17
02
08

Generowanie sitemapy w WordPressie

W poprzednim wpisie napisałem jak dodać mapę witryny do Google Sitemaps. Obiecałem wtedy, że przy najbliższej okazji napiszę, jak wygenerować taką mapę dla blogów opartych o WordPressie. Czynię to więc niniejszym.

WordPress jest o tyle przyjemnym systemem blogowym, że posiada całą masę ciekawych wtyczek. W tym wtyczkę, która pozwala na wygenerowanie sitemapy. I to pewnie niejedną. 😉 Wtyczka, o której mówię, i którą sam przetestowałem, nazywa się Google (XML) Sitemaps Generator.

Po ściągnięciu wtyczki, rozpakowaniu jej gdzieś na dysku i wrzuceniu na bloga do folderu /wp-content/plugins/ trzeba ją uaktywnić w panelu administratora.

Myślę, że wszystkie standardowe ustawienia tej wtyczki nie są złe i można je pozostawić. Ja zmieniłem tylko ustawienie sposobu określania priorytetu dla wpisów. Zmieniłem ustawienia domyślne na określanie priorytetu na podstawie średniej liczby komentarzy do wpisu. Tym sposobem wpisy najpopularniejsze mają najwyższy priorytet w mapie. Oznacza to więc, że będą uznawane przez Googla jako najważniejsze w stosunku do pozostałych adresów w mapie.

Po skonfigurowaniu wtyczki skopiuj podany przez nią adres mapy i wklej w sposób, jaki podałem wczoraj.

Autor:Krzysztof Lis | Tagi: ,Wpisy powiązane tematycznie:

7 komentarzy do artykułu “Generowanie sitemapy w WordPressie”

  1. Bardzo przydatny wpis.
    Dziekuje

  2. Aktualnie w sieci można znaleźć już setki wtyczek do najróżniejszych CMSów, których zadaniem jest stworzenie możliwe najbardziej przyjaznej mapy witryny – i każda jest najlepsza 🙂

  3. Wszystko fajnie z WordPress.org. A czy można coś zrobić w sprawie mapy witryny w Worpress.com?

  4. Mapa witryny to jeden z podstawowych elementów jaki powinniśmy zrobić po stworzeniu własnego bloga lub strony. Sam szukałem najlepszej wtyczki do WP i wybór padł na Generator XML-Sitemap.

  5. Bardzo przydatny wpis. Dotychczas korzystałam z generatora site mapy i wklejałam ręcznie.

  6. Wtyczka najlepsza z możliwych do tworzenia map witryny 🙂 polecam każdemu

  7. Poleca ktoś jakąś wtyczkę do stworzenia takiej mapy ?

Pozostaw komentarz

Pamiętaj tylko proszę o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, zadaj je na forum o zarabianiu na blogach albo napisz do mnie e-maila.

XHTML - możesz użyć tagów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jak zarabiam?

Na moich blogach i witrynach zarabiam między innymi sposobami podanymi poniżej.