02
04
13

Test budowy piramidy linków – zapowiedź

Nieco ponad miesiąc temu opublikowałem tu wpis na temat katalogowania, jakiemu został poddany jeden z moich blogów. Jakub Brożyna z SeoSklep24.pl zaproponował, żebyśmy przetestowali oferowaną przez niego usługę budowania piramidy linków na innym moim blogu.

Budowa piramidy linków polega na tym, że do umieszczonej na szczycie piramidy pozycjonowanej strony prowadzą linki z drugiego poziomu. Do stron z drugiego poziomu prowadzą odnośniki ze stron na trzecim poziomie, do stron na trzecim poziomie linki z kolejnego, czwartego poziomu. Piramidę można budować tak długo, jak starczy nam cierpliwości, tworząc kolejne poziomy — w każdym razie odnośniki zawsze kierują w górę — ze stron z niższego poziomu (słabszych jakościowo) na strony na wyższym poziomie.

Tym razem wybraliśmy mój blog budowlany, na którym od roku publikuję wpisy (jak na razie, tylko 36 sztuk). Page Rank tego bloga wynosi 0, ma 95 podstron, w tym roku było na nim 503 wizyt (wg SlimStat). Prowadzi zaś do niego (wg Majestic Site Explorer) 37 odnośników.

Do tego celu wybraliśmy 5 fraz:

  • 2 słowa, 165 000 wyszukiwań globalnych miesięcznie, 2 600 000 wyników, backlinków(*) dla 1. miejsca – 5,5  mln, dla 2. – 515 000, dla 3. – 6 900, dla 10. – 300.
  • 3 słowa, 12 100 wyszukiwań, 1 370 000 wyników, backlinków dla 1. miejsca – 2 140, dla 2. i 3. – 390 000, dla 10. – 1 380,
  • 3 słowa, 6 600 wyszukiwań, 397 000 wyników, backlinków: 1. – 404 000, 2. – 0(!), 3. – 22 900, 10. – 390 000,
  • 5 słów, 5 400 wyszukiwań, 281 000 wyników, backlinków: 1., 2. – 390 000, 3. – 493 000, 10. – 110 000,
  • 2 słowa, 1 300 wyszukiwań, 4 850 000 wyników, backlinków: 1. – 515 000, 2. – 580 000, 3. – 982 000, 10. – 1 110.

(*) Podaję liczbę backlinków do danej domeny, nie zaś do konkretnej podstrony w serwisie, która jest na danym miejscu. Dlatego gdzieniegdzie się wartości dublują, jeśli na dwóch kolejnych miejscach są dwie podstrony z tego samego serwisu.

Linkować będziemy stronę główną bloga oraz dwie podstrony — prawdopodobnie archiwa dwóch kategorii, najbardziej pasujących do wybranych fraz.

Górnym poziomem piramidy będzie 170 odnośników z katalogów na skrypcie WP-Kat, planujemy pozyskiwać po 5 linków dziennie, czyli praca trwać będzie nieco ponad miesiąc. Czyli za jakieś 1,5-2 miesiące opublikuję tu raport z wynikiem testu.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,
Wpisy powiązane tematycznie:

23 komentarze do artykułu “Test budowy piramidy linków – zapowiedź”

  1. Krzysztofie, proszę Cię, ale ilość wyników wyszukiwania nie odzwierciedla faktycznej trudności hasła. Czy możesz podać ilość BL jaką ma Twój blog oraz konkurencja z top3 i miejsca 10? Takie dane pozwolą lepiej ogarnąć moc takiego testu.

  2. @shpyo: odpuściłem to sobie, bo zwyczajnie mi się nie chciało, ale masz rację. Tylko napisz mi, jakim narzędziem mogę to najprościej zrobić (byle było bezpłatne), to uzupełnię wpis.

  3. A czy są jakieś ograniczenia, obostrzenia dotyczące słów kluczowych?

  4. @Nikodem: co masz na myśli?

  5. @Krzysztof: ahrefs.com, majesticseo.com

  6. @shpyo: uzupełniłem dane wg Majestic Site Explorer.

  7. Ciekaw jestem wyników, jakie wyjdą z tej piramidy 😉

  8. Skoro testowany jest produkt/usługa, warto ją skonkretyzować. Zerknąłem na stronę sklepu i jest na nim ponad 30 różnych piramid. Testowana jest jakaś konkretna opcja?

  9. No to czekamy na wyniki, jak będą dobre to może sam spróbuje takiej techniki 😉

  10. @Marcin B.: słuszna uwaga: o ile nic się nie zmieni, będzie to ta piramida.

  11. Choć z drugiej strony nie wiadomo jak to w rzeczywistości odbije się na pozycji bloga w wyszukiwarce, w czasach czystek, lepiej spać spokojnie z naturalnymi linkami 😉 Niemniej efekty mogą być interesujące.

  12. Witam.

    @Tomi napisałeś coś o naturalnych linkach. Powiedz, które to są naturalne według Ciebie ? Z tego co wiem z własnego doświadczenia to Google interpretuje takie linki jak tylko chce. Dlatego też uważam, że tworzenie takich piramid linków również może zostać odebrane jako naturalne linkowanie….

  13. Według mnie, naturalne to nomen omen niesztucznie umieszczone, czyli po prostu np. gdy ktoś wrzuca naszego linka na forum, bo poleca, lub ktoś wspomina o nas w jakimś artykule. Oczywiste jest jednak, że ta liczba linków będzie piekielnie mała w porównaniu do tej uzyskanej przez piramidę, ale chodziło mi tu właśnie o kwestie spokoju przy czystkach w wynikach wyszukiwania. Co nie zmienia faktu, że tak jak Pan wspomina, różne linki mogą zostać różnie zinterpretowane, nawet naturalne mogą zostać uznane na sztuczne, bo i takie sytuacje miały miejsce.

  14. Witam.

    @Tomi oczywiście masz racje z takimi linkami, które umieszczają użytkownicy na innych stronach. Niestety bardzo trudno takie coś wypracować 🙂 Dlatego należy pomagać zdobywając linki z innych źródeł.

    Prace nad testowym projektem dla Krzyśka ruszyły. Cały czas są monitorowane wyniki, które mam nadzieje za jakiś czas opublikujemy 🙂

  15. Jakubie, a co to jest naturalny link? Link z piramidy jest według Ciebie naturalny? 😀 Naturalne linki to są takie, jak zostawiamy tu w komentarzach, w ofertach na PiO, czy jak ktoś nas pochwali na swoim blogu, pozostałe są sztuczne, bo robimy je w celu „oszukania” SERP-ów

  16. Zauważyłem spory wzrost zainteresowania użytkowników PiO właśnie piramidami linków, dziwi mnie fakt ze na samej górze nie ma precli tylko wp-katy?

  17. „Dlatego gdzieniegdzie się wartości dublują, jeśli na dwóch kolejnych miejscach są dwie podstrony z dwóch różnych serwisów.” Chyba chodzi o podstrony tego samego serwisu.

    Jestem bardzo ciekawy wyników tego testu. Jak do tej pory linkowałeś bloga? Domena jest z przejęcia?

  18. @Krzysztof: naturalnie, o to chodziło — o dwie podstrony z tego samego serwisu.

    Do tej pory profil linków był taki: parę katalogów, parę linków z podpisów w komentarzach na innych blogach, jeden artykuł w serwisie „dziennikarstwa obywatelskiego” (czytaj: duży, renomowany katalog pressel page), parę linków z innych moich blogów. Domena kupiona z odzysku na wiosnę ubiegłego roku, o ile się nie mylę, wygasła komuś.

  19. @ SklepSeo.com.pl – Czy ja napisałem, że tak uważam? Jeśli dobrze przeczytasz to co napisałem czyli:

    ” Z tego co wiem z własnego doświadczenia to Google interpretuje takie linki jak tylko chce. Dlatego też uważam, że tworzenie takich piramid linków również może zostać odebrane jako naturalne linkowanie…. ”

    Oczywiście linki, które ktoś umieszcza na blogach i w komentarzach polecając Naszą stronę bez Naszej wiedzy jak najbardziej są naturalne lecz czy Google je tak interpretuje? Nikt tego nie wie 🙂 Tak samo może być w przypadku stworzenia piramidy linków.

  20. Krzysztof, a publikowałeś wyniki pierwszego testu?

  21. @Rafał: pytasz o ten pierwszy test, o którym tu wspomniałem? Jeśli tak, to jego wyniki są opisane w podlinkowanym wpisie.

  22. Hej, gdzie znajdę wyniki tego testu?

  23. @Greg: wiesz co, to jest bardzo dobre pytanie, bo ja nie jestem w stanie wyników tego testu tu na blogu odnaleźć…

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.