15
01
12

Wideoodpowiedzi na pytania (3)

Po raz kolejny spotykamy się w formie filmu wideo z odpowiedziami na Wasze pytania.

Dzisiejszy film jest trochę opóźniony, bo nagrywałem go na początku ubiegłego tygodnia. Stąd część pytań i odpowiedzi się w nim nie pojawiła.

Na pytania, które przychodzą do mnie mailem, zawsze prędzej czy później odpowiadam, więc jeśli ktoś nie dostał ode mnie odpowiedzi, proszę się przypominać. Do tego cyklu włączam również część pytań z komentarzy, które później kasuję, żeby nie robić bałaganu.

Dziś tylko trzy maile, z pytaniami:

  • o maksymalną możliwą liczbę jednostek AdSense do jednoczesnego wyświetlania,
  • o połączenie AdSense i AdTaily,
  • kiedy znajduję czas na blogowanie,
  • o to, czy zarabianie na blogu to metoda na wyjście z finansowych tarapatów,

Transkrypcja — poniżej filmu.

Witajcie czytelnicy w 3. odcinku wideo odpowiedzi na pytania. Dziś będą tylko 3 maile z pytaniami, zacznę jednak od ogłoszeń duszpasterskich (parafialnych).

Doszedłem do wniosku że przestanę na blogu publikować co miesiąc raport z podsumowaniem moich zarobków – robię to już od 4 lat, ale wydaje mi się, że to już nie ma sensu.

Cel, jaki chciałem osiągnąć, czyli udowodnienie że na prowadzeniu bloga w Polsce da się zarobić, myślę że został osiągnięty. Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że da się zarobić prowadząc niszowego, tematycznego bloga. Na pewno nie w każdej niszy, lecz jest to możliwe. Od pół roku zarabiam dzięki blogom pośrednio więcej niż bezpośrednio, więc to o czym piszę w podsumowaniach to tylko część moich zarobków osiągniętych dzięki temu, że prowadzę blogi.

Dalsze publikowanie raportów, w których zarobiona kwota nieco się zmniejszy/zwiększy nie ma dla Was wartości. Nie jest to przedstawienie głębszego trendu w sieciach reklamowych, czy w konkretnych tematykach – po prostu tak jest u mnie. Mam kilka bardziej popularnych blogów i kilka mniej, więc z mojego przypadku wniosków za bardzo wyciągać nie można. Dlatego też uważam że wartość tego cyklu dla Was jest niewielka, więc będę to sobie od teraz odpuszczał.

Mail od Sebastiana (2 pytania):

…chodzi o liczbę reklam AdSense, można mieć 3 bloki, 3 jednostki linków i 2 wyszukiwarki – w jednej chwili na blogu. Ale mogę mieć np. 4 rodzaje bloków reklamowych. Powiedzmy A: strona powitalna; B,C: w menu bocznym, gdzie A zostanie zastąpione przez D po kliknięciu w link z artykułem inny niż ten z bloku A. Jestem przekonany że tak to trzeba rozumieć, jednak często odpowiedzi choć to potwierdzają, mają wydźwięk przeciwny

Nie do końca zrozumiałem o co chodzi z jednostką A i D. Ważne jest coś takiego: jednocześnie na jednej podstronie może wyświetlać się 8 jednostek reklam AdSense: 3 reklamy kontekstowe (boksowe), 3 jednostki linków, 2 wyszukiwarki – czyli 8.

Powiedzmy, że wykorzystujemy 8 miejsc na reklamy i w każdym z tych miejsc emitujemy 3 jednostki — na danej podstronie, przy każdym odświeżeniu pojawiają się różne jednostki, w różnych kolorach. Jednocześnie nie może być wyświetlanych więcej niż 8 jednostek reklamowych.

Jaką kombinację reklam uważasz za najciekawszą? AdSense + AdTaily + coś jeszcze, czy inny?

AdTaily ostatnio zarabia mi słabo, zamiast nich wolał bym sprzedawać je własnoręcznie, a jeśli nie ma takiej możliwości (bo nie wszyscy wystawiają faktury lub umowy o dzieło) to może program partnerski? AdSense (czy inne reklamy kontekstowe, bo wcale nie musi to być AdSense) to jest zawsze dla mnie punkt wyjścia, bo te reklamy jest najprościej wstawiać.

Jeśli masz wartościowy ruch najlepiej zarabia się na reklamach gdzie wynagradzany jesteś za akcję, np. zakup produktu – wtedy dostajesz prowizję która wynagradza lepiej, niż płatność za kliknięcia czy wyświetlenia.

Mail od Piotra:

Mam pytanie do Ciebie. Wspomniałeś że prowadzisz masę blogów, powiedz mi kiedy znajdujesz czas na dodawanie do nich wpisów? Czy prowadzisz politykę 3. wpisów w tygodniu na blog?

Czas znajduję kiedy… go mam. Nie bardzo wiem jak na takie pytanie odpowiedzieć, tzn. korzystam z każdej chwili wolnego czasu, która mam jeśli mam pomysł aby coś napisać – czyli wykorzystuję każdą wolną chwilę.

Wczoraj np. był dzień kiedy siedziałem w domu, więc napisałem 4 wpisy i opublikowałem 1 krótki filmik. Dziś byłem w pracy więc nie miałem czasu na pisanie. Teraz nagrywam ten materiał, ale może popołudniu lub wieczorem coś jeszcze napiszę.

Polityki 3. wpisów w tygodniu na blog nie prowadzę, bo uważam, że nie ma takiej zasady, która pasowała by do każdego bloga.

Na część blogów staram się pisać 2-3 wpisy w tygodniu (współtworzę jeden taki blog na którym staramy się tak często pisać). Na tego bloga staram się pisać nie rzadziej niż co 5 dni, co wychodzi mi różnie. Ale są takie blogi, na których mam zaplanowany plan publikacji raz na tydzień, raz na 2 tygodnie, raz w miesiącu – ważniejsza od częstotliwości jest regularność dodawania wpisów.

Mail od innego Piotra:

„Zwracam się o pomoc w trudnej sytuacji życiowej. Mój problem polega na tym że zadłużyłem się na sumę ok. 50 tyś. zł i do bieżącej spłaty rat potrzebuję dorobić do mojego wynagrodzenia z pracy stałej ok. 1000zł. Bardzo proszę o wskazanie sposobu i możliwości zarobienia takiej kwoty. Jestem tak załamany że chodzą mi po głowie różne makabryczne myśli, dlatego wszelka pomoc będzie po prostu ratowaniem mojego życia.

Do tej pory osiągałem dodatkowe dochody z programu TWR Power System – ale niestety ta firma padła.

Od dłuższego czasu interesuje się programami partnerskimi ale brak mi odwagi i wiary że to może się udać, aby zacząć w tym kierunku działać. Chciał bym usłyszeć od bardzo doświadczonego człowieka w tej branży co zrobić, od czego zacząć i czy w ogóle w obecnej sytuacji rynkowej blogów, da się na nich zarobić. Pańskie rady i wskazówki będą dla mnie najcenniejszą pomocą jaką mogę teraz otrzymać.

W takiej sytuacji za zarabianie na blogach bym się nie brał. Tak, twierdzę że na blogach da się zarobić, ale nie twierdzę, że da się zarobić na każdym i nie twierdzę że uda się to każdemu. Zwłaszcza, jeśli jesteś w ten sposób postawiony pod ścianą to prowadzenie bloga nie będzie dobrym wyjściem.

Być może lepszym rozwiązaniem było by stworzenie mini stronki która miałaby promować jakiś produkt. Jeśli byłeś w stanie zarabiać promując MLMowy biznes z hostingami, być może będziesz w stanie zarobić promując programy partnerskie z hostingami (zakładam że działałeś w internecie, jeśli nie, będzie to trudniejsze).

Nie polecał bym zaczynać internetowego biznesu od prowadzenia bloga mają nóż na gardle i potrzebując na już 1000zł, bo to jest bardzo trudno zrobić. 1 000 zł według moich przeliczników to 50 tys. osób odwiedzających bloga w miesiącu – to jest naprawdę dużo ludzi i to nie jest poziom do osiągnięcia po jednym czy dwóch miesiącach – chyba że ma się sporo szczęścia.

Komentarze proszę publikować pod spodem, a pytania wysyłać przy najbliższej okazji.

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , , , ,
Wpisy powiązane tematycznie:

11 komentarzy do artykułu “Wideoodpowiedzi na pytania (3)”

  1. Cześć. Jak zwykle wzorowo 🙂
    Jeżeli chodzi o ostatnie pytanie to myślę że nie ma szans na takie przychody w czasie krótszym niż jeden rok zwłaszcza przy jednym blogu. Kiedyś widziałem w sieci artykuł gościa (polak), który wykupił domenę z ruchem. Domena była w klimatach bukmacherskich i zarabiał właśnie na odwiedzających. Z domeny miał przekierowanie do jednego z internetowych bukmacherów. Całkiem niezła kasa z tego była.

  2. Zet: czy dałbyś radę znaleźć ten artykuł i podzielić się linkiem?

  3. @Rafał: Trochę dawno to było i raczej tego nie znajdę. Ale odsyłał do jakiejś bardziej znanej firmy bukmacherskiej więc stawki musiał mieć całkiem niezłe.

  4. Przyznam, że pytania są naprawdę ciekawe, odpowiedzi zresztą też. Podoba mi się forma videocastu. To naprawdę fajne, że dzielisz się wiedzą o zarabianiu w internecie, wielu trzyma taką wiedzę tylko i wyłącznie dla siebie.

  5. Od kilku dni zastanawiam się nad zadaniem tego pytania. Czytałem wywiad z Twoim udziałem, opowiadałeś, że posiadasz około 20 blogów (a nawet ponad), zarabiasz 2000zł (mniej lub więcej) miesięcznie, z prostej kalkulacji wychodzi 100zł na bloga, czy tak naprawdę blogi to „opłacalna” rzecz?

  6. Myślę że blogi i ogólnie biznes w sieci (adsense itp) jest opłacalny ale wymaga wiele wysiłku i mnóstwa czasu poświęconego na pisanie, promocję itp. Jeżeli liczysz że w rok osiągniesz takie przychody to muszę Cię rozczarować.

  7. @Łukasz: zależy które blogi. Bo tak naprawdę, to z tych 40 blogów (czy ile tam ich jest, ale włącznie z zapleczowymi będzie ze 40) to powyżej 5 000 UU miesięcznie ma tylko 4 z nich.

    Na pewno są lepsze sposoby na zarobienie w internecie. Jeśli natomiast chodzi o zarabianie za pomocą dzielenia się wiedzą, to własny blog tematyczny jest chyba najlepszym punktem wyjścia. Bo jasne, możesz np. sprzedawać kursy w internecie za grube pieniądze, ale przecież najpierw musisz wyrobić sobie markę…

  8. Przypadkiem wpadłem na Twój stary post http://zarabianie-na-blogu.pl/smutne-strony-pracy-na-etacie/
    I plan został zrealizowany:D

  9. @Łukasz , założenia krzysztofa sprawdziły się, juz w weekendy nie pracuje, a jak się zdarzy to tylko z własnej nieprzymuszonej woli

  10. Zatem mam rozumieć, że plan zarobienia 200k został porzucony?

  11. @Lech: trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Zajmując się tym, czym do tej pory, nie mam żadnych szans na osiągnięcie tego celu. Ale po to rzuciłem etat, by móc się zająć innymi pomysłami, na które wcześniej nie było czasu. Raportów z realizacji celu 200k publikować nie będę, a pewnie nie uda mi się go osiągnąć…

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.