23
02
07

Reklama kontekstowa nie na blogi?

Na blogu “media café polska” w wywiadzie Czy można zarobić w Polsce na blogu? przeczytałem co następuje:

Drugie pytanie: Umieścił Pan reklamę kontekstową Google AdSense. Czy na postawie przychodów z niej uzyskanych, może Pan powiedzieć, że reklama kontekstowa jest dobrym źródłem dochodu dla autora blogów?

Moja odpowiedź: Na tym poziomie to nie ma żadnego znaczenia. Po 6 miesiącach blogowania „zarobiłem” chyba 0,54 centy (których zresztą nie otrzymałem, o co nie mam pretensji do Google), ale też celem mojego bloga nie jest zarabianie. Na życie zarabiam doradztwem biznesowym i strategicznym w mediach.

Blog faktycznie nie jest ukierunkowany na zarabianie, co widać po umieszczeniu reklam (by zobaczyć reklamy trzeba przewinąć stronę), ale zarobki są dla mnie zaskakująco niskie.

Autor podaje, że jego bloga odwiedza miesięcznie 7 000 osób. U mnie jest rzędu 500-800 osób dziennie (ale nie wiem, czy to są wyświetlenia strony, czy wizyty — załóżmy optymistycznie, że wizyty). I ja od założenia bloga (o którym pisałem wczoraj w notce „Wizyty na blogu – statystyki„), przez pół roku, zarobiłem na nim ponad 130$.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , ,Wpisy powiązane tematycznie:

Jest jeden komentarz do artykułu “Reklama kontekstowa nie na blogi?”

  1. Ciekawe, muszę pomyśleć o reklamie kontekstowej na moim blogu, pewnie kokosów z tego nie będzie ale zawszę jakiś grosz się przyda 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.