Jak zarobić na moim blogu?

Dziś kolejny wpis z cyklu odpowiedzi na pytania czytelników. Pytanie przesłał Konrad (18 l.) ze Skierniewic.

Mam do Ciebie sprawę chodzi mi właśnie o to abym zarabiał na blogu 🙂 nie za bardzo się orientuje jak to zrobić 🙂 oczywiście wszystko dokładnie podałeś na swojej stronie dobrze i zrozumiale (szczegółowo), ale mam jeszcze parę innych problemów takich jak właśnie rejestracja w np PayPal ponieważ nie wiem czy trzeba jakieś z tego podatki płacić bo np w Ad sense trzeba jakieś płacić podatki 🙂 dokładnie rzecz mówiąc chodzi mi o to abym wstawił sobie jakąś reklamę partnerską i nie płacił żadnych podatków. Mam konto na funny-mails.com nie jest nawet złe nie trzeba płacić podatków, tylko szkoda, że tam jest mało linków płatnych ;/ zarobiłem złotówkę i skończyły mi się linki płatne nawet nie wiem, kiedy będą następne. Mam swój blog www.musicmoka.bloog.pl tematyka to muzyka.Nie wiem czy by się coś dało zrobić z nim żeby jeszcze więcej osób na niego wchodziło myślałem też o stolarstwie żeby napisać Ty masz fajny blog o tej książce do naprawy samochodów albo o budownictwie.Zastanawiam się czy by takiego bloga zrobić. Jak byś mógł mi jakoś pomuc to bym był wdzięczny

Jeśli chodzi o ogólne kwestie dotyczące zarabiania na blogu, na dniach uruchomię kurs zarabiania na blogach, o którym pisałem tutaj. Tam docelowo znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dla początkujących.

Pay Pal sam z siebie nie jest źródłem pieniędzy ani żadną metodą monetyzacji / spieniężania zarobków na blogu. Pay Pal to tylko wygodny serwis używany do przelewania płatności z niektórych systemów reklamowych, np.  system sprzedaży linków Link Lift i system wymiany linków TNX. I w teorii za wszystkie zarobki otrzymywane za pośrednictwem Pay Pala powinieneś płacić podatki tak samo jak za zarobki, które wpływają na Twoje konto.

Jeśli chodzi o programy partnerskie, to wszystkie znane mi polskie programy partnerskie żyją w zgodzie z urzędem skarbowym i odprowadzają zaliczkę na podatek przy każdej wypłacie należności dla partnera. Szczęśliwie przy niewielkich zarobkach (mniejszych od kwoty dochodu wolnej od podatku) te zaliczki wrócą do Ciebie przy zeznaniu rocznym.

Wspomniałeś o programie GPTR, ja o tym kiedyś napisałem, że na GPTR nie da się zarobić. Jak widać na przykładzie tego programu, miałem rację. 🙂

No i przechodzimy do sedna Twojego pytania, czyli do Twojego bloga. Krótka piłka: moim zdaniem ani na nim nie zarobisz, ani nie będziesz mieć wielu czytelników.I już tłumaczę dlaczego.

Blog jest brzydki. Na stronie głównej pierwsze, co mi się rzuca w oczy, to natłok migających bannerów. Jest ich cztery. Pod bannerami jest równie rzucający się w oczy tekst, we wszystkich kolorach tęczy. To zniechęca do powtórnych wizyt.

Blog nie zawiera unikalnej treści. Z punktu widzenia czytelnika jest zupełnie bezużyteczny. Nie piszesz tam nic od siebie, tylko wrzucasz filmiki z YouTube, które można znaleźć przecież na YouTube. Jeśli ktoś więc będzie chciał sobie pooglądać teledyski, zajrzy nie do Ciebie, tylko na YouTube. Blogowanie na tym nie polega…

Profil czytelników jest nieodpowiedni. Sądząc z zawartości księgi gości, bloga czytają gimnazjaliści. Na ludziach w tym wieku się zbyt dobrze nie zarabia, choćby dlatego, że nie mają oni za dużo pieniędzy do wydania, więc promowanie wielu programów partnerskich mija się z celem. Oczywiście nawet dla gimnazjalistów i licealistów można znaleźć odpowiednie produkty do polecania, np. ebooki o szybkiej nauce czy przygotowywaniu prezentacji na maturę. Ale nie wystarczy to do tego, by zarobić porządne pieniądze.

Reklam AdSense tam nie wolno Ci umieścić. Moim zdaniem, treść na blogu narusza prawa autorskie. I dlatego wstawienie tam AdSense byłoby co najmniej ryzykowne.

Aktualnie wstawione reklamy są zupełnie nietrafione. Reklamy programów GPTR powinny znajdować się na stronach o zarabianiu w internecie. Nie na stronach o muzyce. Na stronach o muzyce powinieneś umieszczać reklamy o muzyce.

Myślę, że dobrze byłoby, byś założył nowego bloga, jeśli celem Twojego blogowania są pieniądze. Ale może nie na bloog.pl tylko np. na Blogger.com.

13 komentarzy do “Jak zarobić na moim blogu?”

 1. Mam pytanko – kiedy przestaniesz pisać po raz n-ty o tym samym ? 🙂
  Może jakieś nowe pomysły, sposoby… Od już kilu mc na blogu nie pojawia się nic poza podstawowymi poradami [które za każdym razem są te same tylko przedstawione w inny sposób].

 2. To powyżej za szybko się wysłało.
  Może jakieś nowe podejście do blogowania?
  Jak wystartować z promocją bloga za granicą?
  j/w +zagraniczne wymiany linków – jak narazie pisałeś tylko o tnx
  Strony z dobrymi templatkami [przystosowanymi pod np: adsense]
  itd… 🙂

 3. @Rafał: przestanę pisać o tym samym, gdy będę miał ochotę i coś ciekawego do napisania o czymś innym (zwłaszcza to drugie jest istotne). Jeśli masz jakieś specjalne życzenia dotyczące tematyki, ten cykl wpisów właśnie do tego służy. 🙂

  Z zagranicznych systemów wymiany linków pisałem też kiedyś o Link Vault.

 4. Dobry pomysł z tym kursem. Teraz niby to wszystko jest gdzieś na tym blogu ale zanim się do tego dotrze to zajmuje to trochę czasu, szczególnie że czasem cenna wiedza rozproszona jest po kilku wpisach 🙂

 5. “przestanę pisać o tym samym, gdy będę miał ochotę”
  a moim zdaniem nie powinieneś tego pisać, bo już mam większy dystans do Twojej osoby i tego co piszesz 😉

 6. Może będę trochę cyniczny ale dla mnie jedyne rozwiązanie, żeby zarobić na tym blogu to wywalić wszystkie materiały które mogą być sprzeczne z prawem. Podlinkować stronę, żeby dostała page rank 3 i wstawiać teksty komercyjne z akcji seo w blogvertising.pl :/

 7. Piszesz o Pay Pal. Ile Pay Pal kasuje za prawo korzystania z ich systemu? Czy to est prowizja, którą się odprowadza od każdej kwoty, która przez system przychodzi, czy jakiś ryczałt?

 8. Witam ,mam pytanie szukam do mojego bloga reklam o tym samym lub podobnym temacie ,jakoś nie znajduje sie nic ciekawego a zależy mi na tym .

  Czyli jak zrozumiałem z wypowiedzi tu czytanych , reklamy sie dostaje i za kliknięcie na reklamę otrzymuje sie kasę tak ? Czy muszę coś płacić ? Czy muszę podawać gdzieś Nr.Konta itp. ?

  Pozdrawiam

  Darek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.