25
01
20

Pit 37 – kto powinien go wypełnić?

PIT-37 to jeden z najpopularniejszych formularzy, który każdego roku składa do urzędu skarbowego miliony Polaków. Sprawdź, kto powinien rozliczyć się na tym druku i czy znajdujesz się w tej grupie!

Artykuł komercyjny, zgodny z etyką blogvertisingu

 1. Kto powinien złożyć PIT 37 za rok 2019?
 2. Jak wypełnić PIT 37 za rok 2019?
 3. Deklaracja PIT 37 za rok 2019 – jak wygląda?
 4. PIT 37 – co możesz odliczyć?
 5. Dlaczego warto skorzystać z programu do rozliczeń PIT online?

PIT-37 to nie tylko popularne, ale również stosunkowo łatwe do wypełnienia zeznanie podatkowe. Ma charakter kompleksowy i pozwala na rozliczenie się wspólnie z małżonkiem lub skorzystanie z wielu ulg podatkowych.

Kto powinien złożyć PIT 37 za rok 2019?

Formularz PIT-37 przeznaczony jest głównie dla osób, które osiągają wynagrodzenie lub inną formę dochodów za pośrednictwem płatników zobowiązanych do składania w US imiennej informacji o osiągniętych przychodach. Będą to więc przede wszystkim pracownicy etatowi, zleceniobiorcy i osoby pracujące na podstawie umowy o dzieło, a także emeryci i renciści. Warunkiem jest również opodatkowanie w formie skali podatkowej – podatnicy, którzy opodatkowują swoje dochody stawką ryczałtową lub podatkiem liniowym, rozliczają się na innych drukach.

Jak wypełnić PIT 37 za rok 2019?

Zeznanie na druku PIT-37 można wypełnić osobiście i w formie papierowej dostarczyć do urzędu skarbowego. Jednak znacznie szybciej można to zrobić przez internet lub korzystając z dedykowanej rozliczeniom podatkowym aplikacji. Rozliczenie PIT-37 online trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga kompleksowej wiedzy podatkowej. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami kreatora, a program na podstawie uzupełnionych informacji sam stworzy deklarację wraz z załącznikami.

Deklaracja PIT 37 za rok 2019 – jak wygląda?

Podstawowa forma rozliczenia PIT-37 składa się z 4 stron. Na pierwszej wpisuje się dane odpowiedniego dla podatnika urzędu skarbowego, cel złożenia deklaracji (złożenie formularza lub jego korekta) oraz dane podatnika. Na drugiej stronie znajdują się informacje o osiągniętych dochodach, składkach społecznych i zdrowotnych, na trzeciej zawarte są obliczenia podatkowe, a na ostatniej widnieje miejsce na podpis podatnika oraz dane Organizacji Pożytku Publicznego, na rzecz której podatnik chce oddać 1% swojego podatku. Do formularza można również dołączyć załączniki, np. PIT/O, na którym wykazuje się ulgi podatkowe.

PIT 37 – co możesz odliczyć?

Na formularzu PIT-37 istnieje opcja rozliczenia przysługujących podatnikowi ulgi podatkowych. Od podatku można odliczyć ulgę prorodzinną (na dziecko), abolicyjną (za pracę za granicą) oraz składki zdrowotne. Natomiast od dochodu odlicza się wartość składek na IKZE, zapłacone składki społeczne, koszty leków, sprzętu rehabilitacyjnego lub użytkowania samochodu, a także darowizny lub koszt dostępu do internetu. Wszystkie z wyjątkiem tych dotyczących składek ZUS, zarówno społecznych jak i zdrowotnych, wykazuje się w załączniku do PIT-37, którym jest formularz PIT/O. Więcej na ten temat można przeczytać na https://www.podatnik.info/.

Dlaczego warto skorzystać z programu do rozliczeń PIT online?

Rozliczanie PIT-37 w specjalnie przygotowanej aplikacji to obecnie najłatwiejsza i najszybsza forma rozliczenia. Wystarczy wpisać podstawowe dane osobowe i uzupełnić je o informacje z PIT-11, aby szybko i bez problemów stworzyć potrzebne zeznanie. To wygodna opcja, która nie wymaga znajomości prawa podatkowego lub wizyty w urzędzie skarbowym – formularz można podpisać, wykorzystując dane o przychodzie za rok 2018. Program do rozliczeń pit online znajdziesz na stronie pit 37 online.

Autor:gość redakcji, materiał partnera | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

23 komentarze do artykułu “Pit 37 – kto powinien go wypełnić?”

 1. Dobry wpis. Dostarczył mi wystarczających informacji o tym pit.

 2. Bardzo przydatne informacje można było tutaj znaleźć. Warto je sobie zapamiętać.

 3. Bardzo dobry artykuł, sporo przydatnych informacji.

 4. Pomocny artykuł , dzięki !

 5. Przydatny artykuł. W sprawie podatków jestem słaba…

 6. Rozliczenie internetowe jest bardzo wygodną opcją. Siadasz, kiedy Ci pasuje i wypełniasz, co trzeba. Nie musisz nigdzie jeździć i stać w tych długich kolejkach. Ja, na szczęście, nie mam zbyt wielu rzeczy – faktur do odliczenia, także wypełnienie pit-u, to chwila moment, daję sobie radę sama.

 7. Świetny artykuł. Przyda się na przyszłość.

 8. Sam osobiście rozliczam podatki przy pomocy specjalnie do tego przygotowanych programów. Praktycznie każdy z nich prowadzi użytkownika za rączkę, przez co wypełnienie PITu jest dziecinnie proste. Jeżeli ktoś jeszcze uzupełnia PITy ręcznie, to bardzo polecam zmienić formę na tą cyfrową.

 9. Dobrze, że trafiają się takie poradniki, dzięki którym rozjaśnia się człowiekowi w głowie 🙂

 10. Bardzo ciekawie napisane!

 11. Bardzo przydatny artykuł!

 12. Każdego roku obowiązek złożenia deklaracji dochodowej do urzędu skarbowego wzbudza wiele emocji.

 13. Dzięki Ci Panie Blogerze! Rok w rok muszę się tym paskudztwem zajmować, rok w rok zapominam, rok w rok pomstuję na czym świat stoi. Takie podpowiedzi i wskazówki to dar z niebios na schorowane serce podatnika. A co ciekawe? To jest ZAWSZE aktualne!

 14. Mi został jeszcze do rozliczenia Pit za 2018.

 15. Praktyczna wiedza, czasem nie wszystko jest jasne dla każdego więc wpis jak najbardziej pomocny.

 16. ciekawe informacje i fajny blog

 17. Świetny artykuł. W końcu znalazłem rzetelne źródło informacji.

 18. Ciekawy artykuł, wartościowe informacje w nim zawarłeś. Dużo przydatnych wpisów można znaleźć na Twoim blogu.

 19. Świetny tekst! Od roku nie czytałam tak wartościowego artykułu.

 20. W tej chwili po wprowadzeniu nowego ładu to dopiero można się pogubić. Przydałaby się aktualizacja tej strony, bo sami księgowi do końca nie wiedzą na czym to polega. Poza tym codziennie są wprowadzane poprawki, więc dopiero nikt nic nie wie. Chyba nawet sami politycy nie wiedzą…

 21. Cieszę się, że trafiłam na ten wpis. Interesująco

 22. Świetny artykuł, szczególnie teraz, kiedy nie wszystkie przepisy są jasne i klarowne.

 23. Podoba mi się ten wpis

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.