04
07
08
Wartość linków i stron w LinkMe
W dzisiejszym wpisie odpowiedź na pytanie czytelnika.
Pisałeś o systemach wymiany linków. Jestem ciekaw jednej sprawy, bo napisałeś :
Ile można tu uzyskać punktów? Blog o moim Volkswagenie T3 wart jest według systemu ponad 1 700 punktów w systemie elite.Tyle punktów dostałeś w tym systemie i to wszystko ? Czy tyle się dostaje co miesiąc?
Zacytowany przez czytelnika fragment pochodzi z wpisu o systemach wymiany linków.
Na początek sprostowanie — teraz mój blog o VW T3 daje mi w tym systemie ponad 3 400 punktów. A jak to jest liczone?
Ano w momencie dodawania strony do systemu LinkMe, obliczana jest wartość strony. Zależy ona od liczby zaindeksowanych podstron, które udostępnione są dla linków (to zlicza robot LinkMe), Page Ranku strony, liczby miejsc dla linków / boksów udostępnionych na podstronach a także linków wychodzących z witryny. I to jest obliczane raz, po zatwierdzeniu strony w systemie.
Te punkty można wydać na różne linki. Za linki płaci się raz, w momencie ich zlecenia. Gdy linki „znikają” (np. autor strony zabrał ją z systemu albo wyrzucili ją administratorzy), punkty są zwracane. Można też linki własnoręcznie usuwać, ale nie za darmo (kosztuje to 5% wartości punktowej linka). Gdy dojdziesz do stanu 0, nie możesz dodawać kolejnych linków, aż zdobędziesz dodatkowe punkty (np. dodając kolejną stronę).
Raz na jakiś czas następuje przeliczenie wartości stron i linków. Uwzględnia to zmianę liczby podstron w serwisie, zmianę Page Ranku witryn i tak dalej, dzięki czemu raz na jakiś czas dostajesz więcej punktów albo trochę ich tracisz. Jednocześnie zmienia się wartość Twoich linków na innych stronach, może się więc okazać, że masz więcej linków, niż jesteś w stanie opłacić punktami ze swoich stron.
Tak więc, podsumowując: punkty dostajesz jednorazowo i wydajesz też jednorazowo. Potem raz na jakiś czas następuje przeliczenie punktów i stan konta się zmienia, co odzwierciedla zmianę wartości witryn i linków.
Wpisy powiązane tematycznie:7 komentarzy do artykułu “Wartość linków i stron w LinkMe”
Pozostaw komentarz
Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.
Fajny jest też system linkujpro.pl, są tam stałe linki, więc ich waga jest większa. Jeśli ktoś chce tam zajrzeć, będę wdzięczny za wklejenie tego adresu (nic to nie kosztuje) :
http://www.linkujpro.pl/?id=20553
jest tam też PP, dlatego powyższy link.
Ale sam system na prawdę wart jest polecenia, prosta instalacja i można ustawić ile linków dziennie z jakim anchorem się ma dodawać. Tak samo jeśli pojawiają się nowe podstrony to wtedy dostajemy nowe punkty, które automatycznie uruchamiają tworzenie naszych linków.
Zresztą osobiście polecam stosowanie kilku systemów, ponieważ jak któryś z nich padnie to może się to niezbyt dobrze skończyć dla strony (nagły spadek linków)
@Krzysztof: może powiesz coś jak się pozycjonuje strony tym systemem, bo wydaje mi się że właśnie po to są te systemy. Z tego co pamiętam to za systemem linkujpro stoi firma zajmująca się pozycjonowaniem, co nie znaczy nic dobrego dla użytkowników.
Korzystałem z tego systemu dwa lata, albo więcej temu. Z tego co pamiętam to na stronach wartościowych wyświetlały się linki pozycjonowanych przez nich stron lub nawet ich stron. Takie spostrzeżenia dostrzegło kilka innych osób.
Wg. mnie system nie jest godny polecenia, gdy padają takie zarzuty i strony wcale się nie pozycjonują
Oczywiście że takie zarzuty można stawiać wszystkim systemom. NIe bronię konkretnie tego. Uważam , że stałość linków ma znaczenie . Dodatkowo możliwość ustawienia 1-2 linków dziennie na słowo, jest lepszym rozwiązaniem niż 30 dzisiaj a potem przez miesiąc nic. Tak uważam, i takie mam wnioski z pozycjonowania stron. Pozycje swoich stron opieram głównie o ten system i jestem zadowolony z osiaganych miejsc.
Warto też budować własne zaplecza, ale ze względu na ograniczoną ilość własnych serwerów (to samo IP) wzajemne linkowanie własnych stron przynosi gorsze efekty.
Dla porównania podam , że korzystałem jeszcze (i troszkę korzystam) jeszcze z linki24 ale tam codziennie są inne wyceny stron, zupełnie bez podstaw. Więc tego systemu na pewno nie polecam.
Jak zwykle każdy ma swoje doświadczenia i uwagi.
W końcu ten blog też nie jest za darmo, tylko za reklamy : ) A systemy linkowania , jesli je ktoś stworzył i utrzymuje , też musi korzystać, więc na pewno nie uwierzę, że jest chociaż jeden, który nie podbiera lepszych linków 🙂
@Krzysztof: w LinkMe też są stałe linki, nie wiem czemu napisałeś więc, że w LinkujPro ich waga jest większa, bo są stałe…
@Krzysztof Lis
Faktycznie, mogło to zabrzmieć dziwinie. Ale chodziło mi o przedstawienie sprawdzonej (przeze mnie oczywiście) alternatywy.
Bardziej chodziło o pytanie/wątpliwości które wyrażał czytelnik , żeby inni, którzy znajdą ten tekst za jakiś czas wiedzieli że jest trochę alternatyw (systemy wymiany linków) i różnią się one działaniem.
Oczywiście z LINKME też korzystam, ale bardziej jestem zadowolony z linkujpro.
Jesli ten link z pp w czymś przeszkadza czy kogoś razi, bez problemu można go wykasować : ) Jednak jak sam dobrze wiesz, tematyka PP jest jak najbardziej powiązana z Twoim blogiem, który szczerze uważam za bardzo ciekawy i obiektywny.
Poza tym, na tym chyba polega komentowanie, żeby wyrażać swoje opinie/doświadczenia na daną tematykę, wtedy wartość informacyjna bloga rośnie 🙂
Pozdrawiam gorąco!
Od niedawna korzystam z Linkme. Powiedzcie proszę jak zrobić, żeby moje linki pokazywały się na innych stronach a cudze na mojej stronie zapleczowej a nie na pozycjonowanej. Będę wdzięczny za sugestie.
@Piotr: w dziale „strony” dodajesz tylko zapleczówki i pozamiatane.