26
08
10

Nowe pakiety z FUMPem

FUMP to całkiem niezły system do wysyłania autoresponderów i mailingów, który opisywałem jakiś czas temu. Sam korzystam z niego m.in. do obsługi darmowego kursu zarabiania na blogach, więc macie szansę też obejrzeć, jak działa od strony czytelnika. Z FUMPem do tej pory był jednak jeden spory problem, który ujawnił się gdy go kupiłem.

Otóż FUMP nie na każdym hostingu chce działać. U mnie zadziałał na trzecim, który zmuszony byłem kupić specjalnie do jego obsługi.

Widocznie nie tylko ja miałem z tym problemy, bo w końcu ktoś pomyślał o jakimś rozwiązaniu.

Od dziś FUMP dostępny jest w czterech pakietach:

 • FUMP lite dla ludzi, którzy mają ochotę samodzielnie go sobie zainstalować i mają odpowiedni serwer (albo mają ochotę go znaleźć), za 297 PLN brutto,
 • FUMP gold dla tych, którzy potrzebują pomocy technicznej przy instalacji i poprawnym skonfigurowaniu skryptu oraz miejsca na odpowiednim serwerze — tu oprócz samego programu kupujący dostaje 6 miesięcy serwera niebieski.net gratis, usługę instalacji oraz pomoc techniczną, kosztuje to łącznie 397 PLN brutto,
 • got FUMP dla osób, które wcześniej kupiły skrypt ale jeszcze go nie zainstalowały, za 170 PLN otrzymają one usługę instalacji, pomoc techniczną oraz 6 miesięcy serwera gratis,
 • got FUMP+ dla tej samej grupy osób, za 295 PLN brutto otrzymają one usługę instalacji, pomoc techniczną oraz roczny abonament na serwer.

Skoro tak zmieniła się oferta sprzedaży FUMPa (poprzedni można było kupić go jako sam skrypt albo razem z instalacją, ale bez pomocy technicznej i serwera), świadczy to o tym, że nie był łatwy w instalacji i zgraniu go z serwerami dostępnymi w Polsce. Jak wspomniałem, potwierdzają to moje doświadczenia…

Gdybym dziś miał go kupować, pewnie zdecydowałbym się na pakiet FUMP gold, bo nie chciałoby mi się znowu szukać miejsca dla niego i wolałbym mieć pod tym względem święty spokój. Dodatkowy hosting zawsze się przyda, skoro teraz na każdym trzymam co najmniej kilka domen i serwisów… 🙂 Szkoda tylko, że ten hosting jest tak drogi…

Autor:Krzysztof Lis |
Wpisy powiązane tematycznie:

9 komentarzy do artykułu “Nowe pakiety z FUMPem”

 1. A ile osób masz na swojej liście mailingowej? I jak wygląda dochód z niej?

  Ciągle tylko czytam ze „pieniądze są w liście”. Jakie jest twoje zdanie?

 2. Mnie denerwują te listy mailingowe…osobiście ich nienawidzę;)

 3. Mógłbyś napisać do czego używasz takiego skryptu? Można korzystać z wielu darmowych i nie odbiegają one jakością od tych płatnych. Co do Fumpa to jest to bodajże polska wersja AMLM. No nic, pozostaje mi życzyć zadowolenia z zakupu 😀

 4. @Christopher: na newsletterze DrewnaZamiastBenzyny mam ponad 2 500 osób, tu na kursie mam ponad 1 300 osób. Póki co nie za bardzo wykorzystuję je do wysyłania reklam i promocji produktów, więc na razie prawie nic z tego nie ma.

  @Łukasz: wystarczy się nie zapisywać, albo wypisywać tak szybko, jak uznasz to za konieczne. Sporo ludzi oferuje za zapis na listy jakieś gratisy, trzeba się zapisać, odebrać gratisy i wypisać. 🙂

  @Denis: do wysyłania newsletterów i automatycznych wiadomości. Póki co, jak wspomniałem, głównie do kursu e-mailowego i newslettera mojego bloga. Docelowo chciałbym mieć jeszcze kilka list, głównie kursów, które bym wykorzystywał do reklamowania swoich albo nie swoich produktów i usług.

  FUMP to polska wersja skryptu Follow-Up Mailing List Processor. 🙂

 5. „Sporo ludzi oferuje za zapis na listy jakieś gratisy, trzeba się zapisać, odebrać gratisy i wypisać. ”

  Co za mentalność, szkoda słów…

 6. @Christopher
  Co prawda nie do mnie pijesz, ale… nie rozumiem. Masz za złe komuś, że zapisuje się na listę po to żeby dostać obiecany gratis? Statystycznie i tak większość osób na niej zostanie. Przecież nikt nie zmusza do zapisania i nikt nie broni wypisania (przynajmniej na listach, które traktują poważnie swoich subskrybentów).

  @Krzysztof
  Taka moja doczepka. Sformułowanie: „FUMP to całkiem niezły system do wysyłania autoresponderów i (…)” moim zdaniem jest niepoprawne. To FUMP jest autoresponderem a nie służy do ich rozsyłania.

  @Denis
  Zwykle odbiegają. Choć oczywiście nie dla każdego to ma znaczenie. Wielu osobom wystarczą te darmowe, szczególnie na początku używania.

 7. Czyli podstawowa wersja nieco zdrożała…

  Co do instalacji, to opisuję ją u siebie na blogu.
  Napisałem też wtyczkę integrującą FUMPa z WordPressem – takie rozwiązanie znacznie ułatwia życie.

 8. @tomek: masz rację, że to sformułowanie nie jest do końca poprawne. Ot, skrót myślowy, w naszym języku nie ma chyba dobrego określenia na listę mailingową do wysyłania automatycznych wiadomości o określonym opóźnieniu i to właśnie określiłem mianem autorespondera.

 9. Ja mam Fumpa. I nawet go używam :). Do najprzyjaźniejszych programów nie należy, ale możliwości ma spore. Kiedy go kupowałam nie było jeszcze opcji „z instalacją”, więc robiłam ją sama. Zajęło mi to ok. 2 tygodni. Poznałam go wtedy na wylot. (kolejna instalacja przy przeprowadzce – jakieś 2 godziny).
  Głównym problemem było poprawne ustawienie kodowania polskich znaków w polu „Od” – co przy moim „nieinternetowym” nazwisku jest tematem bardzo istotnym. I jeszcze zainstalowanie edytora Xinha. Od tego czasu powiększyła się dokumentacja, więc myślę, że dziś byłoby to trochę łatwiejsze.
  Ostatnio mam problemy z dodawaniem nowych list – bo właśnie jakiś łobuz skopał ustawienia serwera.
  Ale przygotowuję się do przeprowadzki na dedykowany serwer. I tam, jak coś się popsuje, to przynajmniej będę wiedziała komu dać po łapach. Pewnie najczęściej – sobie.

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.