16
02
13

Wyniki testów widgetu reklamowo-autopromocyjnego Nextclicka

Od kwietnia ubiegłego roku na moim blogach wykorzystuję widgety systemu reklamowo-autopromocyjnego Nextclick. I ostatnio jeden z Czytelników, Mati, zapytał w komentarzu:

„Lekko” nie w temacie: Jak spisuje się na tej (innej Twojej?) stronie NextClick? Zarobki jakieś sensowne?

Ostatnio NextClick robił aktualizację statystyk witryn, ponoć reklamodawców przybyło/większe zainteresowanie ale przyznam, że pod względem reklam słabo to wygląda z moich obserwacji. Zaś sam widget na tabelkach, nieelastyczny a jego ostylowanie w pełni z !important czyli za dużo sobie nie „pokolorujemy”….

Sprawdziłem zatem, jak to wyglądało na łamach tego bloga. Jak widzicie, wklejkę Nextclicka mam pod treścią artykułów, pod nagłówkiem „wpisy powiązane tematycznie”. Najpierw pojawia się widget z dwiema zajawkami (najczęściej jest to jedna moja, jedna komercyjna), a później 4 zajawki wygenerowane przez wtyczkę do WordPressa.

Myślę, że to idealne miejsce i idealny układ dla tego widgeta.

A jakie są wyniki? CTR sugestii, czyli polecanych wpisów z mojego bloga, wyniosło 1,56%. Myślę, że na blogach z ilustrowanymi wpisami mógłby być większy, bo przecież elementem widgeta są obrazki z wpisu. U mnie akurat jako obrazek wczytywane jest logo bloga. CTR reklam z kolei wyniósł 0,09%, a CPC to ok. 0,20 PLN.

Testowaliście? Jak to u Was wygląda?

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

8 komentarzy do artykułu “Wyniki testów widgetu reklamowo-autopromocyjnego Nextclicka”

 1. Wg mnie umiejscowienie reklam jest bardzo dobre. Na blogu są ciekawe komentarze i często dla nich wchodzę w artykuł który już przeczytałem bo liczę że ktoś w komentarzu doda wartościowe info.
  Nie da się więc nie zauważyć tych reklam…
  No ale ich tematyka nie zachęca do kliknięcia. Pożyczki, albo forex.. 🙂

 2. Moim zdaniem, możliwości zarobkowe nextclicka są liche. Skuteczność jest bardzo mała, dodatkowo stawka też nie jest za wysoka. Zawsze to jakiś zarobek, no i użytkownik zostaje dłużej, ale chyba ja zrezygnuję z tego widżetu.

 3. Ooo moje zapytanie 🙂 Dzięki za odpowiedź!

  Ja stosuje na jednej stronie układ pionowy tego widżetu złożony z 8 wpisów z czego 2 (przeważnie 1) to reklamy od nich i na 6686 wyświetleń, CTR 0.42 %, kliknięć 28 z czego 2 w reklamy. Także ogólnie fajny widżet do wyświetlania wpisów ale pod względem zarobków marny jak na razie (głównie problem w braku dopasowania reklam – reklama dachówek na stronie muzycznej ;).

  Także w niektórych przypadkach zamiast dawać nextclick backlinka lepiej sobie stworzyć podobny dający nam większe możliwości personalizacji i podpiąć do niego np: płatne wpisy albo blok reklamy via OpenX.

 4. ups miało być układ poziomy 🙂

 5. Ja stosuję układ poziomy z czterema jednostkami, z czego zazwyczaj jedna to reklama (różnie bywa z dopasowaniem, ale jakoś rażąco źle nie jest). Średni CTR z ostatniego tygodnia to 2,43%, ale jest bardzo zróżnicowany – od 1,09% do 4,76%. 1/9 kliknięć to kliknięcia w reklamy.

 6. Już o tym wspominaliście, również uważam że dopasowanie jest podstawowym problemem.
  Mi akurat strasznie przeszkadzają reklamy niedopasowane (od razu rzuca się w oczy że to reklama) a ja wole żeby reklamy nie rzucały się tak w oczy.

 7. @mati

  „..głównie problem w braku dopasowania reklam – reklama dachówek na stronie muzycznej”

  Skrzypek na dachu ? 🙂

 8. Najlepszym sposobem na zatrzymanie czytelnika jest zainteresować go treściami o podobnej tematyce.Fajnie działa NextClick .Wszystko jest dopasowane na ,,wymiar,,

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.