18
10
07

Otwieramy – więcej informacji

Serwis otwieramy.pl wzbogacił się o bloga. Na blogu tym Mateusz Chłodnicki (znany jako jeden z właścicieli Złotych Myśli) napisał kilka mniej i kilka bardziej ciekawych informacji.

Wiemy już na pewno, że ten program partnerski będzie dotyczyć sprzedaży cyfrowych treści, domyślam się, że książek i czasopism.

Dowiedzieliśmy się też, że od czasu wielkiego nie-otwarcia zarejestrowało się w serwisie 80 000 partnerów. Nie wiem jak Tobie, ale mnie to wcale humoru nie poprawia. Te kilkadziesiąt tysięcy osób będzie chciało zarabiać pieniądze w ten sam sposób. To olbrzymia konkurencja! Tak jak teraz w internecie pojawiają się setki katalogów z ebookami Złotych Myśli, tak będzie tysiące sklepów z cyfrowymi materiałami Netpressu. System umożliwi każdemu tworzenie własnych sklepów. Przez to zrobi się ich naprawdę wiele.

Mateusz napisał:

Skoro Wydawnictwo Złote Myśli po 3 latach działalności zebrało “jedynie” 10 tys. Partnerów, a nowa platforma, […] posiada 80 tys. potencjalnych Partnerów […] – pomyśl jakie będą tego efekty? 8-krotnie większa ilość Partnerów, kilkakrotnie większy asortyment = kilkunastokrotnie większe zarobki dla Partnerów.

Jasne. Dla wszystkich partnerów, jak się te zarobki zsumuje. Ale każdemu z nas przypadnie w udziale mniejszy kawałek tortu. Może się oczywiście okazać, że ten tort będzie większy i na każdego z nas wypadnie mniej więcej tyle samo co dajmy na to w Złotych Myślach.

Prawda, im więcej partnerów, tym więcej firm doceni ten sposób sprzedawania. Analogicznie jest z AdSense — im więcej stron rzetelnie wyświetlających reklamy, tym więcej firm chce się na nich reklamować. I tym wyższe stawki za kliknięcie.

Nieco dalej Mateusz napisał:

Co najważniejsze dla Ciebie – w momencie startu, nasi Partnerzy automatycznie zaczną zarabiać, dzięki temu, że jeszcze przed premierą wzięli aktywny udział w promocji platformy.

W jaki cudowny sposób? Przecież prowizja od poleconych partnerów jest jednopoziomowa. Więc mogę zacząć zarabiać automatycznie tylko dlatego, że ten ktoś pode mną zacznie aktywnie promować zakupy w tym programie. I to niewiele, bo 10% z jego prowizji, która w najlepszym wypadku wynosi 30% ceny netto produktu. A co, jeśli i ten partner będzie chciał zarabiać „automatycznie”?

Wciąż też nie rozumiem, dlaczego pierwsi zarobią najwięcej. Dlaczego najwięcej mają zarobić ci, którzy zapisali się tam, gdy nie było żadnych konkretów. Chyba tylko dlatego, że polecą rzesze innych partnerów, od których będą dostawać procenty prowizji.

Czekam na konkrety. Trzymam się tego PP tylko dlatego, że spodziewam się, że do moich tematycznych witryn będzie dobrze pasować. Gdyby nie to, dawno bym sobie odpuścił…

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,
Wpisy powiązane tematycznie:

7 komentarzy do artykułu “Otwieramy – więcej informacji”

 1. He, he 🙂 Spora grupa ludzi zrobionych „w karolka” 😀
  Pisałem już na moim blogu o wątpliwościach jakie żywię do tego przedsięwzięcia. W większości pokrywają się z Twoimi.

  Przy okazji gratuluję przenosin na WordPressa i własną domenę. 🙂
  To mój pierwszy komentarz w nowym miejscu 🙂

 2. Może daj im szansę ? Wg mnie jeśli będzie uzupełniać treść danej witryny i przy okazji da zarobić parę zł, będzie ok.
  Na jakieś konkretne pieniądze nie liczyłbym.
  Śmietankę zbiera zawsze pomysłodawca.

 3. Ależ ja im daję szansę. 🙂

 4. ale ci ludzie sa naiwni. beda zarabiac….grosze.

 5. http://www.otwieramy.pl/?p=tu był identyfikator partnerski

  wejdz koniecznie 😉

 6. Proszę, nie spamuj… Nie warto…

 7. […] erę zarabiania w internecie” (wtedy pod działającym do dziś adresem otwieramy.pl). Wtedy mi się to niespecjalnie podobało, głównie ze względu na bardzo dużą liczbę zarejestrowanych tam partnerów (co oznaczało ni […]

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.