09
10
09

Informacje dla nowych czytelników

Witam Cię serdecznie, nowy czytelniku (czytelniczko) mojego bloga.

W tym krótkim wpisie chciałem skierować Twoją uwagę na informacje, z którymi moim zdaniem powinieneś się zapoznać.

Jeśli pierwszy raz słyszysz o koncepcji zarabiania na blogach i jeszcze nie masz nawet bloga, polecam Twojej uwadze w pierwszej kolejności e-mailowy (darmowy!) kurs o zarabianiu na blogach dla początkujących. W kursie tym wyjaśniam wszystkie najistotniejsze kwestie, między innymi:

 • czy na każdym blogu można zarobić (co jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy zastanawiasz się nad tym, o czym pisać ten blog),
 • gdzie warto założyć i prowadzić bloga,
 • jak wybrać zyskowną tematykę,
 • co po kolei należy zrobić przy zakładaniu bloga, i na co trzeba na poszczególnych etapach zwracać uwagę,
 • na czym konkretnie można zarabiać — i jak robić to skutecznie.

Kurs rozsyłany jest e-mailem, po jednej części, codziennie. Jest to więc dość wygodna forma zapoznania się z najważniejszymi aspektami zarabiania na blogach.

Sporą część wymienionych powyżej zagadnień opisałem też na blogu, we wpisach, które starałem się oznaczać hasłem podstawy. Przeglądanie archiwum wszystkich wpisów o podstawach może być kłopotliwe, dlatego polecam obejrzenie tej strony, przeznaczonej dla początkujących. 🙂

Jeśli masz już bloga, ale nie wiesz, jak na nim zarobić, zapoznaj się z informacjami o:

Jeśli masz bloga, próbujesz na nim zarabiać i chcesz zarabiać jeszcze więcej, proponuję:

Autor:Krzysztof Lis |
Wpisy powiązane tematycznie:

11 komentarzy do artykułu “Informacje dla nowych czytelników”

 1. Wszytko ładnie i jasno wyjaśnione ale zastanawia mnie jedno: kto z własnej woli klika w słowa reklamowe? Osobiście nie znam nikogo takiego. Przykładowo u mnie nie dość że jest czysto od reklam (adblock + reszta) to nawet gdy chcę coś reklamowego wyświetlić to zawsze wyławiam z linka adres docelowy.

 2. @nick
  Ja mam taki nawyk, że jak dodaję stronę do katalogu, przeczytam coś ciekawego to klikam w reklamę i czekam aż otworzy się strona. Patrzę co na niej jest i tyle. Dla mnie to minuta, a ktoś dostanie za to parę centów. Poza tym przy niszowej tematyce reklama może być na tyle interesująca, że z własnej ciekawości w nią klikam.

 3. nick, bo cierpisz na syndrom „psa ogrodnika” jak ja nic nie dostane to i niech inni nie mają, bo niby czemu masz generować zarobek osobie od której dostajesz wartościowy content :)?

 4. @nick: wydaje mi się jednak, że nie zawsze będziesz potrafił wyłowić czysty link docelowy.

 5. @nick: osoby korzystające z adblocków to szczęśliwie niewielka część wszystkich. Osobiście uważam blokowanie nienachalnych reklam za nieeleganckie, ale to inna historia.

 6. @Krzysztof Lis: czyli biznes polega na korzystaniu z niewiedzy i lenistwa ogółu internautów. W telewizji nie da się blokować reklam bo lecą na żywo; podobnie idąc chodnikiem czy jadąc ulicą nie da się zablokować ich obecności na słupach. Na szczęście w internecie można sobie z tym poradzić więc przynajmniej tu jest względny spokój. A że adblock nie odróżnia nachalnych od nienachalnych to już nie moja sprawa.

 7. @nick: KAŻDY biznes polega na zaspokajaniu potrzeb ludzi, którzy z lenistwa, lub niewiedzy (lub z innych przyczyn) nie są w stanie lub nie chcą tego zrobić samodzielnie.

  Adblock blokuje tylko te reklamy, które Ty mu każesz zablokować. Tylko i wyłącznie te. 🙂 I na niego też są metody. 🙂

 8. @nick: nie rozumiem w czym masz problem z „wyławianiem adresu docelowego”? Przecież i tak chcesz wejść na tę stronę (bo mimo wszystko właśnie reklama Cię zainteresowała – gdyby jej nie było, byś nie chciał tam wejść) to czemu nie możesz po prostu kliknąć? Co stracisz? No chyba, że tak pisali wyżej cierpisz, gdy ktoś inny zyskuje.

 9. No i niestety przez takich właśnie ludzi w najbliższej przyszłości będzie trzeba płacić za dostęp do wartościowych informacji… Przykład

 10. No i oczywiście @nick-a nie obchodzi np. fakt, że ktoś napracował się, napisał artykuł, coś przydatnego, zapłacił za serwer, domenę, poświęcił czas… – to nie ważne, bo nick ma dostać informacje za darmo, bo to jego Internet i w ogóle… 🙂

  Co do blokowania nawet nachalnych reklam – uważam, że jest to w pewnym stopniu nawet łamanie praw autorskich – moja strona powinna wyświetlić się wszędzie tak, jak ją publikuję, a jeśli komuś się nie podobają reklamy – niech nie wchodzi i nie korzysta. Oczywiście jestem również przeciwnikiem nachalnych reklam, ale uważam, że to nie użytkownik decyduje jak ma wyglądać strona i co ma udostępniać (przecież jak kupujemy gazetę w kiosku to kioskarz nie wyrywa z niej stron reklamowych).

 11. Nick przez takich jak Ty świat idzie nie w tą stronę co trzeba:/

  Ale i na psa ogrodnika znajdą się sposoby 😀

  A tak poza tym rozejrzę się tu na blogu 🙂

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.