03
11
08

Sportowy program partnerski

To jest artykuł komercyjny, zgodny z etyką blogvertisingu!

Gdy chcesz zarobić na blogu, którego prowadzisz od jakiegoś czasu, niekiedy trudno jest Ci dopasować do niego odpowiedni program partnerski. Nie w każdej niszy właściwy PP można znaleźć. Dziś opiszę jeden z takich programów, z niszy dla mnie zupełnie nieznanej — program partnerski sklepu z obuwiem sportowym. Mam na myśli Program Partnerski NeoSport.pl.

Na początek jedna istotna informacja — do tego programu się nie zapisałem. Mam wrażenie, że korzystając z moich blogów nie jestem w stanie na nim zarobić. Wprawdzie każdy internauta chodzi w butach a wielu z nich kupuje buty w internecie, wolę emitować swoim czytelnikom lepiej dopasowane tematycznie reklamy i sugerować im zakup lepiej pasującym do ich potrzeb produktów. To jest jedyny powód, dla którego nie przetestowałem tego PP.

Mocne strony

Jak wspomniałem powyżej, potencjalnych klientów na buty sportowe jest całe mnóstwo. Zapewne więcej niż na wiele z innych towarów, które można promować przez PP. NeoSport sprzedaje buty wielu producentów (Nike, Adidas, Puma, Reebok, Vans, Caterpillar a nawet HD (Heavy Duty)), w wielu modelach i rozmiarach. Najczęściej są o kilkadziesiąt złotych tańsze niż w zwykłych sklepach, co mocno zwiększa ich atrakcyjność.

Prowizja i jej naliczanie

Rzecz najważniejsza z punktu widzenia każdego zarabiającego internauty. W PP NeoSport.pl do końca tego roku prowizja wynosi 6% od wartości zakupów (nie uwzględniającej kosztu przesyłki). Występuje ona w dwóch formach — jako prowizja bezpośrednia i pośrednia.

O prowizji bezpośredniej mowa wtedy, gdy klient dokonuje zakupu mając zapisane na dysku cookie z identyfikatorem partnera. Cookie zapisywane jest w momencie przekierowania potencjalnego klienta przez partnera. Jego ważność wynosi 3 miesiące — jeśli w tym czasie klient złoży i opłaci zamówienie, partner otrzyma wynagrodzenie. Oczywiście za zamówienia zwrócone prowizja się nie należy.

O prowizji pośredniej mówimy wtedy, gdy klient dokona ponownego zamówienia, już bez przekierowania ze strony partnera. Wtedy też naliczane jest 6% prowizji, o ile między zakupami nie upłynęło więcej niż 90 dni. Dzięki temu partner może skupić się na polecaniu nowych klientów — o ich kolejne zamówienia zadba już obsługa sklepu. 😉

Jest też prowizja drugiego poziomu — partner otrzyma prowizję w wysokości 6% od wynagrodzenia naliczonego poleconemu przez siebie partnerowi.,

Prowizję można wypłacić już od 15 PLN o co nietrudno, skoro średnie zamówienie w sklepie NeoSport.pl jest na kwotę ok. 200 PLN. Wypłaconą prowizję można przeznaczyć na zakupy w sklepie. Wypłata będzie dokonywana raz w miesiącu, dowolnego dnia.

Narzędzia

Dobry PP poznaje się po dobrych narzędziach służących do jego skutecznego promowania.

Po pierwsze, partner dostaje do ręki statystyki. Z ich pomocą będzie mógł analizować skuteczność swoich działań. Widać tam m.in. liczbę przekierowań, listę przypisanych klientów, listę zamówień i naliczone prowizje.

Po drugie, dostępne jest kilka rozmiarów bannerów i rodzajów bannerów. Będą to m.in.: bannery graficzne 468×60, 100×450 i 180×60, bannery JavaScriptowe o rozmiarach 728×90, 120×600, 300×250 oraz bannery w PHP o wymiarach ok. 468×60 i 180×150. Nie ma 125×125, a szkoda, bo staje się to powoli standardem blogowych reklam bannerowych. Ciekawe jest natomiast to, że bannery JavaScriptowe i PHP można sobie niemażle dowolnie konfigurować, ustawiając ich wygląd — choćby kolor tekstu i tła.

Po trzecie, można skorzystać z generatora linków, który stworzy link do odpowiedniego miejsca w sklepie, np. podstrony dowolnego produktu, producenta albo strony z informacjami o promocjach.

Regulamin

Regulamin każdy powinien przeczytać przed przystąpieniem. Ja go przeczytałem przed napisaniem tego artykułu, żeby zobaczyć, czy nie ma tam jakichś ciekawostek. Wygląda na to, że nie, choć jestem prostym inżynierem a nie prawnikiem i nie wszystkie niuanse mogłem dostrzec…

Co istotne, partnerem może być osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej. Trzeba mieć tylko ukończone 18 lat.

Nie wolno PP NeoSport.pl promować m.in. na stronach łamiących prawa autorskie, erotycznych, propagujących przemoc czy nienawiść. Nic nietypowego. Aby zapewnić przestrzeganie tego wymogu, administracja będzie akceptować umieszczanie reklam na podawanych przez partnerów stronach.

Można promować ten PP nie tylko poprzez umieszczanie reklam na swoich stronach WWW. Można też podawać sam link partnerski, np. w mailingach. Byle tylko nie spamować grup dyskusyjnych, forów dyskusyjnych i nie rozsyłać spamu. Nie wolno reklamować serwisu w okienkach typu pop-up i pop-under.

Podsumowanie

W mojej opinii PP może być wart zainteresowania, jeśli tylko masz gdzie go promować.

Pytania? Uwagi? Postaram się, aby ktoś z obsługi PP mógł na Wasze pytania odpowiedzieć, więc zachęcam do ich wpisywania poniżej.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,Wpisy powiązane tematycznie:

16 komentarzy do artykułu “Sportowy program partnerski”

 1. Super! Takiego programu szukałem. Sam pewnie nigdy bym go nie znalazł. 🙂

 2. Wypłaconą prowizję można przeznaczyć na zakupy w sklepie.

  Tylko na zakupy w sklepie, czy MOŻNA również na zakupy w sklepie? 🙂

 3. Dokładnie przyszło mi na myśl od razu pytanie jak kruzyka.

  Widzę, że sklep wykupił u Ciebie box w blogvertising-u.

 4. @kruzyk: napisane jest:

  wypłata już od 15,00 zł z możliwością wykorzystania ich na zakupy na http://www.neosport.pl

  .

  @mks: zgadza się, w ramach naszej umowy zobowiązałem się do opisania tego PP, stąd oznaczenie na początku artykułu.

 5. Witam,
  Jako przedstawiciel omawianego programu neosport.pl udzielam odpowiedzi dla kruzyk i mks

  „MOŻNA również na zakupy w sklepie” 🙂

  czyli gotówka lub bon na zakupy w sklepie wybór w pełni należy do uczestnika programu, od razu dostępne sa obie pożliwości z tym że przy wyborze opcji zakupu w sklepie nie bedziemy stosować minimalnego progu wypłaty, który i tak jest bardzo niski dla wypłat otówkowych i wynosi 15 zł co pozawala na wypłat ę prowizji juz przy pierwszym poleceniu.

  W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres sklepu neosport.pl służymy pomocą 🙂

 6. O! I to się nazywa profesjonalizm 🙂

 7. mi też się podoba:) Dzięki za odpowiedź

 8. A co dalej, na stronie jest opisane, że prowizja 6% obowiązuje do 31 grudnia 2008 , a co dalej z prowizjami?? Program będzie nadal kontynuowany? Wysłałem e-mail pod adres podany na stronie i zero odzewu…

 9. @Wojtek: nie mam pojęcia.

 10. […] zarabianie-na-blogu.pl z uzupełnieniem materiałami własnymi Wpisane w dobre rady | Więcej » Napisz […]

 11. Jakoś nie przypadł mi do guty ten program partnerski, być może dlatego że nigdy nie tworzyłem stron w takiej tematyce.

 12. nie za duża ta prowizja trochę na start? myślałem raczej że start będzie gratis a potem opłaty

 13. Dzięki za wpis. Czy znasz dodatkowo jakieś inne, warte uwagi programy partnerskie pod blogi sportowe?

 14. @FitXpress: a choćby program partnerski Allegro w sieci afiliacyjnej Tradedoubler.

 15. A co sądzisz o adsense?

 16. @parlamour: co sądzę o AdSense, to opisałem tu w wielu miejscach na blogu.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.