27
09
08

OzDm, postęp, część 4

Przy okazji wpisu sprzed dwóch dni (a tak naprawdę sprzed paru minut — dobrodziejstwo zaplanowania publikacji kolejnego wpisu na przyszłość 😉 ) przypomniałem sobie, że tu na blogu opisywałem moją pracę w konkursie Od zera do milionera. Ostatni raz pisałem o tym ze 3 miesiące temu.

Jak pisałem ostatnio, bloga otworzyłem na zasadach katalogu-precla. Szkoda tylko, że udostępniając rejestrowanie się nowych użytkowników odebrałem im prawo do zgłaszania własnych artykułów. Tym sposobem ludzie się rejestrowali a tekstów nie przybywało. Z tego powodu blog został wyrzucony z katalogu presell-pages, bo przecież przez moje niedopatrzenie nie działał poprawnie… Przy okazji jakiejś aktualizacji sprawę wyczyściłem i nagle teksty do przejrzenia zaczęły się pojawiać.

Jak każdy katalog-precel, tak i mój jest opanowany przez addery i inne tego typu narzędzia. One pomagają ludziom dodawać wpisy do precli, co oznacza mniej więcej tyle, że wysyłają artykuły czasem kompletnie nie pasujące do wymagań danego precla. Mój dotyczy budownictwa, więc wywalam teksty o ubezpieczeniach, samochodach i internecie. Z tego źródła tekstów przybyło ledwie kilka, w dodatku chyba tylko jeden nie wymagał mojej pracy nad usunięciem błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Koncentruję się więc na pisaniu nowych wpisów. Narzuciłem sobie ambitny plan pisania artykułu co 3 dni, co udaje mi się średnio.

Google zaindeksowało 2 270 podstron, strona główna ma już Page Rank = 1.

Wizyt jest o połowę więcej, niż 3 miesiące temu. Średnio ok. 190 unikalnych użytkowników dziennie.

Sporo promuję serwis na jednym z branżowych forów dyskusyjnych. Mam tam konto z podpisem linkującym do bloga. Ostatnio zamiast zwykłego linka wsadziłem tam animowany banner z tytułami ostatnich wpisów. Myślałem, że mocno podniesie to oglądalność bloga. Myliłem się. Praktycznie nic się nie zmieniło… 😉

Blog zarabia umiarkowanie. Szans na wygranie konkursu nie ma żadnych… Tak, czy siak, przychody z bloga w zeszłym miesiącu przekroczyły 100 PLN. Miesiąc wcześniej było nieco mniej. Do AdSense doszły kolejne źródła: system wymiany linków TNX, Złoty Program Partnerski, Link Lift i wspomniane dwa dni temu Aukcje Kredytowe.

Plany na przyszłość? Kontynuować przyjętą do tej pory politykę.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.