22
11
13

Kolejny test pozycjonowania bloga

Pamiętacie test z budowy piramidy linków, który organizowaliśmy wiosną we współpracy z Jakubem Brożyną z SEOsklep24.pl? Chcemy zrobić teraz podobny test.

Rzecz oczywiście dotyczy jednego z moich blogów o tematach budowlanych, pełnego unikalnej i przydatnej dla użytkowników treści. Wybraliśmy dla niego 3 frazy, dla których będzie pozycjonowany:

  • 2 słowa, 1 000 wyszukiwań w miesiącu (wg AdWords Keyword Planner) i 677 000 wyników w Google, pierwsza strona w wynikach ma 4 037 odnośników (wg Majestic SEO),
  • 3 słowa, hasło typu „blog o…”,
  • 4 słowa, 3 600 wyszukiwań, 572 000 wyników, pierwsza strona ma 131 000 odnośników.

A mój blog ma teraz 1 705 odnośników wg Majestic. Na pierwszą z tych fraz plasuje się na 8. miejscu w wynikach wyszukiwania. Dla drugiej frazy — na 14. miejscu. Dla trzeciej — nie ma go w pierwszej 40.

Z innych istotnych parametrów:

  • Citation Flow (Majestic): 32,
  • Trust Flow (Majestic): 27.

Pozycjonowanie będzie prowadzone przez ręczne zakładanie profili w serwisach internetowych o PR z przedziału 5-10. 230 takich profili stanowi czubek piramidy, który indeksowany jest według zapewnień sklepu w 60-70%.

Co istotne, anchorami odnośników będą nie tylko wybrane frazy, ale także sam jego adres URL, co wynika ze specyfiki tego typu sposobu linkowania.

Jeśli kogoś interesuje więcej informacji na ten temat, to może znaleźć je w opisie tej konkretnie oferty, którą będziemy testować.

Test rusza w poniedziałek, za miesiąc (jeśli coś potwornego nie wypadnie), zrobię jego podsumowanie i podzielę się nim z Wami.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,



Wpisy powiązane tematycznie:

21 komentarzy do artykułu “Kolejny test pozycjonowania bloga”

  1. Wszystko fajnie, tylko, po pierwsze, PR z przedziału 5-10 dotyczy tych serwisów a nie stron profilu, po drugie metoda raczej mało white-hatowa i biorąc pod uwagę ostanie zmiany w Google może raczej zaszkodzić niż pomóc. No ale to czas pokaże jak było.
    Nie piszesz też o reszcie piramidy, tylko o jej czubku, dlaczego?

  2. @Lech: jasne, PR dotyczy głównej strony serwisu, a nie konkretnej podstrony z profilem, która może mieć przez cały okres swojego istnienia np. zerowy PR, albo w ogóle go nie mieć. PR jest jednak pewnym wskaźnikiem jakości serwisu, na którym ten profil jest zakładany.

    Nie chciałem tu przepisywać wszystkich informacji z oferty w sklepie, dlatego wspomniałem tylko o najbardziej istotnym elemencie tej usługi, czyli samych profilach. Dół piramidy, jak opisane jest w ofercie, to linki ze skryptów Wiki.

  3. Witam.

    @Lech Baczyński – nie zgodzę się z tym co piszesz, ponieważ w pozycjonowaniu nie ma czegoś takiego jak white-hat, ponieważ dla Google aktualnie praktycznie wszystko jest nienaturalne i złe. Można otrzymać filtr za byle jaki link. Jak wiemy zdarzają się przykłady linków z takich stron, które są na prawdę tematycznie powiązane z linkowaną stroną oraz są bardzo wartościowe.

    Co do jakości usługi wiem, że aktualnie daje bardzo dobre efekty i wielu klientów się o tym przekonało.

    Pozdrawiam
    Jakub Brożyna

  4. A PR jeszcze jest ważny ? Tzn chodzi mi o to, że ostatnio wyczytałem, że długi okres nie było już aktualizacji PR i nie wiadomo czy będzie. Oczywiście wiadomo, że sam wyznacznik nie ma żadnego znaczenia z mocą seo, no ale jeżeli miejsca nie są za bardzo oblegane to na pewno przekażą jakąś moc.

    Właśnie zapoznałem się z ofertą, ciekawa ale za taką cenę powinna taka być. Ciekawe czy każdy profil będzie inaczej podpisany i czy np. maile będą inne. I czy 2 teksty w zupełności wystarczą ? Z swoich obserwacji zauważyłem, że nie ma co za dużo używać taki opis.

  5. Pozycjonowanie przez same profile uważam za dość słaby pomysł. Co do samej oferty, to ja tu piramidy nie widzę. Masa profili prowadzących do jednej strony, podlinkowana jedynie wiki (zwykle nofollow, w dodatku tylko 10 sztuk/profil – to co najwyżej indeksator). Pozycjonowanie w ten sposób uważam za co najmniej ryzykowne.

  6. Szczerze mówiąc nie widzę tutaj żadnej piramidy. Masa profili linkujących do jednej strony, a podlinkowane wyłącznie wiki (zwykle nofollow, w dodatku tylko 10 linków/profil – co najwyżej jest to indeksator). Moim zdaniem jest to bardzo ryzykowna metoda pozycjonowania a trwałość efektów niepewna. Oczywiście życzę jednak, żeby pozycjonowanie przyniosło wymierne efekty 🙂

  7. @Krzysztof: A co z pierwszym testem? Publikowałeś wyniki?

  8. @Rafał: chodzi Ci o poprzedni test, czyli budowę piramidy? Wychodzi na to, że chyba nie opublikowałem podsumowania. Jakoś musiało mi to umknąć. Spróbuję to niebawem naprawić, ale nie wiem na ile będzie to się dało jeszcze zrobić.

  9. Sam jestem ciekawy wyników. Już się miałem decydować na tą piramidę, ale kupiłem w końcu listę profili i sam zakładam. Nie mam jeszcze wyników, bo dopiero zaczynam, dlatego nie mogę powiedzieć nic o rezultatach.

  10. @Krzysztof:
    Dokładnie – chodziło o piramidę. Mam nadzieję, że uda Ci się podsumować.
    Ja się zdecydowałem również na jedną z piramid i ciekaw jestem Twoich wyników.
    U mnie to wyszło całkiem interesująco.

  11. Witam.

    Aktualna usługa, którą wykonuję dla Krzyśka w ramach testu wychodzi bardzo dobrze. Potwierdza to, że linki, które oferujemy dają realne efekty dla fraz konkurencyjnych. Mam nadzieję, że w połowie grudnia Krzysiek podsumuje wykonanie usługi i każdy będzie mógł zobaczyć jak wypadł test.

    Na dzień dzisiejszy według mnie wypadł na 5+

    Pozdrawiam
    Jakub Brożyna

  12. Kilka komentarzy wpadło do spamu i musiałem je ręcznie wyciągnąć. Niech więc Was nie zdziwi, że jakieś komentarze pojawiły się z wsteczną datą…

  13. Hmmm… Ciekawy temat. Bardzo interesują mnie wyniki takich operacji 🙂

  14. I jak wyniki testu? Bo podejrzewam, że już można mówić o pierwszych skutkach podlinkowania profili.

  15. @Radeq: nie korzystam z żadnego takiego panelu. Skórek nie aktualizuję, bo zawsze robię w nich zmiany. Sam skrypt od 3.7 powinien aktualizować się już sam i na większości to działa. Więc robię tylko aktualizację wtyczek. Wszędzie mam mniej więcej ten sam zestaw, więc widzę, kiedy trzeba to zrobić.

    A o komentarzach mam powiadomienia mailowe, więc ingeruję tylko wtedy, gdy muszę.

  16. @Jacek: przygotuję na ten temat osobny wpis, na razie wyniki wyglądają zachęcająco.

  17. Tak więc i ja czekam na pierwsze sprawozdanie 🙂
    Wiele sie czyta linkowac czy nie linkować.
    Mnóstwo zwoilenników jak i przeciwników.
    Najwazniejsze aby działało.

  18. Sama właśnie staram się wypozycjonować swoje blogi i testuję różnego rodzaju metody linkowania oraz analizuję w jaki sposób linkują się inne blogi. Posiadanie kilku blogów pozwala mi na przeprowadzanie różnych eksperymentów i testów co napewno pomaga. Jednak drogę w tym kierunku rozpoczełam dopiero niedawno, około trzech miesięcy temu i jeszcze „trochę” do zrobienia 😉

    Pozdrawiam,
    Monia

  19. Czy linkowanie – pozycjonowanie profilami jest jeszcze skuteczne ?

  20. Jest nadal sens kupowania i tworzenia takich piramid? Dają jeszcze jakieś efekty w 2016?

  21. ciekawe informacje i fajny blog

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.