19
04
10

Wyindeksowanie bloga z pomocą AdSense dla domen

Mam sobie jednego bloga. Kiedyś zarabiał mi świetne pieniądze, w ciągu pierwszych 10 miesięcy od uruchomienia — ponad 3 000 PLN. Potem wpadł w filtr w Google’u, zapewne za sprzedaż linków albo za emisję systemu wymiany linków.

Wpadł w filtr, liczba wizyt spadła z poziomu 6 000 do poziomu  1500 miesięcznie, dziś jest rzędu 500 wizyt miesięcznie. A szkoda, bo włożyłem sporo pracy, żeby ten blog miał unikalną treść. Dopychałem go też mniej unikalną, np. artykułami z przedruku albo treścią z wygenerowanego kanału RSS. No ale to inna historia.

Od ponad roku blog wisi sobie w internecie prawie bez aktualizacji, od dłuższego czasu nie emitowałem żadnych z zakazanych linków. Wysłałem kilka próśb o ponowne uwzględnienie w indeksie, bez skutku. Pomyślałem więc, że trzeba spróbować czegoś bardziej drastycznego. Może nie aż tak drastycznego jak umyślne zawirusowanie serwera, o którym gdzieś kiedyś wyczytałem, ale nie jestem w stanie tego teraz odnaleźć, żeby Wam podlinkować.

Pomyślałem więc sobie, że wyindeksuję bloga w całości, i potem zaindeksuję go od początku. Zamierzam zrobić to z pomocą następujących narzędzi:

Wcześniej wychrzanię stamtąd te wpisy o wątpliwej unikalności, linki zewnętrzne i zostawię „czystego” bloga.

W chwili, gdy piszę te słowa, blog ma 643 zaindeksowane podstrony i Page Rank strony głównej = 0. Żadna z monitorowanych przeze mnie za pomocą Web-Tools 10 fraz nie przebija się wyżej, niż na 40 miejsce w wynikach wyszukiwania. Za to ma ok 2 200 wpisów. 🙂

[dodane pół godziny później]

No to posiedziałem sobie w panelu administracyjnym bloga i wyrzuciłem ok. 2 000 wpisów, czy może raczej „wpisów”…

[kolejne pół godziny później]

Dodałem domenę do AdSense dla domen, korzystając z panelu administracyjnego u mojego dostarczyciela domen.

Nie, żeby trwało to tak długo, po prostu w międzyczasie zjadłem obiad. 😉

Co ciekawe, w nowym panelu AdSense (beta) nie udało mi się odnaleźć AdSense dla domen. Czyżby mieli z tego zrezygnować?

Żądanie usunięcia strony z indeksu zgłoszę za jakiś czas, bo tego nie da się zrobić, dopóki coś (błąd 404 lub plik robots.txt) nie będzie blokować robotom dostępu do strony. Nie chce mi się tego robić ręcznie, załatwi to AdSense dla domen, trzeba tylko poczekać, aż wpisy DNS się rozpropagują.

Będę Was informować, jak mi idzie…

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,Wpisy powiązane tematycznie:

13 komentarzy do artykułu “Wyindeksowanie bloga z pomocą AdSense dla domen”

 1. Ciekawy eksperyment, czekam na dalsze info i rezultaty 😉

 2. A sprzedaż linków dotyczy TNX, Allegro czy czegoś innego?

 3. @Kamil: będę Was informować. 🙂

  @matwysz123: na pewno sprzedawałem tam linki przez LinkLift, TNX chyba tam nie wyświetlałem, ale już nie pamiętam w sumie…

 4. Sprytne! Ciekaw jestem, czy G da się oszukać… czekam na dalsze informacje.

 5. @ynwestor: oszukać… złe słowo, moim zdaniem. 🙂 Strona nie spełniała wymagań jakości Google’a, więc poleciała w dół indeksu, za karę. Teraz będzie spełniać te wymagania i tylko trzeba spróbować maksymalnie skrócić czas między zmianami na stronie a ich odzwierciedleniem w Google’u.

  Zresztą AdSense dla domen czasem spisuje się lepiej, niż na blogu. 😉

 6. Też czekam na info. Mam jedną stronę, która z dziwnych powodów dostała karę bodaj +1000 i gdy się podźwignęła, jest dopiero na 12-tej stronie na hasła, na które była wcześniej w top-10.

 7. Moja strona miała PR 2, który, najprawdopodobniej za „smieciowy” link poleciał do 0.
  Na drugiej stronie z 3 mi na 2 zmienili. I tu zadam pytanie: Czy stratę PR można odrobić?

 8. @Kacper Kołodziej
  Tak PR można odrobić o ile te wyzerowanie nie nastąpiło poprzez integracje pracownika G. W takim wypadku jest o wiele trudniej (zajmuje to znacznie więcej czasu i na dodatek nie zawsze się udaje – więc lepiej odpuścić)

 9. Wg. mnie niewiele taki zabieg da bo po przecież strona widnieje w bazie zafiltrowanych domen googla wiec maja ja na jakiejs liscie pewnie (cala domene, a nie podstrony, ktore wyindeksujesz/zaindeksujesz). Probowales najprostszego 301 na nowa domene?

 10. @Szymon: jednego WordPressa wyciągnąłem ze śmietnika przekierowaniem 301. Mimo to, resztki starej domeny wciąż wiszą w indeksie i wciąż czekam, aż z indeksu wylecą. Szkoda mi też jej trochę, bo ma świetną nazwę i jakąśtam historię… Tak samo jest z tym blogiem.

 11. Pytanie czy twoje domeny na których umieściłeś link/linki do pozycjonowania wyżej opisanej strony (która obecnie wpadła w filtr) posiadają różne adresy IP lub różne adresy IP wraz z różnym blokiem C?

 12. @OLGA: blogi mam na kilku hostingach i na kilku różnych IP, ale czy akurat docelowa i linkujące mają różne IP to nie wiem…

 13. Pytam gdyż przeczytałam ostatnio ( „Pozycjonowanie i optymalizacja stron www” – Danowski), że linkowanie z takich samych adresów IP domen lub domen o różnych adresach IP, ale takim samym bloku C może prowadzić do wprowadzenia w filtr.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.