26
05
08

Płatny hosting dla bloga?

W dzisiejszym cyklu odpowiedzi na pytania czytelników poszukamy dobrego hostingu dla bloga.

NETeasy ma w najmniejszej w ofercie 3GB. Czy znasz inne DOBRE hostingi z pojemnoscia 1 GB ?

O net.easy wspominałem przy okazji konferencji Właśnie Tak! Tego hostingu używam na potrzeby tego bloga. W najmniejszej opcji oferuje rzeczywiście 3GB miejsca i 30 GB transferu na miesiąc za niecałe 121 PLN rocznie. To rzeczywiście może być za dużo na potrzeby bloga. Zwłaszcza, jeśli chodzi o ten koszt…

Niestety, w swoim życiu przetestowałem tylko kilka firm hostingowych. Zacząłem od pieklo.org, potem było nu.pl, z którego byłem bardzo niezadowolony. Ostatecznie ulokowałem swoje serwisy na vel.pl, dobre kilka lat temu. W ramach dywersyfikacji moich hostingów (żeby nie wszystkie serwisy były na jednym IP 😉 ) mam jeszcze ten hosting w net.easy i jeden w webhost.pl . Ostatnio na cal.pl stawiałem znajomemu sklep internetowy osCommerce. Na podstawie moich doświadczeń proponuję do wyboru:

  • vel.pl – Virtual.00 – 2,5 GB miejsca i 28 GB transferu rocznie, 96,70 PLN brutto / rok (skorzystanie z mojego linka partnerskiego powinno Ci obniżyć tę cenę o 25%),
  • net.easy – small – 3 GB miejsca i 30 GB transferu na miesiąc, 120,78 PLN brutto / rok,
  • webhost.pl – starter – 300 MB miejsca i 3 GB miesięcznego transferu, 48,80 PLN brutto / rok,
  • cal.pl – Ace – 2 GB miejsca i 10 GB transferu miesięcznie, 61 PLN brutto/rok.

W mojej opinii dla bloga spokojnie wystarczy ten najmniejszy i najtańszy, czyli starter od webhost.pl. Ale z drugiej strony następny w kolejności, Ace od cal.pl jest jedynie o 1/4 droższy a zapewnia znacznie więcej miejsca i transferu. Co komu potrzeba.

Dodajmy, że powyższa lista w żaden sposób nie wyczerpuje oferty polskich firm hostingowych. Nie zamierzam robić porównań usług hostingowych, z których nie korzystałem. 🙂

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: , ,



Wpisy powiązane tematycznie:

27 komentarzy do artykułu “Płatny hosting dla bloga?”

  1. u mnie 8p i superhost (którego będę zmieniał pod koniec roku). Widzę, że masz ładny arsenał nazbierany 😉

  2. W ovh ,domena za 10 zł pl plus Hosting 1 GB gratis (transfer 30 GB miesiąc).
    Hosting ma się tak długo jak domenę się przedłuża.Przedłużenie kosztuje najmniej w Polsce 60 z kawałeczkiem zł netto .

  3. Od jakiegoś już czasu przerzuciłem wszystkie moje strony na serwer wykupiony w kei.pl i nie mam powodów do narzekań. Fakt, że najmniejszy pakiet nie jest najtańszy na rynku, ale zdecydowanie nadrabia stabilnością. Poza tym jest na tyle pojemny (10 GB z transferem 25 GB miesięcznie), że można trzymać kilka blogów w jednym miejscu.

  4. Skoro już mowa o hostingu to polecić mogę moją niepokonaną trójcę – Kei.pl, Home.pl i Nazwa.pl. Otarłem się o dziesiątki hostingów i te są nie do pobicia. Korzystam ze wszystkich trzech i nigdy nie zmieniłbym ich na żaden inny.

    Fakt, że nie należą do najtańszych, ale tak same serwery jak i obsługa nie pozostawiają zupełnie NIC do życzenia.

    Pozdr.
    Marit

  5. linuxpl.com – jestem u nich drugi rok i nie narzekam zbytnio, a do tego mam shella 😉

  6. dzieki za odpowiedz
    poki cozostane przy bloggerze
    po sesji wybiore easyneta. skoro Ty gouzywasz tomusi byc SOLIDNY hOSTING

  7. @integralny: tego to ja Ci nie zagwarantuję. W końcu korzystam z niego raptem półtora miesiąca…

  8. O linuxpl.com naczytałem się strasznie dużo negatywnych komentarzy. Wystarczy wpisać w google i się dowiesz co ludzie o nich myślą i jak z nimi w „kulki” lecieli. Ja osobiście polecam livenet.pl. Może na pierwszy rzut oka (na stronę) nie wyglądają zbyt profesjonalnie, lecz zapewniam, że mają usługi na bardzo wysokim poziomie oraz można w łatwy sposób z nimi się skontaktować. Od jakiegoś czasu mają już własną serwerownie w sosnowcu. Konto mam u nich około rok i przez ten czas naliczyłem może z 3 awarie (bardzo krótkotrwałe).

  9. Najlepszą „firmą hostingową” będą jednak znajomi 😉 którzy na pewno udostępnią trochę wolnego miejsca – jak nie za darmo, to za przysłowiowe piwo. A jak się nie spodoba blogowanie to za wiele nie stracimy.

    cal.pl i linuxpl.com także bardzo gorąco polecam. Mimo wielu kontrowersyjnych sytuacji z nimi są firmami z dużym bagażem doświadczenia.

  10. Ja również nic do linuxpl.com nic nie mam, polecam (mam od października 2007), żadnych większych kłopotów. Co do shella to trzeba napisać do admina na gg/email o aktywację, niestety IP (serwer 10) jest zbanowane n większości IRC’ów.

  11. Ja też się otarłem o kilka hostingów i jak narazie jestem na home.pl – mam tam 3 serwery i każdy siedzi na innym IP, więc nieźle się nawet z tym złożyło 😉 Tanio to tam nie jest, ale jest bezawaryjny i support jest naprawde 24/7/365 (raz coś namieszałem i do nich napisałem w… wiligię o północy i wszystko załatwiłem :))…
    a co do linuxpl.com… tam też kiedyś miałem konto, ale to było baardzo dawno temu, było baardzo tanio i (wtedy) troche awaryjnie…

  12. na blogi i inne zabawki to wystarczy webd.pl, i to też aż nadto… nie umniejszając tej firmie…

  13. Należy pamiętać, że w przypadku WordPress’a nie patrzy się tylko na ilość miejsca/transfer na serwerze.
    Jak można wywnioskować z wielu postów na forach typu optymalizacja.com WordPress to prawdziwy Killer jeśli chodzi o obciążanie serwera. O ile sam w sobie nie jest najgorszy, to już kilka wtyczek i brak optymalizacji skryptu może wycisnąć z tanich serwerów siódme poty. Oczywiście mówimy tu o traffic’u rzędu 2000 i więcej UU na dzień.
    Teoretycznie tyle odwiedzin dla bloga takiego jak zarabianie-na-blogu to pewnie jakieś 6GB/mc (większość to tekst, mało obrazków). Ale ilość zapytań jakie generuje WP może zajeździć nie jeden jednodolarowy serwer 🙂

  14. @karass32 – o Livenet to dopiero mozna poczytac jak sie poszuka w wyszukiwarce…

    Za to o Linuxpl.com slyszalem calkiem pozytywne opinie, m.in. od osoby, ktora trzyma na tym hostingu Planete Opery.

  15. przestrzenny: nie, nie najtaniej. taniej maja masternet i dropped

    jesli chodzi o serwer, moze warto zajrzec rowniez na proste.pl – tansza marke iq.pl, albo tmbnet

  16. Ja używam wtyczki cache na swoich blogach. Używam serwera http://ddr.pl. Ostatnio wordpresa wykorzystuje do projektów ciut większych niż blog.
    Można podejżeć strony: http://auto.ddr.pl, http://thesecret.hend.pl

  17. czy serwer szu.pl nadaje się na bloga?

  18. Myślę, że tak, tylko ten najtańszy drogi jest… 40 PLN za 50 MB miejsca?

  19. a co z tym darmowym?

  20. Na neteasy są kody promocyjne, np. promo25 daje nam 25% zniżki. Ja używam póki co na bloga prohost (mój ref ;)) http://www.prohost.pl/index.php?aid=tfi16827 ale poważnie myślę o czymś w USA na swoje mniejsze projekty. Wschodnie wybrzeże to już te 110ms więc tragicznie nie jest 😉

  21. a co myślicie o ofercie http://www.livenet.pl/?

  22. Duży transfer, ale mało miejsca… Na bloga powinno się nadać. 😉 Chyba, że to będzie fotoblog. 😉

  23. Livenet? Jakoś nie mam na razie do nich przekonania.

    Co do wyboru, może to Ci pomoże:
    http://blog.fiedoruk.pl/2008/06/09/kupujemy-konto-www/

  24. http://hekko.eu hosting, 1GB, bez limitu transferu 😉

  25. Co prawda temat nie dotyczy OVH, ale zależy mi, aby informacja dotarła do jak najszerszego grona.
    Odradzam korzystanie z usług firmy OVH. Bez słowa wcześniejszego uprzedzenia zablokowali mi serwer z powodu (cyt z korespondencji mailowej):

    „too much i/o on infrastructure

    Aby odblokować serwer prosimy o kontakt z pomocą techniczną.

    Dziękujemy za podjęcie szybkiej interwencji.

    Z poważaniem,
    Biuro Obsługi Klienta OVH”

    Miałem w serwisie około 20 tyś wyświetleń dziennie, przez co przestałem być dla nich wygodny – lepiej mieć w moje miejsce kilkunastu nowych klientów mających serwisy z 10 odsłonami dziennie. Kontakt (wielokrotny) dał tyle, że poradzono mi:

    „Państwa katalog główny jest zablokowany z uprawnieniami 700. Mogą więc
    Państwo pobrać dane w celu przeniesienia ich na inną platformę.
    Niestety nie jesteśmy w stanie hostować Państwa serwisu na serwerze
    współdzielonym.”

    Uważajcie na nich. Do tego kupując serwer wirtualny OVH, w najlepszym przypadku będziecie musieli dokupić serwer prywatny SQL, bo tamten nie dość że często się wiesza, a potem trzeba się prosić żeby odwiesili i czekać nieraz na to nawet 2 dni, to do tego ciągle wyskakują błędy o przekroczeniu ilości połączeń na sek. mimo że nie ma ich nigdy więcej niż 10 (wystarczy że kilku userów + google bot chodzą po stronie). STANOWCZO ODRADZAM!

  26. Zgadza się 🙂 Hekko jest dobrym rozwiązaniem. Sam mam tam kilka stronek 😉

  27. Przetestowałem już kilka serwerów: między innymi eHost, Webd, GVO i Home.

    Kilka słów jakie mogę o nich powiedzieć po kilku/kilkunastu miesiącach ich użytkowania:

    – eHost – usługodawca bez zastrzeżeń, serwer idealny dla poczatkującego blogera

    – Webd – marny kontakt z Supportem, nie odpisują na czas – okresowo zdarzały się długie przestoje we wczytywaniu bloga, co widziałem w narzędziu Google Analytics.

    – GVO – amerykański serwer typowo marketingowy, ma swoje przestoje jak każdy serwer, ale uważam, że warty jest swojej ceny 10$/miesiąc, polski support dostępny w określonych godzinach, CPanel nie w pełni przetłumaczony na język polski. Jak dla mnie idealny serwer dla zaawansowanych blogerów zarabiających na blogu.

    – Home – mogę ocenić najbardziej na +. Szybki kontakt, dodatkowe pakiety – ostatnio była Bożonarodzeniowa promocja, więc przy okazji skorzystałem z usług Fotolii (serwisu ze zdjęciami wysokiej jakości)

    Podsumowując:
    Najgorzej w moim rankingu wypadł Webd.pl. Pozostałe serwery, które testowałem są przydatne w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania bloga.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.