20
12
11

Sellsation – sieć reklamowa dla zakupów grupowych

Nie wiem, jak Was, ale mnie strasznie wkurzają pojawiające się w AdTaily w dużych ilościach kampanie zakupów grupowych w modelu CPC. Są zdecydowanie niedopasowane tematycznie do moich serwisów, przez co na stronach budowlanych mam reklamy butów, kurtek i zegarków.

Wiem jednak, że denerwowało to nie tylko mnie, bo taka musiała być motywacja twórców Sellsation, nowej sieci reklamowej, oferującej wyłącznie reklamy zakupów grupowych. Ale pasujące tematycznie. Twórcy widząc, że zakupy grupowe jako takie cieszą się rosnącą popularnością, postanowili poprawić sposób reklamowania tego typu ofert, co jest korzystne zarówno dla wydawców, jak i reklamodawców.

Sieć właśnie się w tej chwili uruchamia a ja zostałem zaproszony do przetestowania systemu. Założyłem więc konto, wygenerowałem jednostkę reklamową (widzicie ją poniżej w treści wpisu). O rozliczeniach i zarobkach trudno na razie mówić, bo to dopiero sam start sieci, o ile się nie mylę, funkcjonuje ona jeszcze w fazie beta. Bardzo podoba mi się to, jak jednostka działa po kliknięciu, bo nie przekierowuje na stronę reklamodawcy, tylko uruchamia warstwę z możliwością skorzystania z oferty.

Tak mniej więcej wygląda reklama Sellsation.

Co ciekawe, jednocześnie następuje start kilku wersji językowych, m.in. francuskiej, angielskiej i niemieckiej. Nie wiem jeszcze, czy z poziomu jednego konta dałoby się emitować reklamy na serwisach w różnych wersjach językowych, ale jeśli tak, to byłoby to z całą pewnością korzystne dla użytkowników takich, jak ja. Bo mam kilka serwisów anglojęzycznych, na których takie reklamy mogłyby mieć sens.

Dopasowanie tematyczne działa w dwóch poziomach:

 • wybieramy jedną kategorię tematyczną dla każdego dodanego serwisu,
 • dla każdego z placementów reklamowych dodajemy do pięciu kategorii, z których mają być wyświetlane oferty.

Nie wiem w sumie, po co definiuje się to dwukrotnie, może to element jakiejś funkcjonalności, która jeszcze nie jest gotowa.

Tak czy siak, będę obserwować rozwój tej sieci i jej skuteczność. 🙂 Jeśli i Wy macie ochotę ją przetestować, to mam 15 kodów zaproszeń, które trzeba wykorzystać przy zakładaniu konta. W celu ich uzyskania wystarczy zostawić komentarz pod wpisem ze stosowną informacją, kody będą wysyłane mailem.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:
Wpisy powiązane tematycznie:

27 komentarzy do artykułu “Sellsation – sieć reklamowa dla zakupów grupowych”

 1. Tia, AdTaily z tym CPC popłynęło … na początku jeszcze wisiało „to to” na moim blogu, ale jak z czasem pojawiła się tam masa śmieciowych box’ów wyłączyłem w chol…ę.

 2. 1. Póki co widget odstrasza
  2. Dopasowanie też beznadziejne 🙁
  3. Ciekawe jak zarabiają, czy to deal bezpośrednio z każdym z wydawców serwisu grupowego, bo chyba nie liczą po prostu na dochód z programu partnerskiego 10zł od nowego usera ;]

 3. Mnie krew zalewała nie koniecznie przez dopasowanie ale przez cenę za klik bo często po 9 groszy było.
  Jeżeli chodzi o dopasowanie sellsation to też jakoś słabo to działa bo ja widzę reklamę „spa na twarz” 🙂

 4. Panowie,
  Serwis działa obecnie w trybie testowym i wyświetla kilka przykładowych ofert (zgodnie z informacją prasową). Jesteśmy w trakcie podpisywania umów z zakupami grupowymi i już w ciągu kilku najbliższych dni przedstawimy prawdziwe, stargetowane oferty.

  Dziękujemy 🙂

 5. Brzmi ciekawie i z przyjemnością przetestuje. Jak jest możliwość umieszczenia na stronach blogger to poproszę kod. 😉

  Pozdrawiam.

 6. Swego czasu „dorabiałem” wykonując akcje w MyPay, podobnie jak Wy podpisują kontrakty z różnymi firmami(rejestracja kont w grach mmo, ankiety społecznościowe, kody rabatowe itp.). Ich system rozwija się w bardzo dobrym tempie. Jedynym minusem są płatności, wykonywane z dużym opóźnieniem. Może to być spowodowane złym zarządzaniem lub kłopotami w porozumieniu między MyPay a ich klientami.

 7. A jak u Was wygląda ten widget? Bo u mnie tylko kolory są niezbyt dobrze dopasowane, bo gryzą się trochę z kolorami mojego bloga (z ciemnym niebieskim wytłuszczeń). Widget jak widać zaciąga część kolorów z arkusza stylów bloga, ale to z tego, co wiem, zostanie poprawione.

 8. Zapowiada się bardzo ciekawie dla wydawców.
  Z chęcią przyjmę zaproszenie 🙂

  Strona profesjonalnie przygotowane (filmiki itd.) i od razu wersja ENG (co bardzo się chwali!)

  M.

 9. Podmieniłem reklamę widoczną „na żywo” na zrzut z innego bloga. Jeszcze nie przetestujecie jej działania, ale przynajmniej możecie zobaczyć, jak wygląda.

 10. witam… możesz mi wysłać kod na meila. dzienki

 11. Bloki tylko 250*250? Czy inne wymiary też są?

 12. To ja też proszę o zaproszenie!

 13. Ja także poproszę o kod. Trzeba łapać okazję!

 14. i ja poproszę 🙂

 15. Nigdy nie docierała do mnie ta idea zakupów grupowych. Jakoś przemiąnał mnie ten trend produktów gruponopodobnych 😉

 16. Chętnie wypróbuję ten system i przy okazji zablokuję wszystkie te „grupowe” na AdTaily – poproszę o zaproszenie.

 17. ’ProLink S.A. ’
  wlasciciel serwisu

 18. Myślę, że może się to u mnie fajnie sprawdzić. Poczekam jednak na pełen start, jeśli już dołączę, to chcę mieć dobrze dopasowane reklamy.

  Gratulacje dla Prolinka za nowe inicjatywy!

 19. w tej sieci zarabia się od każdego kliknięcia, czy za leada czy jeszcze inaczej? Stawki są już znane?

 20. Ze sporym świątecznym opóźnieniem (za które przepraszam) przesłałem właśnie Wasze dane do administracji, zaproszenia powinniście otrzymać niebawem.

  @Paweł: o ile dobrze zrozumiałem, rozliczenie jest w modelu CPC.

 21. W reklamach zakupow grupowych na AdTaily wkurza mnie najbardziej klamstwo w nich zawarte, typu „buty 70% off”, a przekierowanie jest na strone glowna jakiegos serwisu, przy czym aktualnie nie ma zadnej oferty zwiazanej z butami. Czuje wtedy, ze to ja oszukuje moich czytelnikow :/

  Jesli jeszcze Krzysku masz mozliwosc, to prosze Cie o invitation 🙂

 22. ja słyszałam, że wcześniej do zakupów grupowych z taką samą ofertą wyszedł adLoyal.pl tylko że tam początkowo było rozliczanie CPMowe i to się okazało nie do przejścia dla platform. jak zmienią formę rozliczeń, to będą BARDZO ciekawą alternatywą dla sellsation 🙂

 23. Adloyal jest konkurencją dla zakupów grupowych bo samo dogaduje się z merchantami. Więc raczej żadna konkurencja…

 24. Czyli kolejny klon groupon. Tego typu sieci reklamowe produkują masę spamu, który przychodzi na skrzynki darmowych kont pocztowych. Do czasu zastosowania filtru na moje konta mailowe niemal codziennie docierały nowe oferty. Druga sprawa, to dobrze że pojawia się nowy uczestnik na rynku, ponieważ skorzystają na tym klienci.

 25. Ja bym raczej powiedział, iż spam pojawił się powyżej bo komentarz w ogóle nie odnosi się do treści wpisu.

 26. @SpeX: też tak myślę. 🙂

 27. Dobra, ważne pytanie: na stronie od dwóch tygodni wyświetlają mi się reklamy testowe, reprezentant sellsation pisał 20 grudnia ubiegłego roku, że niebawem ruszą… Ktoś tu chyba przegina?

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.