11
05
07

Jak Tomek Urban promuje swojego bloga?

Regularnie czytam blog Tomka Urbana o działaniu w Programach Partnerskich. Co jakiś czas w menu z prawej strony mojego bloga pojawiają się linki do poszczególnych wpisów, które moim zdaniem powinny być dla Ciebie przydatne.

Dziś Tomek napisał o tym, jak promuje swojego bloga. Warto przeczytać, bo kilka pomysłów jest ciekawych a ja na to nie wpadłem i do tej pory o tym nie napisałem.

Przede wszystkim mam tu na myśli: dodawanie bloga do katalogów RSS i odpowiadanie na publicznie zadane pytania za pomocą wpisów na blogu. Warto też wspomnieć o publikowaniu niektórych wpisów w serwisie udostępniającym artykuły do przedruku. O tym zamierzam napisać od dość dawna, może w końcu sprawa doczeka się osobnego artykułu.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:Wpisy powiązane tematycznie:

8 komentarzy do artykułu “Jak Tomek Urban promuje swojego bloga?”

  1. Efekt raczej słaby. 6 Czytelników Feed 😉 Miesięczny serwis statystycznie po dodaniu 2 razy do wykop ma 100 -120 czytelników. Tematyki różne, od gadżetów do śmiesznych filmów.

  2. Wcześniej nie byłem zarjestrownay w Feedburner i promowałem oryginalny link do kanału RSS, gdzie nic nie zlicza… poza tym obawiam się, że w wykop itd. nie znajdę odpowiedniej wyselekcjonowanej grupy docelowej, zresztą zobaczymy 🙂 dodałem dzis linki do dodawania do tych serwisów.

  3. U mnie chyba to nic nie daje, ale z drugiej strony nawet nie wiem, jak to sprawdzić.

  4. Mam na myśli wykop i inne, bo (jak i Ty) nie wiem, czy ktoś subskrybuje moje RSS.

  5. Dobry blog sam się obroni. Nie widzę sensu pchania swojego adresu wszędzie, gdzie się da. Ja szanuję swój blog i chcę mieć konkretnych Czytelników, a nie przeciętnego, przypadkowego Kowalskiego. Cieszę się, że większość ludzi wchodzi do mnie na hasło obsługa klienta albo relacje z klientem. Wiem, kto mnie czyta, wiem, że to poważni ludzie i nie muszę szukać dodatkowych źródeł dotarcia do mas.

  6. To zależy od grupy docelowej. Moją jest właśnie przeciętny Kowalski, który potrafi założyć bloga i być może nawet nie wie, że mógłby na nim zarobić.

  7. Ech tam, artykuły do przedruku i katalogi to przeżytek. O wiele większy potencjał posiada social marketing i na nim radziłbym się obecnie skupić. Te wszystkie polskie wykopy dają potężne możliwości – nie tylko można dodawać newsy z blogów ale komentować innych i zamieszczać w komentarzach linki.

  8. @Tobiasz: jak czytam kolejny wpis o tym, że ruch z Wykopu jest śmieciowy, to mi się odechciewa walczyć o wykopanie. 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.