25
06
09

Jak ochronić konto AdSense przed zablokowaniem?

Nie raz i nie dwa czytałem na wielu różnych forach o bezpodstawnym zablokowaniu konta AdSense. Na pewno zablokowanie konta AdSense nie jest przyjemne, ale jestem przekonany, że w większości przypadków właściciele zamkniętych kont na to własnoręcznie zasłużyli.

Nie chcesz stracić swojego konta? To zajrzyj na nową podstronę pomocy AdSense:

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=23921

Podane tam informacje to oczywiste oczywistości, jednak część z użytkowników AdSense chce się dorobić m.in. na klikaniu we własne reklamy

Autor:Krzysztof Lis | Tagi:



Wpisy powiązane tematycznie:

18 komentarzy do artykułu “Jak ochronić konto AdSense przed zablokowaniem?”

  1. Klikanie na własne reklamy z punktu widzenia rentowności przedsięwzięcia jest kompletnie „debilnym” pomysłem, ale to tylko moje zdanie :D.

  2. @Łukasz: małolaty jakimś cudem mają w pamięci PP Allegro, w którym można było sobie klikać w banner i przez długi czas nikt tego nie zwalczał. 😉

  3. Mnie ciekawi co się stanie jak ktoś będzie złośliwie klikał w reklamy na naszej stronie – codziennie. Mamy jakąś szansę się z tego obronić?

  4. Bez przesady…
    Na niewielkich kwotach można trochę podbić i google się nie zorientuje. Trzeba to robić z głową i wiedzieć na co Google zwraca uwagę:
    [tu było kilka punktów, które skasowałem — wyjaśnienie poniżej // KL]

    Oczywiście takie manewry nie uratują przed namiernym klikaniem i nie wygeneruja duzego ruch… Pomogą jednak podbić CPC i CPM.
    Zacząłem pisać blog o adsense… mam nadzieję, że się rozkręci 🙂

    @KurdeLaska – to Twój poblem – musisz monitorować gęstoklik :). Ja loguję się raz na 1-2 dni.

  5. Rychu… testowałeś to kiedyś? Bo mam wrażenie, że googlarz aż tak głupi nie jest.

  6. Hm. Nie wiem, ten wpis wydaje mi się trochę na siłę byle by coś się pojawiło raz w tygodniu? Pisałeś o tym już nie raz na tym blogu 😉

  7. @Rychu: ale to i tak działanie bez sensu na większą skalę – jak tak będą wszyscy (albo spora część) robić, to reklamodawcom nie przełoży się to na zyski (spadnie im znacznie skuteczność) i wywalą mniej kasy na reklamy…

    I kółko się zamyka :/

  8. @Jacek Krużycki – ale ja nie piszę o działaniu na większą skalę. Większa skala doprowadza do banu – większa skala lub nagły skok zarobków. Kólko się zamyka – więc nie namawiam do… to jest niezgodne z regulaminem

    @Chessnet – moze testowałeś, może nie testowałeś. W zależności od rodzaju bloga… można dojść do wszytskiego stopniowo. Liczy się umiar, proporcje i pohamowanie. Oczywiśnie nie można stosować takich sztuczek, bo to niezgodne z regulaminem.

    Jakiś czas temu spotkałem się z grupą 15 „znajomych” z różnych części Polski. Znajomość ta przynosiła im w tamtym okresie dość pokaźny zarobek (dolar wtedy stał dobrze) a i treść na stronach była dosć dobrze przeanalizowana pod kątem „kosztowności reklam”. Wszystko z umiarem 🙂

  9. @Rychu – nie tak dawno pytalem na PiO i GL na temat dobierania tresci pod reklamy i czy ktos jest w stanie mi podac jaka częsc oplaty za Adwords laduje u wydawcow. Nikt nie potrafil odpowiedziec na to pytanie. Skoro jestes taki wiedzacy, to moze odpowiesz mi 🙂
    Stosowanie sztuczek jest oszustwem i podcina glalz na ktorej wszyscy siedzimy. Przeciez naklady na rekalmy zaleza od jej skutecznosci. Tak jak napisal Jacek. Jezeli zaczniemy rznac glupa, to reklamodawcy w koncy nas oleja.
    Ja przyjalem taktyke ktora jest odmiana „dlugiego ogona”… kilka stron z reklamami o roznej teresci i zdobywanie pieniedzy masa odwiedzin w kilku miejscach, a nei jak wiekszosc na jednym blogu lub stronie.

  10. @Rychu: większa skala = inni też tak robią

  11. @Rychu: AdSense nie służy do tego, by okradać reklamodawców. Wymoderowałem Twój komentarz, bo nie zamierzam promować tego typu postępowania. Jak chcesz, opisz to sobie u siebie na blogu.

  12. Taki wymęczony ten wpis…

  13. @Adam, Piotr: ten wpis pojawił się tu tylko dlatego, że Google opublikowało nową, bardzo istotną (moim zdaniem) podstronę pomocy AdSense. Dowiedziałem się o tym z ProBloggera i JenSense, bo sam tam zaglądam dość rzadko. Stwierdziłem, że jeśli o tym nie napiszę, czytelnicy też przeoczą tą aktualizację.

    No a przecież nie będę tu wklejać treści tej podstrony, skoro każdy może ją sobie poczytać w pomocy. Gdyby chociaż była tylko po angielsku, miałbym co robić, a tak pozostaje mi jedynie wkleić linka.

  14. Wpis jest dobry informacyjny i nie ma się co nadąsywać na Krzysztofa 🙂 Poza wszytskim, to jego blog i ma tu prawo pisać nawet o pupce Maryni.

    A co do mojego komentarza: To co napisałem w jaki sposób Google sprawdza unikalność użytkownika klikającego w rekalmy, przydaje się nie tylko przy oszukiwaniu.

    Dawno temu miałem wątpliwości, ponieważ sporo userów klikało na moje reklamy (legalnie) z neostrady (pewien zakres IP) albo z 1 – 2 bramek korporacyjnych (witryna była poświęcona walce konkurencyjnej 2 firm). Ponieważ bałem się zablokowania, to sprawdziłem i wypytałem, w jaki sposób Google sprawdza unikalność. Ot i cała filozofia.

  15. @Rychu: rzeczywiście, tego typu informacje przydają się m.in. do ochrony przed złośliwym naklikaniem, ale obawiam się, że u nas raczej byłyby wykorzystywane do okradania reklamodawców. A ja tego promować nie chcę.

  16. No to jak w końcu ochronić się przed tym tzw. „złośliwym naklikaniem”?

    Krzychu, może podsumuj to w nowym temacie …

  17. @as: nie ma na to dobrej metody. Jedyne rozsądne rozwiązanie to wyświetlanie użytkownikowi przy pierwszej wizycie na stronie reklam AdSense a później — reklam Adkontekst albo innych.

  18. Już kiedyś widziałem takie rozwiązanie. Przy pierwszym wejściu na stronę pokazywały się reklamy adsense, a po kliknięciu banery reklamowe w tym samym miejscu. Nie mogłem jednak nigdzie poszukać opisu jak takie coś zrobić. Będę wdzięczny za pomoc ….

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.