22
02
07

Wizyty na blogu – statystyki

Każdy webmaster prędzej czy później chce mieć na swoim serwerze zainstalowane statystyki, żeby wiedzieć KTO, KIEDY i W JAKIM CELU przychodzi na jego stronę. Ja instaluję statystyki na samym początku istnienia strony, by móc ją lepiej dopasować do oczekiwań odwiedzających i…więcej zarabiać.


Powyższa ilustracja to zrzut ze statystyk jednego z moich blogów. Uruchomiony został w sierpniu i wytrwale, w miarę regularnie, uzupełniałem go o nowe treści. Dzięki temu zanotowałem ładny, regularny, wzrost ilości osób odwiedzających. Grubo ponad połowa gości mojej strony pochodzi z wyszukiwarek, co by pozwalało sądzić, że wraz z przyrostem ilości stron na blogu następuje poprawa jego widoczności w wynikach wyszukiwania (poprawa pozycji na słowa kluczowe albo pojawianie się tam, gdzie jej dotąd nie było).

Zarobki rosną podobnie. 🙂

Autor:Krzysztof Lis |
Wpisy powiązane tematycznie:

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.