16
08
09

Założyłem sobie bloga… na blox.pl

W moim życiu przetestowałem już kilka platform blogowych. Oczywiście Bloggera, przy którym zostałem na dłużej, jako że spełnił niemal wszystkie moje oczekiwania. Oprócz tego miałem krótki epizod z bloog.pl a ze skryptów instalowanych na własnym serwerze najpierw był SimplePHPBlog a potem WordPress, w którym się zakochałem na stałe…

A teraz postanowiłem w ramach eksperymentu założyć nowego bloga na blox.pl, czyli darmowym serwisie blogowym wspieranym przez Agorę i portal gazeta.pl.

Zdaję sobie doskonale sprawę, że zakładanie kolejnych blogów nie jest chyba dobrą metodą na zarobienie większej ilości pieniędzy. Pewnie lepiej byłoby nad tymi, które już mam, uczciwie popracować, np. nad ich popularyzacją, czy wyciągnięciem dwóch z Google’owego śmietnika. Ale tego konkretnego bloga nie założyłem po to, by sprawdzić na własnej skórze, jak wygląda wsparcie gazeta.pl (i całej społeczności skupionej wokół tego portalu) w promocji i popularyzacji bloga.

Blog ma adres ekooszczednosci.blox.pl i pisać tam będę o tym, co lubię, czyli o oszczędzaniu. Nie tak, jak pisze Paweł z oszczedzanie.net, ja skupię się na oszczędzaniu energii, wody, ciepła, czyli oszczędzaniu pieniędzy, ale jednocześnie i środowiska. Temat jest mi bliski, choć ekooszołomem nie jestem. 😉

W piramidzie linkowania opisanej przez yats ten blog znajdzie się gdzieś w środku. Nie planuję zarabiania jako podstawowego celu jego istnienia. Ze względu na ograniczenia techniczne blox.pl (możliwość dodawania własnego kodu HTML tylko w sidebar) nie wstawię tam reklam AdSense w moje ulubione miejsce. Z tego powodu, możliwości zarabiania na tym konkretnie blogu (i w ogóle na blogach na blox.pl) są mniejsze, niż na własnym WordPressie czy nawet Bloggerze.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:
Wpisy powiązane tematycznie:

17 komentarzy do artykułu “Założyłem sobie bloga… na blox.pl”

 1. Wielkie dzięki za wyróżnienie mojego wpisu na blogu. Każda tego typu rekomendacja powoduje, że zawsze chce się pisać lepiej.
  Co do blox.pl to doskonały przykład platformy do budowania drugiego poziomu w piramidzie. Możliwości edytowania tylko sidebaru w tym przypadku sprawdzą się do budowania struktury linków kierujących ruch na strony, które mają już zarabiać. To po prostu struktura napędzająca nam ruch poprzez to, że user ma możliwość podążyć za linkiem lub opuścić stronę. Oczywiście nas interesuje tylko wersja przejścia dalej do stron zarabiających.

 2. fajna sprawa, bo ja też zacząłem niedawno testować piramidę linków.
  tylko trochę konkretniej i więcej niż z jednym blogiem 😉

 3. @gkeb: faktycznie, o tym nie pomyślałem. Do tej pory patrzyłem na tę piramidę jak na kierunki linkowania ze względu na pozycjonowanie, a nie ze względu na przepływ czytelników.

  Rzeczywiście, takiego bloga trzeba wyposażyć w linki wychodzące do serwisów będących piętro wyżej w hierarchii, co by kierować tam link juice i czytelników. Ja tam dodałem jeszcze AdSense, jak nie będą chcieli pójść za linkami, niech klikają w reklamy.

  @gniotek i moje, niemal wszystkie, blogi aż się proszą o to, by taką piramidę na nich wdrożyć. I tak trzeba będzie w najbliższej przyszłości zrobić.

 4. Krzysztofie moje testy potrwają minimum 3 miesiące, przez ten czas sprawdzę podatność na bany i filtry poziom pierwszy, drugi i trzeci. Osobiście podzieliłem piramidę na 5 poziomów, ale…

  Szczegóły już niebawem u mnie 😉
  Gdy tylko skończę pierwsze działania praktyczne.

  Mam nadzieję, że wymienimy doświadczenia między sobą! 🙂
  Pozdrawiam.

 5. Na blox.pl można teraz także zarabiać umieszczając boksy AdTaily..

 6. ta platforma jest o tyle dobra, ze ma wsparcie spolecznosci.. wpisy pojawiaja sie u innych przez co masz szanse na ruch.. no i indeksuja sie blyskawicznie : )

 7. @gniotek: gdy już test przeprowadzę i zbiorę wyniki i będę umiał je zinterpretować, na pewno je opiszę. 🙂

  @Archie: to prawda, chyba wprowadzili to wczoraj czy przedwczoraj. Tego na razie nie biorę pod uwagę, jako że blog jest nowy i na reklamodawców z AdTaily będzie jeszcze musiał popracować.

  @Bartek: na to wsparcie społeczności właśnie liczę… A co do indeksacji mam podobne wrażenia — pierwszy wpis na blogu zaindeksował się 8 minut po jego napisaniu — gdy wcześniej o tym blogu w Google’u nie było nawet śladu!

 8. A’ propos piramidy linków to przypominam o czymś takim jak iLink do tworzenia 2-3 struktury linków 🙂

 9. […] tej piramidzie to pisał yats **podobne działania podejmuje lisek. ***do nikogo więcej nie zalinkuję, bo się nie […]

 10. A kto Ci powiedzial, ze na blox mozna miec AdSense tylko w bocznej szpalcie??? To nieprawda!

 11. @tierralatina.pl: boczna szpalta to jedyne miejsce, w którym można z poziomu edycji szablonu cokolwiek wstawiać. Naturalnie mogę tez wstawiać reklamy ręcznie w treść każdego z wpisów, ale to mi się średnio podoba — choć pewnie innej opcji nie będzie.

  Chyba, że jest jeszcze jakaś inna opcja — daj proszę znać, bo chętnie się dowiem. 🙂

 12. @Krzysztof Lis: To wlasnie ta „reczna” opcje mialem na mysli…

 13. […] a jest już wrzesień), w tym ośmiodniowy kempingowy wyjazd, chwilami nawet zagraniczny. Jeden nowy blog, o którym pisałem tutaj, i jeden zreinkarnowany. To znaczy wziąłem sobie darmową domenę .pl, i przeniosłem na nią […]

 14. Też właśnie założyłem sobie bloga na blox w celach zarabkowych. Jakiś miesiąc temu wszystko szło świetnie. Strona wyskakiwała na 2 -3 stronie google na wiele fraz. Po czym nastał jeden dzień ( pare dni temu) i obecnie na te same frazy jestem na pozycjach 200 -300.

 15. @Konigstiger: może skończył się FSB?

 16. Możliwe, że tak właśnie jest. Ale jakiś rok temu użytkownicy bloxa zgłaszali podobne problemy i zostało to po miesiącu naprawione. Niestety przeglądając chociażby forum gazeta.pl nie spotkałem się żeby w ostatnim czasie inni użytkownicy zgłaszali podobne problemy.

  Poza tym prowadzę jeszcze innego bloga na blox.pl i tamten mimo, że jest niewiele starszy , takiego spadku nie zanotował i na wiele fraz jest na dobrych miejscach.

  Nie wiem na ile ma to związek ale przed tym spadkiem mojego blogu złosiłem go do 2 bodajże katalogów plus dodałem link na goldenline.

  Dziwny jest ten spadek także ze względu na unikatowość treści i jej objętość na moim blogu. Strony z pierwszej czy drugiej dziesiatki googla zawierają śmiesznie mniej informacji od mojej strony.

 17. Kiedyś blox był bardziej przyjazny a potem admini do wszystkiego sie czepiają:)

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.