość „dość” amatorska i pozbawiona PRZEDMIOTU
    – BRAK odnośników liczbowo-STATYSTYCZNYCH!
    – szkoda czasu na kolejne uzasadnienia.
    Przykro mi … Własne w ten sposób PROMUJE się nadmuchaną bańkę. Czyli próbuje się materializować wartości które NIE ISTNIEJĄ~! I promować FIRMY i systemy – które chcą się promować a NIC nie oferują blogerowi !!!!! etc, etc, etc, etc …

    Czyli nagadał się …. Tylko po co ? I komu to potrzebne????? 🙂

  11. Ja dopiero raczkuję w zarabianiu na blogach, a Twoja prezentacja bardzo mi pomogła.
    Tak jak ktoś wyżej wspomniał, należy wyśrodkować wykładaną wiedzę, tak, aby ekspert nie był zezłoszczony wypowiadanymi banałami, a początkujący zrozumiał „o co chodzi”. Moim zdaniem udało Ci się to idealnie.
    Jeśli miałabym się czegoś doczepić – patrz częściej na odbiorców, bo czasem wyglądało jakbyś czytał z kartki 😉

  12. Apropo jednego z końcowych pytań Krzysztofie pamietaj o funkcji pisania z datą przyszłą (np. w wordpresie) . Można uzupełnić raz a dobrze na kilka dni.

    Ja tą funkcję bardzo lubię, nie musze skakać „z tematem w głowie” dzięki czemu mogę zrobić kilka notek jednocześnie, a bloga uzupełniać (w oczach czytelników) np co tydzień.

  13. @Marek: mało konkretny ten Twój komentarz, ciężko się do niego ustosunkować.

    @Magda: zdaję sobie sprawę co do tego, że moja interakcja z odbiorcami pozostawia wiele do życzenia. 🙂

    @Precelik: z tej funkcji korzystam, a jak mi się nie chce pisać całego wpisu, po prostu zapisuję sobie gdzieś sam pomysł albo zalążek wpisu.

  14. Trzeba Ci przyznać, że ładnie mówisz, nie wiem czy to wrodzone czy wykształcone, a wiem że to nie takie proste, bo pracuję na uczelni.
    Fakt, że postawić bloga można szybko, ale jego promowanie i linkowanie to jednak ogrom pracy.
    Jeden ze słuchaczy zwrócił uwagę, że adsense nie jest formą reklamy ukrytej i jest kojarzone z reklamą – no jest wśród doświadczonych użytkowników, ale w Polsce jednak jeszcze większość internautów do tej grupy nie należy. Nie nazwałbym nawet tą grupę doświadczonymi użytkownikami, ale grupą która jest w jakiś sposób powiązana z tą branżą + zapaleni internauci. Jeśli wzięlibyśmy pod uwagę całe polskie społeczeństwo z dostępem do Internetu, to ta grupa wcale nie jest taka duża.

  15. Wykład ciekawy i faktycznie jak na te 30 min (ostatecznie jednak 40) pewnie ciężko przekazać dużo więcej. Brakowało mi jednak większego zwrócenia uwagi na różne praktyczne rozwiązania. Szkoda że nie zachowujesz nigdzie tego, co nie działało chociażby w postaci print screena. Przydałoby się pokazać co było przed i po zmianie i jak to wpłynęło na ruch na stronie.

  16. Krzysztof, dzięki za wysłuchanie prośby i umieszczenie video z wykładem. Faktycznie dla osoby która na bieżąco śledzi Twojego bloga i przeczytała wszystkie notki to nowych wiadomości jak na lekarstwo. Mimo wszystko, dzięki wykładowi wszystko sobie poukładałem i oglądało/słuchało się przyjemnie.

    Pozdrawiam.

  17. […] Zupełnie zapomniałem, a przecież w mojej szufladzie leży wystąpienie Krzysztofa Lisa o zarabianiu na blogach w programach partnerskich. Z Krzysztofem, autorem bloga zarabianie-na-blogu.pl czasem spieramy się o podejście do blogowania i tematu zarabiania na blogach. Krzysztof od początku deklaruje, że tworzy blogi po to, aby na siebie zarabiały, zamyka te które nie mają perspektyw na zarabianie. Polecam obejrzenie tego wykładu (w wielu punktach nie zgadzam się w Krzysztofem, raczej z podejściem niż z prezentowanymi przykładami) oraz przejrzenie komentarzy pod wpisem na jego blogu. […]

  18. linki nie sluza do promocji stron w przegladarkach a wyszukiwarkach. Przegladarka to Opera i FF a wyszukiwarka to Google ; ) ale rozumiem, ze to nerwy byly 😛

  19. @Adam: zdaje mi się, że to umiejętność raczej wrodzona. Lubię po prostu się wymądrzać i dlatego uważam, że mój talent wykładowcy się marnuje. 😉

    W kwestii odbioru reklam AdSense przez typowego polskiego internautę zgodzę się z Tobą jak najbardziej. Mam co do tego parę wniosków, wyciągniętych z obserwacji statystyk na moich blogach. Opiszę je przy jakiejś okazji…

    @areqw: masz rację, będę się starał zachowywać jakieś dowody zbrodni popełnionych na skuteczności reklamowej bloga. 😉 A tak poważnie, przedstawianiu w praktyce różnych rozwiązań i ich efektów służą studia przypadku, które czasem tu się pojawiają.

    @bartek: oczywiście masz rację! Trudno było mi uwierzyć, że palnąłem coś takiego, ale rzeczywiście… przesłuchałem wykład i okazało się, że jednak tak było… 😐

  20. […] kilka z nich – czytaj najlepiej wraz z komentarzami, bo opinie są przeróżne 1, 2, 3, 4). Z tego co jednak patrze to tylko i wyłącznie dyskusja, pieniądze z blogów płyną na całego […]

  21. Ciekawy wykładzik i szczegółowy 🙂 Jeżeli pan by miał czas porozmawiać ze mną na zarabianiu na blogach to był bym wdzięczny 🙂 E-mail podałem :)Chciałbym porozmawiać o moim blogu :

    1) Czy mógłbym na nim zarabiać.
    2) Jeżeli tak to co musiałbym poprawić/zmienić w nim.
    3)Na jakich najlepiej programach partnerskich zarabiać.
    4)Adsense: warto się rejestrować ?
    5)Dokładnie rzecz mówiąc chciałby, żeby pan mi mógł pomóc w czymś i doradzić.

  22. @KondzioKM: komentarz pod wpisem to nie miejsce na taką dyskusję.

  23. Dzieki wielkie – bardzo ciekawy i wartościowy wykład. Zastanawiam się właśnie jak efektywnie zarabiać na mojej twórczości blogowej i muszę przyznać – nie tylko sam wykład, co cały Twój blog wiele mi w tym pomaga 🙂

  24. […] partnerskich (np. Nextranet), warto też obejrzeć wideowykład o tej metodzie spieniężania […]

  25. […] poukładany i warto było go posłuchać. Co ciekawe Krzysztof udostępnił na swoim blogu swój wykład. Zobacz też recenzję. Szkoda, że wszystkie wykłady nie były nagrywane, tym bardziej że […]

  26. Szczéka mi odpadla jak uslyszalem o tym Ctrl C Ctrl V dobrze wiedziec a zeby nie popelnic bledow ktore juz zostaly popelnione 🙂 Wyklad dynamiczny i ciekawy brawka

  27. […] poukładany i warto było go posłuchać. Co ciekawe Krzysztof udostępnił na swoim blogu swój wykład. Zobacz też recenzję. Szkoda, że wszystkie wykłady nie były nagrywane, tym bardziej że […]

  28. Mnie się wykład średnio podobał. Może dlatego, że wszystko co zostało powiedziane jest mi już znane. Gdzieś tu w komentarzach była krytyka, że brakuje statystyk i liczb, z tym bym się zgodziła.

    Co do samego prowadzanego odniosłam wrażenie, że był dość spięty. Nie wiem, które to wystąpienie, w każdym razie jak ja wystąpię przed publicznością (a chciałabym) to pewnie będę dużo mocniej spięta. Więc ogólnie to gratuluję, że działasz.

  29. @Lepsze Życie: trudno, aby jakieś nowości i nieznane nikomu informacje pojawiły się w prezentacji sprzed dwóch lat…

    Aha, komentarz Wam wymoderowałem, ze względu na niezgodność z polityką komentarzy.

  30. Baner Novem i fejsbukowe „Like it” zasłania film. 🙁

  31. @ympl: to po to, żebyście klikali w „Like it!”. 😉 A tak serio, to teraz powinno być już dobrze. Rozsuwające się pole z reklamami AdTaily tak bruździ…

  32. Nie powiem, rozwiązanie hardkorowe, ale jest. 😀

  33. Tak w skrócie..ogólnie podobało mi się.
    Masz predyspozycje do przemówień ;), prezentacja była logiczna i poukładana. Rzeczywiście zdaje się zaspokajać jedynie głód wiedzy osób początkujących. Zastanawiam się czy gdybym była zaawansowaną bloggerką i wydała np. 400 zł na wykłady, które prezentowane byłyby na tym poziomie merytorycznym to chyba byłabym rozczarowana. Może warto w przyszłości kategoryzować wykłady względem stopnia ich zaawansowania. (??)
    Tak czy siak gratuluje! Budujesz swoją markę 🙂

  34. Na ten wykład trawiłem już chyba trzeci raz i za każdym razem jak go oglądam motywuję się do działania. Jednak zdjęcie wyraża 1000 słów, a w filmie jest około 24 zdjęć na sekundę.

  35. Strona wygląda jak jakiś żart. Reklama, która wygląda jakby zasłaniała tekst, potem kropki na pół strony;(

  36. Bardzo ciekawy wykład więcej takich na blogu :).

  37. Bardzo ciekawy wykład, czekam na następne.

    Ale te kropeczki to chyba nie są już potrzebne w nowym szablonie.

  38. Niby takie proste…
    a choćby taka rzecz – jak pozyskać reklamodawców na swoją stronę – szukać na własną rękę licząc, że wlepią nam super płatną reklamę na stronę czy może zwrócić się do wyspecjalizowanej w tym fachu agencji reklamowej?

    Chyba jednak lepiej by hobby pozostało hobby, a mój blog i tak jest najfajniejszy ;PP

  39. Podobał mi się wykład na temat „Zarabianie na blogach”. Nie wiedziałam do tej pory z czym wiąże się tematyka, za co dziękuję. Było miło posłuchać wykładu, bo został w przystępny sposób przedstawiony. Pozdrawiam

  40. Ponawiam dość dawno już zadane pytanie. Mianowicie w jaki sposób raczkujący blog ma zdobyć reklamodawców?

  41. Witam,
    zdaję sobie sprawę z tego, że sporo czasu upłynęło od tego nagrania (już chyba legendarnego) , a ono wciąż jest aktualne:) . I pewnie o to między innymi chodzi. Oczywiście nie należy zapominać o merytorycznej stronie tego nagrania – przepraszam, chodzi mi naturalnie o ten konkretny wykład.
    A sam wykład zawiera bardzo dużo wartościowej informacji. Warto zwrócić uwagę, że tak twierdzę mimo, że blog prowadzę już od 2008 roku. No cóż, może bez jakichkolwiek sukcesów i może szczególnie dlatego jestem wręcz „chłonny” takich wykładów:). Przecież chcę poprawić swoją efektywność.
    A zatem dziękuję Ci za umożliwienie obejrzenia wykładu i za sam wykład.
    Pozdrawiam:
    Jarek C.

  42. Bardzo jasno i zrozumiale przedstawiono podstawy blogowania. Dziękuję!Jestem starszą Panią i dopiero zaznajamiam się z tematem.

  43. Przed zdobywaniem reklamodawców warto postarać się o popularność strony, żeby miała chociaż PR 3 tak jak moja pozycjonowana w programie addler. Bo bez aktywnych uczestników reklama sama w sobie nie zarobi na siebie.

  44. Hmm, w bardzo ciekawey spsoób opisujesz to zagdanienie.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.